Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mást is kiábrándít a Fidesz...

Mást is kiábrándít a Fidesz ilyetén értelmetlen ragaszkodása az egykulcsos adóhoz?

Figyelt kérdés

Még mielőtt rám förmedne a "jól járt" 10%, én is "jól jártam" vele, de nem gondolom, hogy az ilyen KÖZÖS dolgok értelmét úgy kell meghatároznia az embernek, hogy "ÉN jól jártam vele ÉN? Akkor jó, ÉN akkor kell! ÉN ÉN ÉN ÉN ÉN". Remélem értitek a gúnyt, a gusztustalan egoizmusnak nincs, ill. nem lenne szabad helye legyen egy ilyen kérdésben. Különben meg senki nem járt jól, mivel 500 mrd hiányzik csak miatta a KÖZÖS kasszából (azért, hogy az ÉN embereknek nagyobb tévéje, SUV-ja stb. legyen, mert enni nem fognak többet, abban mindenki biztos lehet - mondhatnám kissé rosszindulatúan), amit így, vagy úgy (EU rekord áfával stb.), úgyis ki fogunk fizetni.


Továbbá érveim:


- A fogyasztás ösztönzésére szülték, mondták legalábbis. Oké. Ki az, aki emiatt többet fog fogyasztani? Kb. senki. Akik annyit kerestek, hogy nyernek ezzel az adózással (a progresszív adózáshoz képest), azok eddig is annyit fogyasztottak, amennyit csak akartak, attól viszont nem fog felpörögni a gazdaság, hogy drágább autót vesznek részletre, vagy nagyobb LCD tévét. Ezek egyszeri dolgok, megvettem, kész, nem cserélgetem havonta. De napi, heti szinten nem fogok többet költeni, inkább "ráülök" a pénzre amíg lehet, mert ugye nyilván az első nem Fideszes kétharmados (akár koalíció) ezt el fogja törölni - ez közhely, azaz mindenki tisztában lehet ezekkel.


- Más EU-s országokban is van ilyen, úgyhogy IMF ide-oda, marad a flat tax. Tényleg?! És milyen EU-s országokban is van még ez a csodálatos találmány? Segítek:


[link]


Lehet elgondolkodni rajta, hogy gyakorlatilag egyik nyugati államban sincs "arányos adózás". Fideszes, gusztustalan csúsztató terminológia ez csupán, hiszen az átlag fizetések aránytalanul alacsonyak, mind az EU-hoz, mind a magasabb keresetekhez képest, ti. pl. Németországban lényegesen kisebb a különbség a legmagasabb és a legalacsonyabb keresetek között, mint mondjuk szeretett hazánkban. Azaz pont nagyon álszent azzal érvelni, hogy ez az "arányos adózás" milyen igazságos is: igazságos adózás, igazságtalan fizetésekhez, gratulálok annak, aki szerint ez logikus! Mégis, valahogy jobb helyek ezek a nyugati, "aránytalanul adózó" országok, ugye, pl. meg lehet élni az átlag embernek is, nem csak az átlagon felüli képességekkel, gazdasági, családi háttérrel bíróknak.


- Ez majd fehéríti a gazdaságot, mert "nem büntetjük a többet dolgozókat", így nem kell elcsalniuk az adójuk egy részét. Ez az egyik kedvencem különben, a pofátlanság netovábbja:) Először is nem dolgozom többet. Sőt. Pont azok keresnek kevesebbet, akik sokkal többet dolgoznak (órában), mint én. Szellemi munka X órában szemben a fizikai munka X plusz legalább 2 órában, ugyan melyik a több? Ez egy értelmetlen összehasonlítás. Magyarországon egy ilyet elereszteni szerintem minimum megmosolyogtató, de inkább bicskanyitogató. Másodszor, WTF? és akkor az ÖSSZES nyugati országban büntetik a sokat dolgozó keresőket?! És vajon ott is védekezésképpen elcsalják az adó egy részét? Vagy eleve nincs akkora adó senkin és eleve van többek között adófizetési morál? Akkor most bevalljuk, hogy korruptak vagyunk? Ez akkora bullshit, mint egy 8 lépcsőházas tízemeletes! Harmadszor, nézzük már meg, hogy Magyarországon hányan dolgoznak szürkén, minimálbérrel bejelentve! Ezeket hol fogja kifehéríteni az egykulcsos csoda? Sehol.


Többre most nincs időm. Bár én lassan úgysem itthon fogok dolgozni, de azért az igazságérzetemet bántja, amit ezzel a néppel művelnek, nem tudom elfogadni, hogy ennyivel rosszabbak lennénk, mint egy osztrák. Közösségben kellene mindenkinek gondolkodnia, segíteni a másikat, nem lehúzni, nem irigynek lenni, de ilyen kultúrával, hozzáállással, ami itt van, szerintem jöhet bármilyen párt, soha nem fogjuk semmire vinni.


2012. jan. 29. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet elgondolkodni rajta, hogy gyakorlatilag egyik nyugati államban sincs "arányos adózás"."


Magyarországon nyugati adómorál van?

2012. jan. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 nem dávid ***** válasza:
79%

Az egy kulcsos adó nem hülyeség. Csak nem a válság közepén kellet volna belekezdeni, ugyanis nagy lyukat vág az állam költségvetésén.


Amúgy nem az egykulcsos adó miatt keresnek kevesebbet a kiskeresetűek hanem az adójóváírás kivezetése miatt.



Szerintem jelen esetben 3kulcsos progresszív adórendszer kéne.

2012. jan. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

És az a megállapítás Matolcsy részéről, miszerint az egykulcsos adórendszer megmozgatta az emberek fantáziáját, és ezért született több gyerek az év végén...

Emberek, mi a f@sz az összefüggés???

Hogy lehet felnőtt embereknek ilyen dumát beadni?

Engem szexuálisan nem ajzott fel az egykulcsos adórendszer...

2012. jan. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár elméletileg szerintem a progresszív adózás áll közelebb a társadalmi igazságossághoz (nem véletlenül ezt alkalmazza minden fejlett nyugati ország), de ez valóban nem zárja ki azt, hogy a mi sajátságos kelet-közép-európai viszonyaink között az egykulcsos adózás ne lehetne sikeres modell.


De persze csak akkor, ha azt más, a költségvetés kiadási oldalát is érintő reformokkal egyidejűleg vezetik be (pl. Szlovákia), és a kedvező hatásai akkor is 4-5 év múlva válnak igazán érezhetővé.


Nálunk a Matolcsy-agytröszt rosszul, előkészítetlenül, rossz időben vezette be a flat tax rendszert, így nem is lehetett más vége, csak összevisszaság és bukás.


Mára odáig is eljutottunk, hogy a mi új forradalmi adórendszerünk valójában megint többkulcsos lett, csak az Orbán-Szíjjártó-féle újmagyar értelmező szótár szerint kell egykulcsosnak neveznünk :) Bohózat.

2012. jan. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb szürke illetve fekete foglalkoztatott (és nem etnikai értelemben) a magas járulékterhek miatt nincs bejelentve vagy van kevesebbre bejelenve. Ezt viszont 2010 óta kétszer emelt a kormány. Az áfa emelés meg egyértelműen a bevételek eltitkolását vonja maga után. De ott van mögöttük a biztos pártválasztók 37%-a akiknek meg tudják magyarázni a megmagyarázhatatlant is.
2012. jan. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

Nem ilyen gyszerű a kérdés. A Fidesz és az összes többi De-Magóg párt szívesen elvenné jövedelmed 100%-át. De mindennek következményi vannak. Mikor vezették be az 1 kulcso adót? 2011-től. Mikor nyitotta meg az EU a munkaerőpiacát? 2011-től. Ha nem nyitják meg, Magyarországon nincs egykulcsos adó. Miért mondom ezt?

Hányan települnek ki évente. Azt mondják 1000 orvos gyanítom ez csak 1-2%-a a teljes számnak. ( Abban az esetben, ha az orvosok számarányukhoz viszonyítva 3x többen vándorolnak ki mint az átlag munkavállaló ) Én pl. azért jöttem számítástechnikusként Németországba, mert kirúgtak a munkahelyemről, ahol jól kerestem havi átlag 500 nettó. Nem találtam egy fél évig Pesten munkát ( már 50 vagyok ) Itt a dupláját keresem szintén nettóban ami lakásbérletet és egyebeket is bszámítva legalább 50% plussz. A fiam fogtechnikus, egyáltalán nem talált Magyarországon munkát ő azért ment el. Az orvosok, nővérek gondolom a megalázó fizetés miatt. Egy statisztikában olvastam, hogy az elmúlt években 35.000-en távoztak évente az EU-ba - a befogadó országok regisztációja szerint. Tavaly májustól nyílt meg igazából a munkaerőpiac, erről az időszakról nem szólt a statisztika, úgy tippelem ez minimum megduplázza az éves számot. Abból következtetek, hogy 5 éve is mentem volna Németországba, fel is vettek, megkérte a cég a munkavállalási engedélyt, azt mondták ez semmiség. Hát nem ( kaptam meg ). Aki menni akar most menjen amíg le nem zárja az ország, a határokat. Itt most nem Németországra gondolok, ők rájöttek, hogy ez nekik tuti üzlet az elöregedő és eltörökösödő társadalmuk mellett. ( Itt sokan élnek. aki járt már Egyiptomban, Tunéziában gondolkodjon el azon, hogy Vona Úr miért is akar barátságot velük? Ill. hogy mekkora segítséget jelentett, Mo-nak, hogy a németek elzavarták őket Mo-ról. Amit Rákóczi Úr mindjárt meg is hálált. ) Mindamellett jobban érzem magam, mint Magyarországon. A rendőr még egyszer nem állított meg vegzálni, büntetni. Ahol Magyarországon 60 as táblát tesznek, ki itt mehetsz 120-al. Ahol itt 60-ast ott a saját érdekedben jobb ha 55-el mész. Az elvonás még ebből a bérből is ( csak ? ) 40% os. + AFA (19%) ( Gondolom ebből van, hogy a megélhetési költségek nem sokkal magasabbak mint Mo-n. ) Persze otthon az MSZP - LMP - Jobbik de-Magóg hármas minimum ebből a bérből 80%-ot szeretne. Persza a munkából nem kérnének, csak a jövedelmből. Amit remélek be is vezetnek, ha megnyerik a következő választásokat. Azután együtt maradhatnak szegény hazánkban az általuk ( legalábbis MSZP LMP ) kedvelt népcsoporttal. Azoktól meg vonhatnak akár 100%-ot is abból sem fogják az a8 autóikat talatankolni.

Elkalandoztam a tárgytól: Összefoglalva, ha maradt volna a 40%-os adó, vagy De-Magógok bevezetnék a 60%-os jövedeladót a "Gadag" rétegre. ( aki megkeresi egy átlag német fizetését ) Az minimum megháromszorozná a kivándorlást az országból. Két lehetőségük maradt. 1. a vasfüggony leeresztése. Ez rövid távon katasztrófába sodorná az országot az EU tőke és munkahely kivonása miatt. 2. Adócsökkentés. ( ami minimális az egyéb adók és járulékok miatt. ) A kérdezőnak válaszul: Az igazi gazdagok Off-shor és egyéb módon kerülik el a fejés egy részét. Nekik többé kevésbé indifferens az SZJA -mértéke. Az az alkalmazotti réteg ami meg tud keresni 1 - 3 ezer euró nettót, pedig tömeges menekülésbe kezd ha megfelezed a jövedelmét.

A kérdés egyébként felháborít. Miért kell nekem többet fizetnetm adóban mint másnak, ha cserében ugyanazon szolgáltatásokra jogosult. Miért kell nekem kifizetnem mások egészségügyi ellátását. Azért mert keveset keres?

Mert kissebbségi? A boltban, a benzinkúton mindennek megvan az ára. Az orvosi ellátásért gyerekek iskoláztatásáért miért kell nekem tízszer annyit fizetnem, mint annak aki papíron az 1/10-ét keresi. Van ismerettségi körömben aki 4x annyit keres mint én és minimálbéres. Az új zöld bárókról nem beszélve akik az x 1000 hektár birtokuk után bezsebelik az támogatást az adómból. Az életben nem fogok megkeresni annyit amennyit egy évben bezsebelnek és támogatást kapnak. Felháborít az a hozzáálás, hogy nem megköszöni nekem, hogy 1öx-es jövedelmem mellett 10x-es adómból az én verítékemből szolgáltatásokat vehet igénybe. Ha rajtam múlna éhen és orvos nélkül dögölhetne, hanem még rám is köp. Ez a pofátlanság teteje.

2012. márc. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!