Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem csökkentik a miniszt...

Miért nem csökkentik a miniszterek fizetését, különböző jogcímen kifizetett pénzek összegét?

Figyelt kérdés
Ma olvastam a miniszterek adóbevallását,nem semmi hogy mennyi pénzt visznek haza 1 havi fizetésként. Mivel nem csak egy helyről kapnak fizetést. Így meg a társadalom alsó rétegén csattan az ostor. Inkább azon lennének, hogy a fiatalok eltudjanak helyezkedni, dolgozni tudjanak. Fiatal vagyok tudok és akarok is dolgozni, csak az a gond hogy nincs hol!!!!
2012. febr. 1. 21:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mért kéne csökkenteni? Eltörölni minden juttatást és az általuk megszavazott mindenkori minimálbér havi összegének egy ezredét folyósítani nekik négyévente.
2012. febr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert azok akik ezeket a fizetéseket meg juttatásokat megállapítják, ugyanúgy jól járnak,mint ezek.
2012. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer egy politikus azzal érvelt a miniszteri fizetés csökkentése ellen, hogy az alacsony fizetés miatt a politikusok könnyen korrupttá válhatnak. Hát mindenki véleményezze magában ezt az indoklást, én inkább nem kommentálom...
2012. febr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Matolcsy: Havi 47 ezerből nagyon jól meg lehet élni



Ha valaki nem értené kristálytisztán a NAGYON JÓL azt jelenti király módjára, nélkülözés mentesen. Tehát nem értem mért kellene nekik 23.500 forintnál többet kifizetni, elvégre egy politikusnak bőven elég, ha középszerűen meg tud élni, másrészt van egyéb jövedelmük is.

2012. febr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Számoljatok már egy kicsit...Hány tagú a parlament? Mennyit keresnek azok egy évben? Mennyi az az ország költségvetéséhez képest? Semennyi...


Nyilván nem érdemelnek egy büdös forintot sem, de azt állítani hogy azért tartunk itt mert ők sokat keresnek azért elég vad.

2012. febr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Te csökkentenéd a saját fizetésed? Ugye, hogy nem.
2012. febr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 doboszoli ***** válasza:

Nem, nem azért tartunk itt ez igaz.De:

A jelen helyzetben nincs aprópénz. Amikor rólunk ilyen-olyan jogcímeken az utolsó utáni bőrt is le akarják nyúzni, minden "eltapsolt" forint kimeríti a bűncselekmény tényét.(nem jogi értelemben) Minimum elvárható lenne, hogy ők is kivegyék a részüket a takarékosságból, ha másért nem az emberek iránti lojalitásból. Tőlünk is ezt vár(n)ják el, hogy adózz, dolgozz becsületesen, egy vizionált, távoli esetleges jövőkép érdekében.

Na ez a gusztustalan! Mondom ezt mindre, pártra, beosztásra való tekintet nélkül.

2012. febr. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

orbán 2,2milliót keres+ egyéb jövedelmek...


Hogy is volt azzal a 2milliós felső határral? Még Simor fizetését is ezért kellett csökkenteni.

2012. febr. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Elenyésző lenne?


Csak a hasmra ütöttem, de szerintem nem áll messze a valóságtól:


Átlag 0,8 M fizetés x 300 képviselő x 12 hónap=

2,88 milliárd forint! Szerintem még keveset is mondtam, de még így is sokmindenre lehetne fordítani.

2012. febr. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A fizetésük tényleg elhanyagolható a költségvetés szempontjából, és tényleg alaposan túl vannak fizetve.

Az is butaság, hogy ha kevesebbet keresnének, kisebb lenne a korrupció. Nem tudnának annyit keresni, hogy kevesebb legyen. A rendszer alapeleme a korrupció, amit csak gyökeres változással, vagy sokkal jobb felderítési aránnyal lehetne csökkenteni.


Mivel a bűnüldöző szervek a zsebükben vannak, a gazdasági és/vagy politikai rendszer megváltoztatása pedig nem érdekük, nyilván ez lehetetlen.


De ha meg is nézzük, hogy mennyit fizetnek ki maguknak egy évben (néhány milliárd), és mennyi az állami cégek adóssága (összesen százmilliárdos nagyságrend), látszik, hogy az sem látszana meg (a kamatokat sem fedezné), ha egy fillért nem fogadnának el.

2012. febr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!