Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "Békemenet" valójában az...

A "Békemenet" valójában az Opera előtti tüntetést igazolta?

Figyelt kérdés

Január 2-án jelentős tömeg (a kérdés szempontjából alapvetően teljesen mindegy, hogy pontosan hányan voltak) tüntetett a kormány ellen. A kormány tagjai a hátsó kijáraton, csendben, az ellenük skandáló sokaságnak hátat fordítva osontak el. Ez bizony elég megalázó érzés lehetett.


A "Békemenetet" erre válaszul szervezték, mondván: "mutassuk meg, hogy a kormány is ki tud vinni több százezer embert az utcára". Ki is mentek ennyien (lényegtelen, hogy hogyan, és hogy ki fizette az útjukat), sőt még többen.


Egy kérdés azonban mégiscsak felmerül. A kormány a választások óta folyamatosan harsogja, hogy "soha nem látott nemzeti összefogás van az országban", "stabil a kormányzati hatalom". Az ellenzéket ignorálják, elbagatellizálják, hiszen az "emberek túlnyomó többsége a Fidesz oldalán van". Ezzel a tüntetéssel mégis arra kényszerültek, hogy felvegyék a kesztyűt, amit az ellenzék egy része (még csak nem is az egész) véleményük szerint az arcukba dobott.


Magyarul látszik, hogy a kormány már nem érzi olyan biztosnak a saját pozícióit, és a szavazói is félnek. Azoktól félnek, akiket különben leírnak (szeretnének leírni), mert ezek "úgysem jutnak be többet a Parlamentbe".


Ha nem kell tartani az ellenzéktől, mert "úgyis végük" ugyan miért is volt szükség erre az ellendemonstrációra?


2012. jan. 25. 23:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#6, én önként nem mentem, mert nem értem rá. De ha ráértem volna, mentem volna. Egy rokonom kérdezte csak meg, hogy megyek-e, de ő nem Fidesz-tag, és nem nyomott pisztolyt a fejemhez, hogy "márpedig mész!".

Orbán nem Rákosi, még akkor sem, ha többen nagyon hangosan próbálják ezt elhiteteni.

2012. jan. 27. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A Békemenet másnapján már vártam az összeesküvés elméleteket, hogy Orbán felhívott mindenkit, és beszervezte a menetre... :))))


Az is tetszett, hogy a bal oldali médiák az operaházas tüntetésnél (ami az operaház körüli nagyobb tömeget jelentette) 70.000 főt említettek, az Oktogontól egész a Kossuth térig nyúló tömött sort + a Kossuth téren várakozó szintén szimpatizáns tömeget meg "közel 100.000-re" tippelte. :)))) Hát...most valaki hazudik...

Ha a békemenet 100.000 volt, akkor az operaházas tömeg úgy 2-3.000.

Ha viszont az Operaház előtt tényleg 70.000-n voltak, akkor a békemeneten úgy 400.000-n.

2012. márc. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!