Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mifelé halad az országunk?

Mifelé halad az országunk?

Figyelt kérdés

Most politikától és ideológiától, a bűnösöktől eltekintve kérdezem. Meddig járhatunk ezen az úton, ami 22 év távlatából nézve tisztán látszik hogy a semmibe vezet.

Ne a felelősöket keresve teszem fel a kérdést, hogy ne az ideológia vezesse senkinek a tollát, de a társadalom nagyon legatyásodott, úszunk az adósságba, és mindenünk oda lett? Mi jöhet még, és meddig húzzuk ha ezt az irányt és ütemet tarjuk?


2012. febr. 19. 23:19
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

#18

....."ergo tudják mi az a munka. Mert ezek, akik most vannak, ezeknek fogalmuk sincs róla.... :-)))))))


Dehogynem tudják, ezért kerülik.....:-)))


Ökörköri

2012. febr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Kolopele


..."Az a gond, hogy a tisztességes munkával elért sikerhez mindig is kellett valami plusz, valami egyedi, és a megvalósításához egy kis szerencse. Ez így működik együtt."...


Ezzel,teljesen egyetértek.



Ökörköri

2012. febr. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
ma 11:40 - nek: Tulajdonképpen neked is igazat adok, csak az nem stimmel nálam sok esetben hogy miért vállalnak sokan úgy be két vagy három gyereket, új autót hitelre, hogy majd lesz valahogy. Sokkal ésszerűbben kellene gondolkodnia sok embernek, mérlegelni hogy mi az amit még kibír a családi kassza. Az egy dolog, hogy valaki több gyereket is szeretne (tegyük hozzá, nem a pénzért, hanem szeretetből), de amennyiben szűkös a keret, azt a gyerekek is megszenvedik majd. A sok gyerek a semmire a romák ill. a buta emberek között a legjellemzőbb, és ezzel senkit nem megsérteni akarok. Persze vannak olyan esetek is amikor a jól fizető munkahelynek lőttek hirtelen, és mint mindig váratlanul, és az addig gond nélkül élő több gyerekes család nehéz helyzetbe kerül. Én azt szoktam mindig mondani ha valaki jól keres és vannak gyerekei, hogy érdemes volna tartalékolni is, mert mi van ha eljön ez a helyzet. A legtöbben ilyenkor azt mondják velem ez nem fordulhat elő. Pedig nagyon is. Egy viszonylag jómódban élő család is csak akkor van biztonságban, ha vannak bőven tartalékok is ha veszélyhelyzet állna elő. Ezt pedig soha nem lehet tudni. Még csak nem is kell hogy munkahelyi probléma legyen, lehet egy olyan betegség, ami csak súlyos milliók árán gyógyítható. Tudom, az utcára se menjünk ki, de bármennyi pénzünk is van, csak annyit szórjunk hogy biztonsággal maradjon is. Felelősség kérdése.
2012. febr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

11:40 vagyok.

Igazad van, felelősség kérdése. De a régi rendszerben legalább lehetett előre tervezni, most még azt se nagyon. Sokszor azt sem tudod, egy év múlva lesz-e munkád. Azt is tudom, hogy sokan ész nélkül vesznek fel hitelt mindenre, aztán nyögik a törlesztőt. Ők tényleg felelőtlenek.

Én csak egy hibát követtem el, 5 éve vettem hitelre egy új kocsit. Számoltam rá, hogy 20-30%-al megemelkedhet a frank árfolyama és az még lazán belefért. No de 70%-os drágulást nem vártam. Most még bírom, de egyre nehezebben. Viszont a lecke megvolt: ha egy mód van rá, soha többet semmilyen hitelt!


Családot viszont szeretnék majd. Társas lény vagyok. Lehet azt mondani, hogy akinek bizonytalan a helyzete, az ne vállaljon gyereket, de ilyen alapon mi sem születtünk volna meg. Ha viszont a romák és a buta emberek ész nélküli szaporulatára gondolok, az Idiocracy c. film jut eszembe. Sajnos nem is olyan valószerűtlen az a vízió.


A fő probléma az, hogy megfojtják manapság a kisembert. Pedig ha hagynák érvényesülni, akkor egy stabil szavazóbázist kapnának, ergo be volna biztosítva a helyük. A sokat szidott régi rendszerben legalább hagyták, hogy az átlag Józsi bácsi is kikaparja a saját kis gesztenyéjét. Ma viszont mindent maguknak akarnak.


Tudom, kicsit sötétnek látom a világot, de sajnos ez a tapasztalatom a környezetemben.

2012. febr. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Tudod, a régi rendszer "előnyeiről" engem soha nem tudna senki meggyőzni, mivel én tapasztaltam a különbséget. Lehet hogy a többség jól elvolt az akkor felvett hatalmas hitelekből, túl sokat dolgozni sem kellett, mindenki egyformán keresett jószerivel, ha a semmihez sem értő párttitkárokat, TSZ elnököket leszámítjuk. Akkoriban hiába is akart valaki kitörni, kamatoztatni a tudását, egyszerűen nem engedték. Versenyszellemnek még csak nyoma sem volt, ne mondd nekem hogy egy segédmunkásnak és egy vezetőnek majdhogynem azonos szinten kell keresnie. Tudom, sokaknak nem lett jobb a rendszerváltás után, sokan leragadtak ugyanazon a szinten, mert annyi volt bennük és kész, viszont aki képes volt többre is azoknak megnyíltak a lehetőségek. Igazából azokra sem kell haragudni akiknek eleve voltak kapcsolataik, vagy komoly szülői támogatással indultak el a pályán, hiszen egy üzletet nem csak beindítani kell, hanem vinni, fejleszteni, életben tartani. Ha a tőke adott, ez utóbbi sokkal nehezebb feladat. Mindenesetre kívánom neked hogy légy sikeres az élet minden területén, legyenek gyerkőceid, nekem is van öt, találd meg a számításodat majd az életben. A lényeg hogy soha ne mások életét figyeld, ne azt nézd hogy ez hogy jutott el idáig, csalt e vagy lopott, mert attól neked még nem lesz jobb.
2012. febr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!