Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik címert szeretnéd inkább?

Melyik címert szeretnéd inkább?

Figyelt kérdés
Ha arról lenne népszavazás, hogy a jelenlegi, és a rendszerváltás óta hivatalos, Szent Koronával kiegészített címer legyen az ország hivatalos címere, vagy a Szent Korona nélküli Kossuth-címer, melyiket választanád? Légyszi azt is írd oda, hogy melyik pártra szavaznál!
2012. jan. 31. 20:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Kossuth*

Kossuth-ot

2012. febr. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Szivárványosat.
2012. febr. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
29%

Akik a Kossuth címer akarják azoknak büdös a Szent Korona. Lásd DK, mszp, stb stb.


Akik a koronás címert akarják azoknak pedig büdös 1956 és 1848, mivel mindkét történelmi eseményhez köthető ez a jelkép. Ráadásul a koronás címert olyanok szavazták meg, akik miatt szerinted nem történt meg a tényleges rendszerváltás, és annál az asztalnál bizony ott ültek a komcsik is. Szóval elmúlthúszév komcsikám ennyit rólad. :D Abban az időben , amikor a Kossuth-címer lett a hivatalos címer, a korona a Habsburg fennhatóságot szimbolizálta.

2012. febr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ha 10 -ből 7 ember azt mondja, hogy a Kossuth címert szeretné, akkor benyújtasz egy kérvényt Orbánnak, hogy változtassa meg, hogy megint valami értelmetlen hülyeségre költse el az ország pénzét? :D
2012. febr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi vagyok. Mert ugye a balliberális ellenzék újabban nagyon forszírozza, kíváncsi vagyok a támogatottságára. Nekem megvan a saját véleményem, de most nem árulom el, nem befolyásolok.
2012. febr. 1. 15:01
 16/20 Pro Patria ***** válasza:

"Akik a koronás címert akarják azoknak pedig büdös 1956 és 1848, mivel mindkét történelmi eseményhez köthető ez a jelkép."

- Nem. Ugyanis A koronás címerben minden megvan, ami a Kossuth-címerben is, csak még több.

Ergo: akik a koronás címert választják, azok egyben a Kossuth-címert is választják, csak még jobban kibővítve.


Mellesleg: 1848-ban a koronás címert is használták a honvédzászlókon (talán még elterjedetbb is volt, mint a "Kossuth-os".)


"Abban az időben , amikor a Kossuth-címer lett a hivatalos címer, a korona a Habsburg fennhatóságot szimbolizálta."

- Ez sokban hozzájárult ahhoz, hogy '56-ban korona nélkül használták aztán. Azonban ma már tisztán, a friss sérelmek nélkül kell megítélnünk, és ketté kell választanunk a Szent Koronát, mint ezeréves államiságunk szimbolumát, és a koronát, mint a Habsburg elnyomás jelképét.


A Habsburgok ugyanis csak bitorolták ezt az erekyét, sosem volt az övék.

2012. febr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegit inkább. De a Kossuth-címert is a történelmünk fontos részének tartom.
2012. febr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

„és a koronát, mint a Habsburg elnyomás jelképét.”


Szerintem a magyar szent korona sosem volt ilyen jelkép. Persze ki mit lát benne.

2012. febr. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Pro Patria ***** válasza:

Utolsó:

De, ugyanis 400 év alatt az emberekben már kialakult a kép, hogy: korona = király = habsburgok.

Ez az, amit ma már tiszta fejjel, higgadtan kell kezelni, és megérteni, hogy a koronánk nem az abszolutista Habsburg elnyomást jelenti.

2012. febr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

II. József volt a kalapos király. Bár az ugye csak egy.


Lehet hogy valakinek tényleg a Habsburgok jutnak az eszébe róla, bár így lassan 100 évvel az utolsó koronázás után ennek nem tudom mennyi a jelentősége.


Én meg mondhatnám hogy nekem a korona hiányáról, meg a köztársaságról a tanácsköztársaság, meg a népköztársaság jut az eszembe, ezekről meg csonka-Magyarország meg a többi.

2012. febr. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!