Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a korházszövetség javaslata szerint, ha valaki fizet a műtétért akkor leveszik a listáról és soron kívül megműtik, a többiek akik utána voltak a listán előrébb kerülnének?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 18:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
47%

9- es jól írja! Akkor mia francért fizeti az ember a TB-t?


Mi az anyuk seggére fonják?Idősek meg már így eleve 40-60-80 éve fizetik,akkor ők fel is fordulhatnak mert nyugdíjból erre nem telik?De a nyugdíjból is adózzon már?


Hogy is van ez?

2012. jan. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Vagyis most azt magyarázod be nekem, hogy ha a sorban egy ember áll előttem, én vagyok a második, és még egy embert "leszámláz" az eladó (mondjuk egy havert), akkor én egy embernyi időt vártam, nem pedig kettőt?


Nincs annyi orvos ember, és nincs annyi hétvége bakker amiről te beszélsz!

2012. jan. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

""Agyrém hogy az emberek beveszik ezt a sok marhaságot, agyrém!!!!!!



Nem mi nem értjük, hanem te vagy elvarázsolva!



Szájbarágás:


Ma nem úgy megy minden hogy napi kétműszakban műtünk és nincs idő többre, ezért aki fizet az előre kerűl míg más kiesik?


Kapisgálod?


Hanem : Ennyi a gepa, abból ennyire tellik.

És ma alig 30-470% ban vannak kihasználva a műtők, mert nincs rá ÁLLAMI FINANSZIRÓZÁS!


Ezt is érted?


Ha lenne lehetőség "pénzes" műtétekre és az állam nem szipkázná el a plusz jövedelmeket, akkor előbb tudnának fejleszteni a korházak hogy megérje magasabb színvonalért is fizetni. Házon belül! Azután a megtermelt jövedelem egyrészét visszaforgahatnák, sőt jobb esetben államilag köteleznék hogy visszaforgasság, a közgyógy ellátásba.

Az az, csökkenne a várólista, mert több beavatkozásra lenne píííííííííííz!


Ennél szájbarágósabban nem lehet elmagyarázni, aki ezt nem fogja fel, az egyszerűen hülye!

2012. jan. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"30-470%


Bocsi


30-40%

2012. jan. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Elég ostoba ötlet.

Aki tud fizetni egy műtétért,az elmegy egy magán kórházba.Vagy az államiban is fizet hálapénzt az orvosnak.

Ha nem a szabad idejükben kellene ezeket a műtéteket végezni,akkor talán menne is a dolog.

De nehezen tudom elképzelni,hogy szabadidejükben ingyen műtsenek,csak azért,hogy a kórháznak több bevétele legyen.

A nőgyógyászok különösen nem fognak belemenni.

2012. jan. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Értettem a %-ot....:D


Én ezzel tisztában vagyok, hogy nem az idő függvénye a műtés mennyisége.

De!

Mivel te fizetsz már eleve egy szolgáltatásért "jelzem egészségesen a munkáddal és nem is biztos hogy kihasználod" és ÍGY nincs arra mód, hogy értelmes időn belül, te egészségügyi ellátásban részesülj, akkor HA MÉG ELÉD IS VÁGNAK a fizetősek, végképp le fogják sz@rni a fejed mert állami vagy...


Ha NETÁN mégis visszaforgatná a megkeresett pénzt a kórház, nekem nehogy azt mond, hogy szabad az út az állami műtétekre, holott éhen hal az orvos, nincs már fűtés, nincsen vakolat és nincs eszköz, mert magamhoz nyúlok!


Magyarul majd HA ki van festve a kórterem, és a műtő, és az orvos megkapja a fizetést, és HA NEM 70.000-ért dolgozik az ápoló, + két fizetős között és ráadásul van előtted vagy 50 szegény, ha neked találnak majd helyet hát gratulálok!

2012. jan. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

""Magyarul majd HA ki van festve a kórterem, és a műtő, és az orvos megkapja a fizetést, és HA NEM 70.000-ért dolgozik az ápoló, + két fizetős között és ráadásul van előtted vagy 50 szegény, ha neked találnak majd helyet hát gratulálok!



Komolyan!


Én tényleg nem vagyok egy liberális agymenés, de van a rendszerben logika.


Pontosan ott van az eb elhantolva hogy mire is költik a pénzt?


Nem tudsz olvasni, mert már kifejtettem.


Mégegyszer!


HA A FIZETŐS "VENDÉGSZOLGÁLATOT" ÁLLAMILAG GARANTÁLVA VISSZAFORGATJÁK RÉSZBEN A NEM FIZETŐS, AZ AZ ALANYI SZOLGÁLTATÁSOKBA, AKKOR JOBBÁ VÁLIK.

lESZ BÉREMELÉS, FESTÉS, ÉS CSILI-VILI MŰSZEREK.


Azért részben, mert nyílván való hogy aki a befizetése mellett "mert ő is fizet TB-t" még meg is fejeli, az valami extár csak elvárhat, hiszen ilyen az a kacifántos tőkés társadalom.


Az az ÉN """"ÉN """ ketté osztanám a bevételt és a fele az eggyi a másikfele a másik szektor fejlesztésébe menne.

Ha meg 2-3 év múlva azt látnám hogy nagyon szakad a külömbbség, akkor 60-40, vagy 70-30% ra emlném az elosztás mértékét a nem megfelelően fejtődő javára.



Ha meg az állam, beakarja nyelni a plusz gepát, akkor semmi értelme, mert tényleg nőnének a listák, és el kell küldeni Orbánt az annyába.

2012. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Fater akkor csak egyről beszélünk!

Egy uuumva nagy HA és még egy uuumva nagy HA-ról?


Ha visszaforgatja és garantálja, és ha az állam nem nyúlja le!


Csak én egy lépéssel előrébb jártam...Hol a hiba?

2012. jan. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Erti o, csak nehez beismerni, h fas.zsagot mondott.

Azt elfelejti, h egy komolyabb mutet akar tobb millio forint is lehet.

Na szerinted aki minimalbert keres az mikor fizet annyi tb-t, h egy ilyen mutetet alljon?

Es ott a sok munkanelkuli...

Mindegy, hulye vagy, frocsogni tudsz, aztan cso!

2012. jan. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

""Ha visszaforgatja és garantálja, és ha az állam nem nyúlja le!


Csak én egy lépéssel előrébb jártam...Hol a hiba?



Nézd, én feltételes módban írtam az elejétől és szerintem világosan, sőt tőlem szokatlan kevész helyesírási hibával.


Nem ismerem a finanszírozási feltételeket, ezért írtam feltételesen mint eseti lehetőségekkel számolva!

2012. jan. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!