Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mifelé halad az országunk?

Mifelé halad az országunk?

Figyelt kérdés

Most politikától és ideológiától, a bűnösöktől eltekintve kérdezem. Meddig járhatunk ezen az úton, ami 22 év távlatából nézve tisztán látszik hogy a semmibe vezet.

Ne a felelősöket keresve teszem fel a kérdést, hogy ne az ideológia vezesse senkinek a tollát, de a társadalom nagyon legatyásodott, úszunk az adósságba, és mindenünk oda lett? Mi jöhet még, és meddig húzzuk ha ezt az irányt és ütemet tarjuk?


2012. febr. 19. 23:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Jó néhányszor leírtam már miért is értek egyet a Fidesz politikájával, nem fogom újra. A gazdagságom most mellékes, nem az egy kulcsnak köszönhetem. Olvass vissza, biztos találsz néhány hozzászólást tőlem.
2012. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
57%

A folyamat elkezdődött...


Anya és Apa 200.000 ft keres van két kölök egy kutyus és egy 19 éves autó.


A kereset 10 százalékát kispórolod,nehezen de biztosan.Igaz két-három évente beűt valami amire egy részét el kell költened. De azért próbálkozol. Tán még moziba is eljutsz havonta egyszer.

De a helyzetedről csak Te tehetsz s seftelsz.


Az "okos" kitalál valamilyen új, jól megmagyarázható adót mert úgye válság van meg minden.


Ennek elennére minden "okosváltásnál" kitalálnak valamilyen furmányt amivel megszavaszhatják

a saját jövedelmük emelését.


Ezek a furmányok nálad jövedelem kiesést okoznak. De ez a Te hibád mert élhetetlen vagy.

Mostanra már csak 5 százalékot takarítasz meg

De munkahelyed van a gyerekek nőnek mint a gomba a kutyus hűséges az autó rozsdás.

Minden remek.


Az "okos" számára még több kell. Újabb furmányos rendelettel a Te zsebedből veszi el.


A fizetésemelés szinte ismeretlen fogalom már 3 éve nem volt. De erről is Te tehetsz és mert nincs piacképes szakmád. Már minuszban vagy.... kisebb Tv csomagra váltasz. A szolgáltató emeli a díjait mert a bevételnek meg kell lenni. Erről is Te tehetsz.


Csökkented a villany és gáz fogyasztásod mert élni kell,enni kell valahogy. Eladósodni nem akarsz ezért kikapcsoltatod a villanyt majd a gázt. A nappal kelsz a nappal fekszel, dolgoztok mindketten de szinte semmit sem ér. Az "okos" pedig hajtogatja a család fontos,a munka becsülete fontos, a csekk befizetése fontos. Nem érted miről is beszél majd rájössz rólad, biztos hogy nem...


Az "okos" dönt, jön a rendelet. Akinek 4 fala van az adózik. Akinek nincs pénze azt felkeresi a bank képviselője és hitelt vehet fel. Igen gyorsan elhúz a mercédeszével


Hogy mit csinálsz a Te döntésed, szabad ember vagy. Döntesz...igen az egyik falat.

Igaz néha beesik az eső és behordja a havat a szél de mikor besüt a nap akkor mosolyogsz.Nincs semmid, főleg "piacképes szakmád" csak a becsületed.


És megint döntesz. Nem szavazok én ezekre többet. Minek. A család és munka fontosságának illúzióját kergettetik velem de 23 éve csak marakodnak és újra sáját fizetésük emelését szavazzák meg. Persze ok az van. Válság,nem európai fizú és az asszony is fodrászhoz jár.Csak egy dolog fogy gyorsabban mint a pénzük, a becsületük.



Meséli a szomszéd, hogy már az 500.000 Ft-ot kereső rendszerépítő informatikus is panaszkodik...egyre nehezebben fizeti ki a számláit. Kár , hogy nem tanult valamilyen piacképes szakmát.


Az agysebészek is panaszkodnak mert politikusok akarnak lenni de ehez agyzsugorító operációt kell végrehajtani. Bizottsági tanácsot hoznak létre, mert KI LEGYEN AZ UTOLSÓ . Őt már nem tudja megműteni senki ! :-)) jó úton járnak....bizottság:-))


Egy talpraesett parasztasszony is jobban vezetné ezt az országot. Gazda kell ! Nem vezér egy zsiványtanyán !



........Gondolkodni nem tanítanak meg, mert az nem piacképes szakma.......

2012. febr. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Szép monológ volt, el kell ismerni. Talán némi igazság is volt benne néhol.
2012. febr. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
57%

#12 leírta a lényeget


Én szerettem az országot, de amivé tették, az nem tetszik. 5 évvel ezelőtt még tudtam félretenni. Most a szüleimet kell támogatnom és a korábbi megtakarításaimat élem fel.

Ha tisztességes ember akarsz lenni, ebben az országban nem tudsz boldogulni. Tisztességes munkával max egyhelyben tudsz toporogni, előre jutni már nem.


És mivel én csaló nem akarok lenni, inkább elmegyek ebből a koszfészekből.

2012. febr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
42%
"Ha tisztességes ember akarsz lenni, ebben az országban nem tudsz boldogulni" Ne haragudj, de ez nem igaz. Nem csak az én példám bizonyítja hogy ez nem így van, hanem nagyon sok ismerősömé is. Elismerem, nehezebb most fiatalként mint volt a rendszerváltás után, de nem lehetetlen.
2012. febr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Én általánosságban írtam a "monológot" természetesen mindig vannak kivételek -- szerencsére. Mint például Te kolopele. Az a baj 10 emberből 9 magára ismer.

Mert ha csak 3 lenne,akkor ez egy boldog Ország volna.


Ökörköri

2012. febr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Így van , tulajdonképpen igazad van, a gazdagok nagyobbik része nem tisztességesen gyarapodott. Azért ismerd el, ahhoz is kell bátorság aki ilyen életet választ a gazdagsághoz. Vállalja hogy bármikor agyonlőhetik családostul (Z. Nagy cukrászda tulajdonosa, gyerekei, felesége, lehetne sorolni). Félre ne értsd, én nem tisztelem ezeket az embereket, sőt gyűlölöm, hiszen mit vétettek a családtagok, akiknek fogalmuk sem volt hogy az a gazdagság nem a jól menő cukrászdából van. Kiteszik őket is ugyanolyan veszélynek, és semmit nem is tudnak. Nem is tudom van e nyugodt éjszakája a maffiózóknak. Az a gond, hogy a tisztességes munkával elért sikerhez mindig is kellett valami plusz, valami egyedi, és a megvalósításához egy kis szerencse. Ez így működik együtt. Ma ez lényegesen nehezebben oldható meg, most nem az a világ van. Azért remélem te nem élsz rosszul, válaszaidat mindig is az intelligencia jellemezte, bár nem tudom hány éves vagy, mivel foglalkozol. Rólam biztos mindent tudsz, de ki nem?
2012. febr. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Szerintem kb impossible mission full tisztességesen talpon maradni.

Tanulsz, hogy többre vidd az életben? Fizesd keményen a tandíjat, mert az állami támogatot képzést elapasztják. Nincs miből? Vegyél fel diákhitelt, aztán kezdd a karriered egy hatalmas adóssággal a válladon.

Dolgozol? Hiába van jó állásod, fizetésemelésre nincs pénze a cégnek (válság van), miközben a fogyasztói árak 15-20%-ot emelkedtek az elmúlt 2 évben.

Vállalkozni szeretnél? Belefulladsz az adókba, még mielőtt egyáltalán beindulna a vállalkozás.

Céget akarsz alapítani? Az összegyűjtött tőkéd nagy része a bejegyzési és kezdeti működési költségekre megy el. Vagy elveszel a bürokrácia útvesztőjében.

Nincs tőkéd, de van egy jó, piacképes ötleted? Ebben az országban nem találsz hozzá befektetőt.


Ellenben legyenek meg a megfelelő kapcsolataid, használj ki pár kiskaput, fizess le néhány korrupt közszereplőt és máris tudsz érvényesülni.


Lopj keveset, megbüntetnek. Lopj kicsit többet, nagyon megbüntetnek. Lopj milliárdokat, megúszod retorzió nélkül.


Ezt az országot a traktoros Jancsi bácsi a józan paraszti eszével jobban tudná vezetni. Fejétől bűzlik a hal! Mindenkit ki kéne takarítani odafentről és olyanokat odaültetni, akik valaha életükben dolgoztak már bérért és fizetésért, ergo tudják mi az a munka. Mert ezek, akik most vannak, ezeknek fogalmuk sincs róla...

2012. febr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Hiába, a ma emberének csak az lebeg a szeme előtt hogy aki magasra jutott az biztos mind kiskapuzott, csaló, stb. Menthetetlen a magyar.
2012. febr. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

kolopele: természetesen vannak kivételek, tisztelet nekik.

De az országban a gazdagok legalább 80%-a használt valami kiskaput.


Amit tisztességesen keres az ember, az éhenhaláshoz sok, a boldoguláshoz kevés. Jó esetben keresel 130 ezer nettót. Ha az asszony is, az már 260 ezer. Ebből ketten megvannak, de ha már van két gyerek és fenn akarsz tartani egy 65 nm-es lakást meg egy városi autót, akkor félretenni már nem marad.

És sokan keresnek ettől kevesebbet és sok helyen csak az egyik félnek van munkája. Itt van a gond.

Igen, van, aki tisztességes munkával havi 300 nettót visz haza, de ez százból egy, örülhet, hogy ilyen munkája van. Igen, van tisztességes vállalkozó, aki saját erőből meggazdagodott, de ritka, mint a fehér holló. Ez a probléma.

2012. febr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!