Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szabad véleménynyilvánításnak...

Dimitri 21 kérdése:

Szabad véleménynyilvánításnak számít a tojással dobálás?

Figyelt kérdés
Gondoltam ki lehetne menni a meleg felvonulásra nyilvánítani de előtte beleraknám a fagyasztóba a tojást.
2012. febr. 19. 16:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
Attól függ kit dobsz meg! Ha a viktátort, vagy valamelyik maszopost találod el, az már bűncselekmény, amiért halál jár.
2012. febr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Téged miért zavar, ha felvonulnak?
2012. febr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Engem magában nem zavarnak, csak csinálják amit otthon és ne az utcán. Ha én kimennék az utcára és a barátnőmmel elkezdenék szexelni engem is megdobálhatnának nyugodtan. Az egymás melletti békés együttélésnek az a feltétele hogy a saját szarodat legyen az a vallásod, nemi identitásod vagy a kocsidból bömbölő zene tartsd meg magadnak.
2012. febr. 19. 16:46
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Ne a fagyasztóba rakjad, hanem injekciós tűvel nyomj mindegyikbe egy kis kénsavat vagy hidrogén-peroxid és kálium-permanganát keveréket, de csak óvatosan.

Peroxid van fodrászkellék üzletbe, permanganát meg gyógyszertárban.

2012. febr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%

"Az egymás melletti békés együttélésnek az a feltétele hogy a saját szarodat legyen az a vallásod, nemi identitásod vagy a kocsidból bömbölő zene tartsd meg magadnak."

Ez tetszett.

Jah, és az eredeti kérdésre: szerintem igen, a kormány szerint meg nem.

G.

2012. febr. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 tetris ***** válasza:
24%

Amióta a drága jó Demszky urat megdobálták pár éve március 15-én a méregdrága tojással, azóta büntetendő cselekmény. Tán még akasztanak is érte.

Emlékeztek még milyen buli volt, amikor a testőrei esernyőkkel próbálták védeni? Fetrengtem a röhögéstől.

2012. febr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Engem magában nem zavarnak, csak csinálják amit otthon és ne az utcán. Ha én kimennék az utcára és a barátnőmmel elkezdenék szexelni engem is megdobálhatnának nyugodtan."


Te voltál már felvonuláson, nézted már, hogy kik vonulnak ott fel? Mert ott van max 30 ember, aki valóban nem a legelfogadhatóbban viselkedik, de az emberek 99% normális. Őket is meg akarod dobálni?


"Az egymás melletti békés együttélésnek az a feltétele hogy a saját szarodat legyen az a vallásod, nemi identitásod vagy a kocsidból bömbölő zene tartsd meg magadnak."

És gondolom, az nem zavarna, ha két pasi kézenfogva sétálna, adnának egymásnak egy csókot az étteremben (nem smárolnának!) - jól gondolom? Mert ezek a heteróknál teljesen elfogadott dolgok.

2012. febr. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%

Az tényleg jó volt, Még mikrofonnal sem tudta túlkiabálni a tömeget a Sehonnai bitang ember.

Mekkora buli volt. Régi szép idők, bárcsak újra ott lehetnék.

http://www.youtube.com/watch?v=w7dC7Vdjh5U

2012. febr. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

[link]


"... Mától büntethető a tojásdobálás (2009.02.01.)


Büntethető a február 1-jétől hatályba lépő új törvény szerint, aki a nyilvánosan vezényszavakat kiabáló, alakzatban masírozó csoportban vesz részt - és ezzel félelmet kelt - vagy éppen tojást dobál.


2009 elejétől többféle, a közrend és az igazságszolgáltatás körébe tartozó jogszabály is változik az ezeket módosító törvény alapján. A változások lényegéről az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium tájékoztatta a Független Hírügynökséget. A változásokat magában foglaló törvény egyik célja, hogy szigorúbban és hatékonyabban lehessen büntetni azokat, akik megsértik a gyülekezési jogot és más alapjogokat.


Emiatt módosították a Büntető törvénykönyv (Btk.) egyes pontjait és a Szabálysértési törvényt is. A változások okai az elmúlt időszakban a különböző utcai megmozdulásokon tapasztalt jogellenes cselekmények és az azokat követő nehézkes felelősségre vonás. Változik egyebek mellett a közérdekű üzem működésének megzavarásával és a garázdasággal kapcsolatos szabályozás. A garázdaságnál egyértelműsíti a törvény, hogy mi minősül erőszakos magatartásnak. Akár 15 évet is kaphat az, aki különösen nagy kárt okoz például egy híd lezárásával, vagy berendezéseinek megrongálásával. A nemzeti, etnikai, faji vagy vallási csoport tagja elleni erőszak megnevezése közösség tagja elleni erőszakra módosul. Ennek előkészületéért is lehet börtönt kapni, akár két évet is. A törvény védelme az említett csoportokon kívül megilleti - nemzeti, etnikai, faji vagy vallási hovatartozás megjelölése nélkül - a lakosság egyes csoportjait is. Ezentúl büntethetőek a választási gyűléseken is a gyülekezési szabadság megsértésével kapcsolatos jogsértések is. Ha valaki jogtalanul, erőszakkal, fenyegetéssel akadályozza a választáson részvételt, vagy a gyülekezési jog gyakorlását az akár három évet is kaphat. Közösség tagja elleni bűncselekményért 5 év jár.


A közveszéllyel fenyegetők - például a fehér-porokat postán küldők, vagy a telefonon bombával fenyegetők - ezután két évet kaphatnak. Két év büntetés jár januártól a kényszervallatásért. Ezentúl büntethető lesz már az előkészülete is egyebek mellett a közösség tagja elleni erőszaknak, a testi sértésnek és a hivatalos személy elleni erőszaknak, de a kényszervallatásnak is. Ezeket az előkészületi szakban maradó eseteket - például tüntetésen a rendőr elleni támadásnak még a szándékát is - akár 1-2 évi börtönnel is büntethetik. Módosul a garázdaság jogi fogalma és büntethetősége: felelősségre vonható lesz januártól, aki nyilvános rendezvényen olyan csoportban vesz részt, amelynek a megjelenése másokban félelmet kelt. Félelemkeltőek lehetnek például az érintett csoport vezetője által használt vezényszavak, a csoport tagjai által alkotott formáció is, vagy a dobálás, köpködés. Ez csoportos garázdaságnak minősül és öt évet lehet érte kapni.


A hatóság eljárásának megzavarásáról szóló paragrafus pedig arról szól, hogy ha bíróság, vagy más hatóság eljárását megzavarja valaki - de más bűncselekmény nem történik - két évet kaphat. Ha csoportosan, felfegyverkezve teszi ezt, akkor öt évet. Erőszakos magatartásnak minősül az a fajta támadás is, ami nem alkalmas fizikai sérülés okozására, ilyen lehet a tojásdobálás. Ezeket a jogszabályi változásokat a büntető- és a polgári törvénykönyvet is módosító törvényben már decemberben kihirdették, de csak most, február elsejével lépnek hatályba. Közben már készül a teljesen új büntető- és polgári törvénykönyv is..."

2012. febr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez csak duma.
2012. febr. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!