Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nagy Magyarország mennyi...

Nagy Magyarország mennyi embert tudott volna ellátni élelemmel?

Figyelt kérdés
a trianoni Mo. ról hallottam hogy 30 milliót
2012. febr. 21. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a Kárpát-medencéről hallottam hogy 50 milliót. Persze ha lenne termelés, nem csak parlagon heverne rengeteg föld.
2012. febr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Délen rengeteg föld van, ami nagyon sok búza terem (jelenleg sajnos a ráczoknak)... De remélem már nem sokáig!
2012. febr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát, ha belegondolunk, hogy Magyarországot úgy hívták, Európa éléstára, akkor elképzelheted. Mellesleg az élelem nem csak a földben terem. Halászat, vadállomány, lábasjószág, gabona és kapásnövények, mind millió-tonna számra vándoroltak ki innen, a török hódoltság utántól javarészt adó formájában, anélkül, hogy a saját kincstárunknak akár csak egy arany hasznot is hozott volna. :(
2012. febr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Stabilan 30-40 millió embert képes eltartani egészségesen ez a terület. Igen, talán a 70-80 millió közeli érték is lehetséges, de figyelembe kell vennünk hogy nem vonhatjuk az összes földet művelés alá, a jelenlegi mezőgazdasági területek nagy része is mocsarak lecsapolásával és folyók elterelésével jött létre. A Honfoglalás kori Magyarország például kb. Magyarország jelenlegi lakosságát tudná csak eltartani, szabad termőföld akkor még alig volt. Akármennyire is kézenfekvő ötlet, hallal és vaddal nem lehet annyi embert eltartani mint gabonával és tenyésztett állatokkal.
2012. febr. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha modern termelő eszközökkel és technológiával. 90 millió embert.
2012. febr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!