Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a vélményetek a Hír TV-rôl?

Mi a vélményetek a Hír TV-rôl?

Figyelt kérdés

2012. febr. 7. 18:56
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#9 :)))

#10: hát igen a socipártiaknak az atv kell

2012. febr. 7. 21:15
 12/19 anonim ***** válasza:
Elég sok jó műsora van. A kedvencem pl a Globál és az Ázsia. Ezt a két műsort, még a full balos barátainknak is ajánlanám megnézésre, érdekes műsorok.
2012. febr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Sz1u ***** válasza:
Odakapcsolok, mikor elkap a mazochista hevület.
2012. febr. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha ilyen Globál vagy Ázsia féle műsorra vágyom, akkor inkább a BBC-re vagy a CNN-re kapcsolok, legalább nyelvet is gyakorlok. A többi hírtévés műsor borzasztó, abból áll az összes, hogy 3-an 4-en leülnek egy asztalhoz, a hírhedt fideszes félmosollyal kigúnyolják az összes ellenzékit (nemcsak a politikusokat), Orbánt majmolják (nem vicc, van egy politológus, egy az egyben lemásolja Orbán stílusát, gesztusait, még a hangját is), ajnározzák, stb, mindenesetre érdekes dolgot nagyon ritkán hallani. Pedig szerintem a nézettségnek is jót tenne ha leültetnének egymás mellé egy jobbost meg egy balost, bár ez nyilván kevésbé motiválja őket, tekintve hogy kampánytévé az egész. És van még egy riporternő vagy újságíró, nem tudom hogy hívják, akitől a falra mászom, olyan idegesítő stílusa van. Annó még Csintalant is helyettesítette párszor. Persze félreértés ne essék, az ATV ugyanez pepitában, csak ott a proliréteget is megszólítják a Fásy mulatóval meg hasonló színvonalas hülyeségekkel, úgyhogy arra még kevesebbszer kapcsolok.
2012. febr. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
72%

Egyértelműen párt tv. Akárhányszor odakapcsolok másról sem szól csak a 2006-os tömegoszlatásról. Borzasztóan unalmas tud lenni, hogy úgy csinálnak, mintha valami borzasztóan erőszakos több ember halálával járó esemény zajlott volna le. Még úgy is fogalmaznak! Ezeket a kifejezéseket külön szeretik: vérengzés(!), véres október stb.. A szírek és a líbiaiak nem siránkoztak ennyit a több ezer ember halálát követő polgárháború miatt, ők meg majd' 6 éve verik magukat mert néhány focihuligánt elvertek a rendőrök és fordítva.


A másik vicc a célpont című műsor. Régen jó volt mára teljesen egy ideológiai műsor lett. Ténylegesen meg akarják mondani, hogy ki mit gondoljon. Bár utálom az mszpseket is, de ebben a műsorban még a rossz időjárást is a nyakukba varrják. A másik vicces dolog az, hogy bűntudatot akarnak kellteni a 2004-es népszavazás miatt az emberekben. Ez is látszik a fogalmazásukon. Vékony határ választotta el őket attól, hogy mindenkit lehazaárulózzanak. Szégyenteljesnek, magyarellenesnek titulálták az eseményeket. Tehát a magyarok többsége a hírtévé szerint szégyenteljes és magyarellenes, legalábbis az ideológiai műsor szerint.


Csintalant már ne is említsem, aki ott döglik a székében és ossza az ész a nemzetről, gazdaságról, politikáról. A betelefonálók közül engedi beszélni a bólogató embereket, a többinél, miután átvillan a fején (mint anno a vipera), hogy nem elvtárs, kinyomja a telefont és kioktatja az embert.

2012. febr. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Csintalan a magyar Rush Limbaugh.
2012. febr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Pro Patria ***** válasza:
23%

Sok hiánypótló műsor van benne.


- Például a Zöld övezet, környezetvédelmi műsor, és sok érdekességet mond. (Környezetkímélő életmódra/közlekedésre való okítás, környezetszennyező üzletek bemutatása, stb.)

- Aztán ott a Panaszkönyv. Fogyasztóvédelmi műsor. Bemutatja, hogyan b@sz át minket a Tecsó a "akcióikkal", az olcsóbb de silányabb minőségű termékekkel, vagy a vásárlásra buzdító "csak jöjjön el egy bemutatóra"-jellegű cégek, és egyéb effélék.

- Régi kedvencem az Értékmentés másként. Rendkívül érdekes, bemutatja a magyar kultúra nagyságát, milyen magas színvonalú a méztermelésünk, milyen gazdagak az erdőink a különböző vadakban, milyen nemes kutyafajtáink vannak, érdemes lenne több embernek néznie... Azóta talán az m1-re került át, legalábbis a nőt ott láttam.

- Lehetne továbbá mondani az Ősök terét, ami a múlt század érdekességeiről beszél. A Ceaușescu alatt lezajló, 1970-es évekbeli százezres nagyságú elrománosításról, a második világháború nevesebb magyar haditetteiről, az '56-os forradalom utáni megtorlásokról és közhangulatról, stb. Ennek testvérműsora a Retrogád, ami inkább a nosztalgiára, mintsem a hadtörténelemre helyezi a hangsúlyt.

- Elhangzott itt már a Célpont című műsor is. Nagyon hasznos, ami végre beférkőzik a politikusok (és más korrupt személyek, cégvezetők, vállalkozók, egyebek) stiklijeibe, és felrántja a leplet sok olyan dologról, amikből később - őmiattuk - bírósági tárgyalás is indul. Csak így tovább!


Nagyon sok olyan műsor is van, ami fontos lehet azoknak, akiket érint a téma, de általam nem nézettek, mint az Iskolapélda, a Gyógyhír, az Ingatlanpiac, a Sportré, mindenki megtalálja benne a maga érdekeltségét.


Érdekesek ezek mellett a politikai kibeszélgetős műsorok, bár ezekből sokféle van, amiknek szerintem feleslegesen adtak mind más-más nevet, mert lényegében ugyanazok. Én emiatt inkább csak a Civil Kaszinót szoktam belőlük nézni. De van még a Rájátszás, a Péntek8.


Az viszont nem igaz, hogy soha nem hívnak meg ellenzéki politikust, ott van például a szintén jónak számító Versus, amiben hívtak meg lmp-st is, azt hiszem, mszp-st is, láttam nemrégiben Balczó Zoltán jobbikos képviselőt is valamelyik műsorban. Politológusokból, elemzőkből is rendszerint a legismertebb intézményektől hívnak meg személyeket (Nézőpont, stb).

Bár igaz, hogy többségében fideszeseket hívnak, de az mszp-sek általában egyébként is megtagadják a nyilatkozást a HírTV-nek... Különben meg lényegi kritikákat egyébként sem tudnak megfogalmazni, mint ahogyan azt tapasztalom az ATV-n.


És vannak olyan műsorok is, amik levetítésére csak ez a csatorna "alkalmas", mint a rohamlövészek kiképzéséről készült "A pokol öt hete", vagy a BBC Hard Talk magyar fordítása.


Szóval ez talán az egyetlen csatorna a sok kereskedelmi szenny mellett, ami színvonalas, értékteremtő műsorokat ad kultúráról, történelemről, hagyományokról, környezetvédelemről, és az emberek mindennapi gondjairól.

2012. febr. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
72%

"Az ATV sokkal jobb. Nagyon sok műsoruk van,ahol a különféle pártállású emberekkel beszélgetnek.

"


Szeretem én is pl: Kálmán Olgát (nem hagyja mellébeszélni őket...) + a civil a pályán-t.

2012. febr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Pro Patria ***** válasza:
Az igen! Valaki elmondaná, hogy mivel érdemeltem meg a 0%-os lepontozást?..
2012. febr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!