Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak itt neoliberálisok?

Vannak itt neoliberálisok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 12:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
16%
A neoliberális eszme a mai válsággal megbukott. A piacok nem tudják, önmagukat kihúzni a bajból, kell az állami beavatkozás is. A pénzpiacok deregulációja látjuk hová vezetett.
2012. jan. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
46%
Amúgy nagyon vicces olvasgatni mikor kis emberek vitáznak nagy dolgokról amihez nincs és sosem lesz semmi közük és átlátni se fogják:) Nem mintha én igen, csak legalább tudom, hogy nem:D
2012. jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
61%
..az is elég vicces hogy azt hiszed a nagy embereknek több rálátásuk van, olyan ez mint egy pókerparti mindenki annyit lát belöle ahány lap van a kezében és csak sejteni lehet hogy ami nálad van az nyerő, nincsenek olyanok akik átlátják az egészet viszont a tendenciák nyilvánvalóak ezekhez nem kell adjunktusnak lenni hogy felfogd......
2012. jan. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

különben meg ha a neoliberális egyenlő a vadkapitalistával akkor remélem nincsenek, a kapitalizmus a fenntartható növekedésen alapszik ahhoz pedig erőforrások kellenek amik végesek ,

szerintem liberálisnak lenni nem azt jelenti hogy mindent szabad hanem hogy viseld a tetteid következményét

lásd pl biztonsági öv büntet miatta a rendőr, hülyeség

ha baleset ér közteherböl gyógyitanak, hülyeség

én utólag fizettetném meg a gyógyitás költségeit azzal akinek nem volt bekapcsolva na ez igy elég liberális

2012. jan. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
60%
Én az vagyok. Már egy ideje keresek egy pártot, aminek a gazdasági programja közel áll Reagan politikájához, de sajnos nincs ilyen.
2012. jan. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én nem tartozom közéjük. A klasszikus liberális-nemzeti liberális vonalat preferálom (sajnos hazánkban pártszinten nem reprezetnált).
2012. jan. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha az országok kormányai követték volna a neoliberális gazdaságpolitika elveit, akkor nem halmoztak volna fel ennyi adósságot, hisz a túlköltekezést elutasítja a neoliberális gazdaságpolitika. Tehát a mai válság nem a neoliberális gazdaságpolitika következménye hanem annak hiánya.
2012. febr. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!