Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha kilépnénk az eu-ból az imf...

Nem dávid kérdése:

Ha kilépnénk az eu-ból az imf akkor is adna hitelt?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
Az imf épp most veszi át a hatalmat az ország felett!
2012. febr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Addig is adott míg be sem léptünk. Szerinted nekik érdekük elveszíteni egy fejőstehenet?
2012. febr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Mellékesen kérdem meg szerinted az IMF et mért érdekelné az Eu?
2012. febr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Sz1u ***** válasza:
84%

Minden bizonnyal adna hitelt.


Eleve a hitel miatt léptünk be az IMF-be a '80-as évek elején (Kádár rendszere akkor majdnem összeomlott). Szerintem az IMF-et nem érdekli más, csak az, hogy biztosítottnak lássa a pénze visszafizetését (végülis teljesen jogosan).

2012. febr. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
Ha egy ország eljut arra s színvonalra, hogy imf-től kell hitelt kérnie, akkor már réges-régen rossz. Egyszerűbb lenne ha egy peták hitelt nem fizetnénk vissza és létrehoznánk egy teljesen önálló gazdasági környzetet például 10%-os adó lenne, majd 5 év itt működő és befektető cégeknek már csak 5%-os adót kéne fizetnie. Ömlenének a külföldiek pláne ha erre állami garanciát adnának hosszúévekre. Azonnal felpörögne a gazdaság. Ez lenne egy merész húzás, de mivel minden eddigi miniszterünk a pénzvilág rabszolgája így erre nincs lehetősége sem az országnak, hogy kipróbálja. Számtalan kitörési pontja lenne a gazdaságnak.
2012. febr. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
52% te miket beszélsz? A külföldi befektetőket nem épp ki akarjátok üldözni az országból?
2012. febr. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

mivel hitelből fizetjük a hiteleit, így szerintem igen. Azért veszünk fel további hiteleket, mert önerőből csak egy részét tudja az ország fizetni a hiteleknek. A fennmaradó részt további hitelekkel pótoljuk ki. Így végeláthatatlan fizetési kötelezettség - adósságspirál -, alakul ki. Mittudomén, tegyük fel, hogy az IMF-nek kerül 5 ezer milliárdba az, hogy egy ország az "idők végezetéig" tejeljen neki. Eleinte rossz üzletnek tűnik, de minél több idő telik el, annál jobban megéri.


Amúgy el kell érniük a görögöknek, hogy kilépjenek az EU-ból. Amint ezt megteszik, meg fogja tenni más is, ezzel egy láncreakciót elindítva (ott vannak az olaszok, a portugálok, a franciáknál is szorul a hurok, rólunk nem is beszélve stb...).

Már mindenkinek világos, hogy ez az egész csakis a pénzről szól. Csak a probléma az, hogy túl sokan kerültek szopóágra. Eladósított nemzetek sora... Mi lett a magyar gazdaságból?! Mindez az eu miatt.

A sors pikantériája lesz, ha az EU-nak egy háborúval lesz vége, holott azért jött létre, hogy ne történhessen meg újra egy, a II. vh-hoz hasonló.

2012. febr. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem a külföldi befektetőket kell elüldözni! Őket ide kell csábítani! A probléma az, hogy jelen állás szerint a nagytőke idejön minimális befektetéssel, ellehetetlenítik a vállalkozások túlnyomó részét (ami mondjuk részben nem is lenne baj, mert nem kell mindenkinek vállalkozónak lennie), de a lényeg, hogy jóval többet, mint kellene. Végül az itt megtermelt hasznot nem itt fektetik be, hanem kiviszik külföldre, és ez a baj.


Nézd meg a l!dl-t meg a tecsót. Mondj másik 5 áruházláncot, ami versenyképes az áraikkal. Nincs. a l!dl-ben veszed azt a német selejtet, amire kint németben az emberek rá se néznek. A l!dl kaszál a csóró magyarokon, a profitot kiviszi az országból, és máshol fekteti be. Így alig teremt új munkahelyet, holott jelentős bevételt kivisz az országból. Az más kérdés, hogy nem éri meg jobban terjeszkednie, mert az már veszteséges lenne. De ez nem csak ezen a téren igaz. Hanem más ágazatokban is.


aztán ha hülyeséget írok javítsatok ám ki! csak kulturált keretek között tegyétek, köszönöm. az előző is én voltam

2012. febr. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nincs. a l!dl-ben veszed azt a német selejtet, amire kint németben az emberek rá se néznek."

Akkor javítalak. A Lidl Németországban egy nagy lánc, mely valóban olcsóbb, nem márkás termékeket árul, de ettől még sokan látogatják, és nem rossz minőség (még mindig jobb, mint a Spar Budget). Én otthon kifejezetten szerettem a Lidl-be járni, mert a német ételeket kaptam meg olcsón.

2012. febr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

" Az imf épp most veszi át a hatalmat az ország felett!"


Idióta vagy öreg!

2012. febr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!