Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Magyarország a magyaroké! "...

"Magyarország a magyaroké! " Akik ezzel nem értenek egyet, azok szerint MAGYARország kié?!?!?!?!

Figyelt kérdés
tán a vietnami menekülteké, vagy az izraeli karvalytőkéé? esetleg a marslakóké? ha az a neve, hogy MAGYARország, akkor miért visítoztok?!?!?!?!
2009. jún. 5. 18:17
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
63%
Márpedig Magyarország a Magyaroké,ha tetszik,ha nem.És Magyar az ,aki annak vallja magát!
2009. jún. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
én is így gondolom! engem nem érdekel hogy honnan jött, ha magyarnak vallja magát, akkor az jó! aki meg nem, az nem tudom hogy mit keres itt és miért nem megy el. magyarország biztos nem lesz azé a cigányé, aki leparasztozza az itt élő magyarokat! se azé a zsidóé sem lesz, aki kijelenti dülyfösen hogy ő nem óhajt asszimilálódni.... látjuk hogy honnan fúj a szél!
2009. jún. 5. 20:36
 13/30 anonim ***** válasza:
83%

"aki meg nem, az nem tudom hogy mit keres itt és miért nem megy el."

A Magyarországon több száz éve élő sváb, örmény, kun, görög, ruszin, de magyar állampolgárok hova menjenek, és miért? Mit keresnek itt? Pár száz éve úgy hívták őket, most már nem kellenek?

Szerintem övék is ez az ország, ők is segítettek az építésében, pedig ők nem vallják Magyarnak magukat.

2009. jún. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
44%
Ez hülyeség kedves 20:14-es akkor ennyi erővel egy etióp kisgyerek is mondhatja magát magyarnak mert ez a nép és ország tetszik neki.magyar az aki itt született,akinek a felmenői is itt éltek/élnek aki ismeri a kultúrát, beszéli a nyelvet( érthetően).Ha nekem anyám orosz, apám magyar itt születtem, és itt is élünk, akkor nem mondhatom magam orosznak.És sztem te se mondhatod magad angolnak mert,beszélsz angolul.Persze ez többnyire csak elméleti síkon van életben.
2009. jún. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Ezzel nem azt mondom h az tarthatja magát annak, aki leparasztoz mert én nem vagyok cigány. És mi nézzük ki őket....na mind1.előző voltam
2009. jún. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
na... na... a svábok asszimilálódtak! tiszteletben tartják a magyar hagyományokat, beszélnek normálisan magyarul, semmi gond velük, én magyaroknak tartom őket is. de pl győzike SZERINTETEK MAGYAR??!!! azért mert magyarul beszél? ááh...
2009. jún. 5. 23:28
 17/30 anonim ***** válasza:

Kedves 23:02!


az akinek az anyja orosz, születhetett akár itt, beszélheti akármilyen jól is a magyart, ismerheti bármennyire is a kultúrát, bőven beleszaladhat abba, hogy egy mocsadék hazaáruló fattya, aki összefeküdt egy orosz szajhával...


a szélsőséges nézetek legfontosabb történelmi tapasztalata (nem kell itt a fasizmusra gondolni, a francia forradalom is nagyon jó példa), hogy nem tartják magukat a kiinduló elveikhez és elöbb utóbb a saját híveik egy részét is ledarálják.


van egy magyar film, sajnos nem emlékszem a címére, ami arról szól, hogy a komcsik kitelepítenek egy csomó osztályellenséget (színésznő, tanár stb) vidékre egy táborba földetművelni. van közöttük egy idős bácsi is, aki nem érti, hogy miért került ide, hiszen hithű kommunista, partizán volt a háború alatt és erről gyakran mesél a nála fiatalabbaknak is.

van egy jelenet a filmben, amiben elmagyarázzák a bácsinak, ő azért van itt, mert azzal, hogy ő a saját kommunista voltát, partizánságát rendszeresen emlegeti, azzal a fontos elvtársak, a vezetőink elé tolja magát és ezt nem szabad. úgyhogy majd ha szépen befogja a száját, csöndben marad és csak azt hangoztatja, amit az újság ír, meg a rádióban mondanak, akkor esetleg hazaengedik...

2009. jún. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

"A Magyarországon több száz éve élő sváb, örmény, kun, görög, ruszin, de magyar állampolgárok hova menjenek, és miért? Mit keresnek itt? Pár száz éve úgy hívták őket, most már nem kellenek?

Szerintem övék is ez az ország, ők is segítettek az építésében, pedig ők nem vallják Magyarnak magukat."


Ha a személyi igazolványodba az van beütve az állampolgársághoz hogy Magyar akkor magyar is vagy PONT.

A "Magyarország a magyaroké!" az arra vonatkozik hogy az ország főbb dolgai már el vannak adva a külföldi vállalatoknak. Alig van már állami vállalat mind el lett adva vagy tönkre lett téve. Pl: Malév, az áramszolgáltatás stb...stb...stb... Erre irányul ez a kijelentés.

2009. jún. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Az USA-ban is van(volt?) egy hasonló jelszó. Amerika az amerikaiké.


Magyarország jelenleg egy banánköztársaság szintjén van szuverenitás szempontjából. A jelszó - értelmezésem szerint - azt jelenti, hogy a magyar nép érdekeire hatással levő döntéseket ne a globalizáció (magyar?) zsoldosai hozzák meg, hanem a magyar érdekeket képviselők.


Amúgy mindenki magyar, akinek ez az állampolgársága.De legalábbis magyar állampolgár.


Az is magyar nemzetiségű aki a Trianonban elszakított országrészben él, és magyar az anyanyelve. Nem ő vándorolt ki, a határ lépett át a feje felett.

2009. jún. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
Szerintem kezdjük ott, hogy nem tudom miért kell a szó szerinti értelmezést erőltetni. A kicsit is művelt szerintem tudja, hogy itt jelképes a dolog, amire a mai helyzet eléggé egyértelműen utal. Már pedig az biztos nem magyar, akik lek*rvázza az Országot, meg hazudozik, és vigyorog az IMF hitellel, amivel még szentesti is azokat a lépéseket, amiket eddig csinált. Így nem magyar az országvezetés, mert rohadtul nem egy állampolgársági bizonyítvány határozza meg, hogy ki-kicsoda. Ennyi. Aki ezzel nem ért egyet, az ne azt számolja, hogy hány sváb él Magyarországon, hanem hogy gyurcsány nagyobb patrióta, mint Széchenyi...na majd megnézem én azt...
2009. jún. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!