Mely opciót választanád az Eu val kapcsolatban?
1, Mindegy hogy mennyi piacot vesztünk stb stb mi csak az Eu ban maradhatunk, ha beledöglünk is.
2, Adunk még 5 évet magunknak az Eu ban, és mindent elkövetünk hogy eredményes legyen a számunkra, ha nem megy és nincsennek látható felmutatható gazdasági eredményeink "nem terek" hanem munkahelyteremtő", akkor kilépünk mert nincs értelme.
3, Azonnal ki kell lépni.
"persze 1-2 év és pozitívan jönnénk ki belőle, hiszen fele ennyi importunk sem lenne a lakosság körében, az ipar meg működne tovább, hiszen egy multi sem akarna bukni."
Ha meg mégsem akkor kitakarodna, és a helyét átvehetné egy magyar cég, mely a magyar nép, és a magyar állam bevételét növelné a pénz külhonba szivattyúzása helyett.
"és a helyét átvehetné egy magyar cég, mely a magyar nép, és a magyar állam bevételét növelné a pénz külhonba szivattyúzása helyett."
Hogyne, dobbantunk egyet a lábunkkal és rögtön úgy lesz, ahogyan írod :)))
#10
""Csak drágább lenne minden, mert EU nélkül ugye menne a vám mindenre."
Ami épp azt eredményezné, hogy végre meg tudnál élni, mert senkinek sem érné meg az import szart venni."
És mégis mit árulnának a boltok, ha nincs termelés az országban? Ami van, az pedig az import többszörösébe kerül. Így erősen kétlem, hogy "végre meg tudnál élni".
#11 "Ha meg mégsem akkor kitakarodna, és a helyét átvehetné egy magyar cég, mely a magyar nép, és a magyar állam bevételét növelné a pénz külhonba szivattyúzása helyett."
A magyar állam bevétele az adókig és járulékokig tart. Utána a vállalkozás dönti el, hogy mit csinál a pénzzel. Az adózott eredményt oda viszi a multi, ahova akarja, az nem az állam pénze!
Fejleszthet belőle itt vagy máshol, de növelheti az anyacég tőkéjét, ezzel a leányvállalatok pozícióját is erősítheti a piacon, ami közvetve megint jó az országnak, mert itt marad a cég és továbbra is ad munkát.
A Margit hídról beledobtalak a Dunába. Röptödben melyik opciót választanád?
1. beleesel és úszni kezdesz.
2. beleesel és megfulladsz.
3. visszarepülsz és jól pofán vágsz.
Körülbelül ilyen körülmények között és ilyen lehetőségeket kínáltál fel.
Észre kellene venni, hogy
1. A világon eddig működő piaci rendszerekről kezd kiderülni, hogy kedvenc közgazdászaink rosszul látták a működést. Ezt egyes politikusok és közgazdászok már észrevették. Mások még nem hiszik el. Még kevesebben vannak azok, akik azt is tudják, mit kellene tenni. De ez nem tetszik mindazoknak, akik a mai viszonyokból rendes hasznot húznak. Nos ennek a vitának a kellős közepén vagyunk. A válság a helytelen szabályokból eredő objektív ok, az elhúzódása a vita következménye. Ebből látszik, hogy el fog tartani még egy darabig, és azok fognak jól járni, akik előbb észreveszik, hogy váltani kell, és ezt meg is teszik. Talán a németek kezdik kapisgálni, meg néhány EU-s vezető is.
2. A magyar gazdasági viszonyok sokkal rosszabbak, mint az átlag. Egyrészt lentebbről kezdtük, másrészt a módszereink sokkal rosszabbak, harmadrészt a külső - előnytelen és káros - hatásokat is rosszul kezeljük. Az elmúlt 20 év politikusai vagy tehetségtelen debilek, vagy pénzéhes harácsolók, vagy mindkettő. Az elvétve előforduló józan ész nem rúg labdába.
Ehhez jön, hogy megint fel akarjuk találni a nemlétező spanyolviaszt, de most rendkívül harciasan. Ezért az amúgy is ideges környezetünk egyre jobban utál bennünket.
Tehát a piacot részben külső hatásoktól, de nagyobbrészt dilettáns hozzáállásunkból vesztjük. Tessék emlékezni a jól működő iparunk bagóért történő privatizációjára, a zsebszerződésekre, a stratégiai ágazatok átjátszására. Most a közlekedés van soron.
Nem tudunk elkövetni mindent, hogy eredményesek legyünk, dicső vezetőink éppen az eredménytelenség érdekében küzdenek. Vagy értsem úgy, hogy a többesszám első személy bennünket jelenti, az elkövetés pedig az ilyen vezetés elleni harcot? Mert akkor talán van esély.
Az azonnali kilépés nyilván serkenteni fogja a bent lévőket, elsősorban Németországot, hogy vegyék meg áruinkat, és ezért fog eredményre vezetni. Körülbelül annyira lehetséges, amennyire az én szájon vágásom bekövetkezik az elején említett helyzetből. Félek is nagyon, mint az Európai Unió.
"Abból az egyszerű okból kifolyólag hogy a kihelyzett keleti termelés és a hitelből történő a rendszert fenntartani akaró nyugati fogyasztás fentartthatattlan. az nem megy hogy a termelő munkákat mind elvisszük, de a fogyasztást meg fenntartjuk."
Kína is egyre jobban "fogyasztó" ország lesz, mellesleg ők a termelést pedig Afrikába viszik ki, mert ott a legolcsóbb a bérköltség.
""A Margit hídról beledobtalak a Dunába. Röptödben melyik opciót választanád?
1. beleesel és úszni kezdesz.
A baj hogy úszni szeretnénk, de inkább fuldoklunk.
Személyszerint,ki úsznék és szétütnélek.
Ha nem menne kézzel menne mással, de olyan még nem volt hogy akár csak egy pofont is ne viszonozzak.
Ha nem azonnal akkor egy vagy két hétmúlva, de én soha nem felejtek.
"Ami épp azt eredményezné, hogy végre meg tudnál élni, mert senkinek sem érné meg az import szart venni."
Te nagyon okos, a másik felét nem is nézed az egyenletnek?! Az államháztartás jelentős részét az EU-ba történő export adja, ha ráadod a vámot, akkor senki nem fog tőlünk venni semmit és kiesik ez a bevétel, összedől a költségvetés.
Az EU akár tetszik, akár nem kényszerhelyzet. Nem hülye az Orbán sem, akármennyire kurucoskodik is, azért nem akar ekkora blődséget elkövetni.
"""Abból az egyszerű okból kifolyólag hogy a kihelyzett keleti termelés és a hitelből történő a rendszert fenntartani akaró nyugati fogyasztás fentartthatattlan. az nem megy hogy a termelő munkákat mind elvisszük, de a fogyasztást meg fenntartjuk."
Kína is egyre jobban "fogyasztó" ország lesz, mellesleg ők a termelést pedig Afrikába viszik ki, mert ott a legolcsóbb a bérköltség.
Jahh csak hát az arányok.
Míg Kína meg 1000× ezte a termelését az elmúlt 20 évben, egy szűk kiváltságos rétegen kívűl a kínai jövedelmek max meg 10× eződtek. Az az, a kínaiak lósz@rt sem fogyasztanak az exporthoz képest.
Afrikába gyakorlatilag nincs képzett munkaerő.
Ot a legnagyobb tőkebefektetés a Nílus völgyeire épűlő mezőgazdaság. Persze az ott termelt javakat is majd az Eu ba és az Usa ba akarják majd besúvasztani, mert itt van fizetőképes kereslet.
És lesz is Eu s politikus aki benne lesz a bundába, mert hatalmas hasznot hoz neki. Az Eu nagyvezérei jól megtollasodnak, mint a Brazil cukor esetében, mi meg szo,unk!
"Míg Kína meg 1000× ezte a termelését az elmúlt 20 évben, egy szűk kiváltságos rétegen kívűl a kínai jövedelmek max meg 10× eződtek. Az az, a kínaiak lósz@rt sem fogyasztanak az exporthoz képest."
Ne okoskodj már! Kína 300 millió embert emelt fel eddig a középosztályba, ezek mind fogyasztanak és a KKP kimondott célja a belső fogyasztás emelése, és tény hogy emelkedik is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!