Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik pártok tartoznak a...

Melyik pártok tartoznak a jelen politikában a bal oldalhoz? A jobbhoz? A szélsőjobbhoz? A szélsőbalhoz? Kik azok a gárdisták? Árpádsávosok?

Figyelt kérdés

Nemértek a politikához de szeretnám az ismerni az apaljait.Kiskorú vagyok nem felnőt csak érdeklődöm!


A fent emlitet kérdésekre szeretnék választkapni és arró hogy pl mszp,fidesz,szdszés többi pártoknak mik a nézetei alapelveik ? A gárdistáknak mik a terveik elképzelésük ?


2009. jún. 5. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Ha ennyire távol áll tőled a politika jelenleg, de érdeklődsz utána akkor inkább keress független oldalakat ahol az alapokat leírják. Itt úgyis csak fanatista pártrajongók fogják neked osztani az észt, hogy miért az ő pártjuk az istenkirály.
2009. jún. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

szélsőbal: MKMP, MP2006

bal: MSZP, SZDSZ, MDF, LMP

jobb: Fidesz, KDNP

szélsőjobb: Jobbik, MIÉP


Az MSZP szociáldemokrata párt. Jelenleg főleg a nyugdíjasok és egyes nagyvállalkozói körök érdekeit képviseli.


Az SZDSZ balliberális párt. Elvileg a kisebbségek, "más" csoportok és bizonyos nagyvárosi értelmiségi-alkalmazotti körök, valamint nagyvállalkozói csoportok az általa képviselt csoportok.


Az MDF egy üzleti vállalkozás, célja, hogy valahogyan bejusson a parlamentbe. Ennek érdekében hol ezt, hol azt képviseli.


A Fidesz egy enyhén nacionalista, enyhén konzervatív néppárt, főleg a kispolgári rétegekre, fiatalabb korosztályra, vállalkozókra és a vidéki lakosságra van befolyása.


A Jobbik egy klasszikus szélsőjobboldali párt nacionalista és szociális programmal.


A MKMP egy szocialista párt, az MMP2006 kifejezetten marxista-leninista, kommunista párt.

2009. jún. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Magyarországon NINCS szélsőjobboldali párt.
2009. jún. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Az LMP mióta baloldali párt?
2009. jún. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
A Jobbikosok egyszer elárulhatnák, mi jár a fejükben, amikor hol kérkednek az antiliberalizmusukkal és nacionalizmusukkal (klasszikus szélsőjobbos értékrend), hol pedig tagadják, hogy szélsőjobbosok. Most akkor büszkék vagytok vagy letagadjátok? gyerekes banda.
2009. jún. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Az LMP mióta baloldali párt?"


Miért, talán jobboldali?


Kozmopoliták, szociálisan érzékenyek és társadalomátalakító elképzeléseik vannak. Ezek baloldali markerek. Társadalmi szempontoknak akarják alárendelni a gazdaságot, ez is balos marker. A kozmopolitizmus, szocérzékenység és a gazdaság állami szabályzása balos jellemzők, ezzel szemben a nagyobb mértékű gazdasági liberalizmus, a nacionalizmus és a nagy társadalomkoncepciókról való lemondás jobboldali jellemzők.

2009. jún. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha már itt tartunk, akkor had egészítsem ki egy kicsit.


MSZP: az 1989-1990 előtti állampárt egyik utódpártja. Sajnos sok berögzöttség van ebből az időszakból.

1994és 1998 között és 2002-től kormányoz az SZDSZ-szel közösen.


SZDSZ: A módszerváltáskor 1990-ben a legjobban ellen volt a volt kommunisták pártjának, de 1994-ben összenőttek vele. Azóta nem szabadulnak egymástól, csak névleg. Ez az a párt, akik elsősorban a nem hithű zsidók által létrehozott pénzügyi lobbit képviselik. Alapvetően mindenkit védenek, aki nem magyar. Liberálisnak vallják magukat. Az általuk diktált liberalizmust akarják a népre ráerőltetni.

Szerintük a liberalizmus megnyilvánulhat bárhogyan: mindenkinek mindent szabad. Szabad szerelem, szabad szexualitás. A szabadság egyik formája szerintük, hogy miért ne drogozhatnának a fiatalok.

Ők az a Magyr országgyűlésben lévő párt, akik az EU-Parlamentben nem szereztek helyet maguknak.


FIDESZ: 1990-ben még liberális, 1994-től azonban konzervatív párt. 1990 és 1994 között még az SZDSZszel karöltve voltak, de nem voltak koalícióban. Az 1990-es évek elején a fiatalságuk miatt nem nagyon értették, mi közük egy olyan Országgyűléshez, ami Trianonról szavaz. Emiatt kivonultak erről a szavazásról. Azóta harcosan Trianon ellenesek.

Később a Kereszténydemokrata Néppárt csatlakozott hozzájuk, így nagyon rég óta koalícióban vannak.

1998 és 2002 között a Fidesz kormányzott.


MDF: 1989-90-ben az Ellenzéki Kerekasztal egyik fontos tárgyalófele volt Antall József vezetésével, akit 1990-ben választottak Magyarország miniszterelnökének.


Független Kisgazdapárt: nagy hagyománnyal és múlttal rendelkező párt. Sajnos a botrányairól lett híres és hírhedt.


MIÉP: Egy a kommunizmus alatt engedélyezett író, Csurka István alapította, miután kilépett az MDF-ből, mert ott nem akart másodhegedűs lenni.

Az 1998 és 2002 közötti időszakban az Országgyűlésben bent volt.


Jobbik: elsősorban nemzeti elkötelezettségű párt, mely szónoklataival a magyar érdekeket védi. Ő az egyetlen olyan párt, melynek képviselői az Európa Parlamentben bent ülnek, ugyanakkor a Magyar Országgyűlésben nem.


Ajánlom, hogy a felsorolt pártokról magad is tájékozódhatsz az interneten.

2009. dec. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!