Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy az...

Mit szóltok ahhoz, hogy az OVB szerint már az is alkotmányt sért, aki a magyar Himnuszt énekli?

Figyelt kérdés
"Isten, áldd meg a magyart" a probléma oka. Hát már nem csak a magyarságunkat, de még a Himnuszunkat is el akarják venni tőlünk?
2009. jún. 5. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
A probléma oka a "Magyarország a magyaroké!" szlogen és nem a Himnusz. Tényleg túlzóak már ezek a szlogenhülyeségek, hogy ennyire kiveséznek minden szót. Mindenbe mindent bele lehet magyarázni és belekötni. Magyar szokás.
2009. jún. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

pontosan, ilyen a magyar mentalitás, többek között a felfogásunk miatt tartunk itt ahol tartunk. és ha nem változtatunk rajta, még nagyobb sz.rba kerülünk.

ideje lenne felébredni, és úgy gondolkodni, ahogy egy 21. századi értelmes embernek kell.

2009. jún. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Az a legnagyobb baj, hogy elveszünk a részletekben! Nem egy-egy elejtett szó vagy mondat miatt kellene állandóan háborogni, hanem a fontos dolgokkal kellene törődni!
2009. jún. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Annyit hozzátennék, hogy egy kicsit félreértelmezhettem a dolgokat. Valóban a magyarország a magyaroké szlogennel van bajuk, ám ennyi erővel a jogelvük alapján beleköthetnének a Himnuszba is.


Egyébként akkor már elmondanám én is a véleményem. A magyar név egy gyűjtőnév, nincs definiálva sehol sem, hogy ki magyar és ki nem. Az a magyar ember, aki annak tartja magát. Ha egy cigány magyarnak vallja magát, és nem úgy él mint egy tipikus cigány (lop, csal, hazudik, rabol, esetleg gyilkol) stb. stb. akkor ő magyar, és egy ilyen kijelentést nem fog félreértelmezni. Érdekes, hogy egy páran közülök bizonyos helyzetnek megfelelően vallják magukat felváltva cigányoknak, illetve magyaroknak. Eldönthetnék, hogy ők Magyarországon élő cigányok, vagy magyar cigányok, akik hajlandóak asszimilálódni.


Engem az sért, amikor elkezdik a magyarokat rasszistázni, fasisztázni... A magyar az egyik legbefogadóbb nép. Amikor elfoglaltuk a Kárpát-medencét, nem megöltük az előttünk is itt élő embereket, hanem beolvadtak közénk. (Nem úgy mint pl. Amerika esetében, ahol egyből legázolták az őslakosokat) Itt él közöttünk 12-13 kisebbség, senkinek senkivel sincs baja, csak 1-2 csoport nem bír magával. Érdekesnek találom, hogy sem a svábok, sem a lengyelek, sem a görögök, horvátok nem határolódnak el semmitől és senkitől, mert őket érdekes módon valamiért nem sérti ez a dolog. Talán azért, mert meg tudják érteni a lényegét.

2009. jún. 5. 13:36
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Hát a himnuszt el is vehetnék, mert valami siralmas, és undrító!!!
2009. jún. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
undorító
2009. jún. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Undorító!? A nemzeti jelképünk?! Ne haragudj(akár haragudhatsz is), de hogy mondhatsz ilyet?
2009. jún. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
Nekem nem tetszik! Ez az én véleményem! Nem szeretem!
2009. jún. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Sajnállak.
2009. jún. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyar vagyok és büszke rá.Kit érdekel,hogy mit mond az OVB ezekben a kérdésekben.
2009. jún. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!