Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor miért nem akar...

Orbán Viktor miért nem akar felvenni hitelt mint más országok?

Figyelt kérdés
2012. febr. 19. 13:55
1 2
 11/12 yossarian44 ***** válasza:

Orbán Viktor akar felvenni hitelt, és vesz is fel hitelt. A Fidesz hatalomra kerülése óta majdnem 1500 milliárd forint értékű devizahitelt vett fel az államháztartás, és az államadósság rekordot döntött.


[link]

2012. febr. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12  Miki válasza:

Az ország adóssága visszafizethetetlen ( Nem véletlenül fizetjük az összesen 1 milliárd dollár kölcsön kamatát 20 év után is, amely kamat ennek ellenére is csak növekszik.A kölcsönt 1973-1989 között vettük fel. )

Azért visszafizethetetlen, mert az ország iparát szétverték és privatizálták.

Az adó 4/5-ét a közép és kisvállalkozók fizetik ( 400-500 ember ). Multinacionálsi cégeknek nem kell magas adót fizetnie (Tesco évi 5%), és annak is nagyrészét vissza kapja állami támogatás formájában.Azaz az adó jelentős részét 400-500 ezer ember fizeti be.

Az országnak 800 ezer nyugdíjast kell eltartania.

1990-ben a magyar államadósság a nemzeti össztermék ( GDP ) 65%-át képezte, ezt 2001-re lecsökkentették a GDP 50%-ára.Pl. a nemzeti vagyon eladásával.2010-ben az államadósság 86%-a a GDP-nek.

Mivel az eladósodottság miatt előbb-utóbb kénytelen lesz az állam csődött jelenteni ( mindegy, hogy 10 vagy 30 év múlva ), ezért belátható, hogy ez az út nem a fejlődés és a jólét irányába vezet.

Argentína ( 2002 ) és Izland ( 2008 ) államcsődött jelentett és tárgyalások útján elengedték számukra az adósságot.

A pénz egy értéktelen dolog, egy közvetítő jel, a fedezete a munka.Jelenleg a Magyar Nemzeti Bank ( MNB ) akkor nyomtat forintot, ha valuta ( pl. euró ) érkezik be hozzá, pl. Államkötvény vásárlás útján.Később a beérkezett valutát és ennek a kamatait vissza kell fizetni.Tehát az állam önállóan nem nyomtat forintot, kizárólag csak akkor ha valamilyen értékpapírért cserébe pénz folyik be.Ez a világon szinte mindenhol így működik, kivéve pl. Kína, Szingapúr, Malájzia, Irán.Ők valóban saját maguk nyomtatják a pénzt, kamat mentesen.Kína gazdasági fejlődése ( több mint 10% évente ) részben annak is köszönhető, hogy a világ termelő kapacitásának nagyrészét oda helyezték.

Az ország gazdaságának beindítása, az ország fentartása és az adósság viszafizetése egyszerre lehetetlen.Az adósság visszafizetése egyébként is lehetetlen, ez józan ésszel belátható az előbb felsorolt kevés adat alapján is.A megoldás csak az lehet ha az adósság visszafizetését tárgyalások útján, vagy az nélkül elengedik.Persze ehez kellene az emberek tájékozottsága, hogy amikor majd ellenünk fordul Az EU, IMF stb. , akkor a kormány mögé álljanak és ne engedjék leváltani azt.Addig viszont a sajtó könnyedén félrevezti az embereket és ráveheti őket arra, hogy azzal értsenek egyet, ami nekik rossz.

A forrás a Magyar Nemzeti Bank által kibocsájtott és az interneten is elérhető Műhelytanulmányok.



A Moody's, a Flitch és a Poor & Standard olyanok mint a kritikusok.

Képzeld el hogy van egy éttermed, gazdasági válság van, a szokásos napi 100 vendég helyett, napi 10 vendég lézeng az éttermedben.

Erre belép Dr Kovács Béla, éttermi kritikus.Megkajál, elmegy, és másnap az újságokban lehúzza 5 csillagosról az éttermedet 2 csillagosra.

Az étteremnek annyi, onnantól 1-2 vendég megy be egy nap, mindössze.

A hitelminősítő cégek mindezt nagyon jól tudják, de ahelyett, hogy hallgatnának, segítve ezzel a világgazdaság talpra állását, ez helyett folyamatosan minősítenek le mindennkit.Így az amerikai FED ( am. központi bank ) és az Európai Központi Bank hiába nyomtat ki újjabb és ujjabb pénzeket, azok leértékelődnek ( részben ) a hitelminősítők hatására.Ugyanis ha valaki csak pénzt nyomtat, de a gazdaság nem indul be, a pénz szétterül a változatlan mennyiségű javakon ( árú, szolgáltatások ), ezáltal minden többe fog kerülni.Ily módon látható, hogy a pénz fedezete a gazdaság, a munka ( a pénz már rég nincs aranyhoz kötve szinte sehol a világon, pl. az USA-ban Nixon elnök szüntette meg a dollár aranyfedezetét, 1971-ben ).


Az állami kölcsön olyan mintha a hasba szúrt embernél kihúznád a kést, és kicserélnéd egy nagyobbra.

Ellenben ha valaki csődöt jelent,csődvédelem alá kerül, onnantól kezdve mindent elvehetsz tőle ami jogosan az övé, amíg a csődeljárás le nem zárult.

Ha lezárult a csődeljárás, többet nem nyúlhatsz az adóshoz,ő tiszta lappal indul.Hiába lesz belőle milliárdos, és mondjuk csak 5 forintal tartozik.

Az állam esetében ez úgy néz ki, hogy pl. az EU megalapít egy bizottságot (Olyan csoport amelynek a tagjait döntéshozatali és joghatósági** engedélyel ruháznak fel.A bizottság lehet ideiglenes vagy állandó.) (** A joghatóság azt jelenti, hogy bizonyos bírói szerv vagy más hatóság egy adott, rendszerint részben vagy egészben külföldi vonatkozású, jogvitában eljárhat és döntést hozhat.) aki csódvédelem alá helyezi az államot, a hitelezők felkutatnak minden lehetőséget a hitel vissza fizetésére ( privatizáció, az állami kincstár bevétel minél nagyobb részének megszerzése stb. ).Miután a csődeljárás véget ér, az állam mindent újra kezdhet, nem nyúlhatnak többet hozzá.Vagy megállapodnak, és elengedik a kölcsönt, vagy annak egy részét ( a hírekben úgy szokták mondani, hogy leírják a kölcsönt,azaz elengedik ).

Görögország esetében nem ezt tették, hanem adtak neki újjabb kölcsönt, hogy vissza tudja fizetni az előző kölcsön kamatainak egy részét.Ez azt jelenti, hogy az adóssága még nagyobb lett mint előtte volt.Vagyis, a görögök soha nem fognak talpra állni, hisz mindenki a feje búbjáig eladósodik, és minden megtermelt fillér a hitelezők zsebébe vándorol.

A görögök államadóssága jelenleg a nemzet gazdasága által évente összesen termelt összeg 160 %-a ( a GDP 160%-a, GDP = nemzeti össztermék ).Eddig a görögök 350 milliárd euró hitelt kaptak, ebből 100 milliárd eurót elengednek.A többi 250 milliiárd eurót vissza kell fizetniük, kamatra, a görög nemzeti ösztermék 2011-ben 244 milliárd euró volt.Mivel örökké nem lehet adósként létezni, a görög állam mindenképp be fog csődölni.A hitelezők több évtizeden át parazitaként éltek görög nép munkájából, és ha a görög állam talpra állt, valőszínűleg újabb kölcsönöket fog felvenni, vagyis minden kezdődik előlről.


Magyar államadósság számokban:

22 649 milliárd forint ( a GDP 80.3%-a )

Államadósság euróban = 78 978 200 000 ( több mint hetvennyolcmilliárd euró )

Államadósság dollárban = 104 716 000 000 ( több mint száznégymilliárd dollár )

A 2011-es GDP 28 243 303 000 forint ( több mint 28 milliárd forint )


[link]



Terjesszétek ezeket az információkat, és ne támadjátok azt aki nem hiszi el.Ha a hitetlenre ráerőszakolod azt amit te biztosan tudsz, attól az még ellenállást fog szülni, és nem a tudását gyarapítod vele a másik személynek. A mások számára is egyértelmű tényekkel szemben viszont senki sem fog vitatkozni, ez a tapasztalatom.A legkevesebb amit ezzel elérhetsz, hogy elkezdenek az emberek gondolkodni.

2012. febr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!