Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem háborít fel titeket ez az...

Nem háborít fel titeket ez az indexes cikk?

Figyelt kérdés

[link]

Hogy mernek a Magyarok Szent Madarával gúnyolódni?


2012. febr. 3. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Fairenc:DXD Ez jóóóóóóóóóóóó, de a Magyair se rossz! A Turul se megvetendő:)

Amúgy nem, nem vagyok felháborodva!

2012. febr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Te milyen szent madárról beszélsz? A turult a XIX. sz-i historizáló művészet húzta elő a régmúlt homályából. Már senki nem tudja, mi is a turul pontosan, még azt sem tudjuk, hogy sas vagy sólyom volt-e.

A turul madár az ősi pogány vallás jelképe volt, de ha emlékeim nem csalnak, már 1000 éve keresztények vagyunk. A keresztény vallás szerint pedig sem a sas, sem a sólyom nem szent állat.

Amúgy jót nevettem a cikken. Szerintem az ilyen vicces elnevezések teszik színesebbé az életet, az ilyen szójátékok. Én az Airpádra szavaztam, bár ha már a repülőtér Liszt Ferenc nevét kapta, az új légivállalat kaphatná az Airkel Ferenc nevet.

2012. febr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Engem sem háborít fel. Felháborító vagy sem, de én undorodom ezektől a turul-baromságoktól. Nekem erről a régi pogány, barbár, törzsi szokások jutnak az eszembe. Amúgy mióra a magyarok (kis betű!) szent madara? Benne van az alkotmányban? Vagy ez is ilyen Szaniszló-féle szakrális baromság?!
2012. febr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
na jó, a kérdés fake volt, azért örülök, hogy ennyire még Invesztor sem akad ki:)
2012. febr. 3. 16:04
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Nem háborít fel. Csak megerősít abban a hitemben, hogy Magyarország nem gazdasági, hanem erkölcsi válságban szenved. Így az interneten keresztültudom tolerálni. De ha előttem mondja gúnyosan akkor már nem, valószínű, hogy megütöm. De nem háborút fel, tisztában vagyok a realitásokkal, de bízok a jövőben.
2012. febr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

"De ha előttem mondja gúnyosan akkor már nem, valószínű, hogy megütöm"


Jaj, de primitív vagy.

2012. febr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


De ha már olyan nemzeti az országunk:


"Magyar Nemzeti Légieszköz-erőforrás Újrahasznosításért és Elosztásért felelős Zártkörű Részvénytársaság"

Én erre szavaztam.

2012. febr. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
8%

Na én most sok mindent merni fogok


-éljen a szocializmus

-vesszen az összes nemzeti jelkép

-vissza a rákosi címert


na így merik ők is

2012. febr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sz1u ***** válasza:
100%

Nem háborít fel! Sőt, egész jót szórakoztam rajta!


"Hogy mernek a Magyarok Szent Madarával gúnyolódni?"


Nem is szerepelt Lúdas Matyi lúdja a kérdésekben!

2012. febr. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!