Ti mit gondoltok a röghöz kötésről? Milyen következményei lesznek?
Nálunk a 27-ből, úgy 10 diák akar külföldön tanulni. Ők biztosak benne, kb. még 5-en gondolkoznak rajta. Ez akkor lett az osztályunkban beszédtéma, mikor előjött ez a "röghöz kötés" dolog.
Én úgy látom, hogy ezzel senkit sem tudnak itt tartani. A jó tanulók azért mennek ki, mert elvileg itt rossz az oktatás, ahhoz képest drága. A rossz tanulók pedig azért, mert külföldön tiszta lappal kezdhetnének.
Ősszel jöttek a suliba "fejvadászok" külföldi egyetemektől, és némelyik azzal reklámozta magát, hogy ott nem veszik figyelembe sem a jegyeket, sem az érettségit. Az egyetem saját tesztjén kell megfelelni.
Mikor külföldi egyetemek ilyen "előnyöket" tudnak felmutatni, akkor biztos, hogy jó ötlet a magyar rendszeren szigorítani?
Aki ki akar menni az egyetem után,az ki is fog menni. Vagy nem jön vissza,vagy csak évek múlva,vagy csak látogatóba. Akkorra már ez az ostobaság nem lesz érvényben.
Behajtani pedig nem tudják senkin,aki külföldön van. Akkor sem,ha magyar állampolgár marad.
A munkavállaláshoz,lakásbérléshez elég a személyi igazolvány van az útlevél. Adót,és egészségbiztosítást kint fizet.
Az egyetemnek először bírósági végzést kell szerezni a behajtáshoz. Meg kell találni a diák külföldi lakcímét,munkahelyét. Azután indíthatja el a külföldi behajtás maceráját.
Még ekkor is kérdés,hogy az illető ország,vagy a munkáltató ezt figyelembe-veszi-e?
Semmi különös, csak még jobban rontja a helyzetet, mint eddig bármilyen Hoffman Rózsa okosság.
Vannak ugyanis országok az Unióban ahol ingyenes az oktatás... oda ki lehet menni. Ő aztán már biztos h nem jön haza soha.
Ezenkívül, még ennél is kevesebb orvos lesz. Már eddig is csak azok szívtak X évet az irreálisan k.rvanehéz SOTÉn, akik NAGYON elhivatottak voltak. Most mondanom se kell, hogy utána még a 10 évnyi rezidenskedés kb 0 fizetésért ezt a maradék elhivatotságot is kiölte belőlük - ezért van ma ennyi fásult, lesz*rom mentalitású orvos!
Szóval lesz egy pár orvos, aki bátor, és húz ki külföldre, és majd visszafizeti a kinti fizetéséből a képzését, és lesz, aki nem megy orvosnak. Ahhoz ugyanis, hogy több jó orvos legyen, azt kellett volna tenni, h növelik az orvosok fizetését... Semmi más megoldás nincs...
Szóval ismét egy törvény, ahol az alapkoncepció jó, csak lehet nem egy bölcsész tanárnak kellett volna meghozni a döntést... :/
már bocs de buták vagytok. 27ből 10 diák?mik vagytok ti Steinmanok? tételezzük fel perfektül beszélitek az adott idegen nyelvet.mégha maga az egyetem esetleg ingyenes mint az előfordul 1-2északi országban vagy a sógoroknál gondolj bele hogy ott a megélhetési költségek legalább annyit tesznek ki mintha itt egy drága költségtérítéses képzésre járnátok.
az államot meg ne féltse senki legkésőbb hagyatéki tárgyaláson az örökösökön de behajtja a lét.lehet itt tucatnyi kormányváltás semelyik kormány nem a saját büdzséje ellensége miképp a jövedéki adót nem csökkentik ezt se fogják eltörölni
Azért a többségnek van középfokúja, néhányunknak emelt is.
A TOEFL rohadt könnyű szerintem, bár az csak nekem van.
Egyébként a költségek nem igen számítanak, mert elvileg segítenek munkát keresni.
Azért is mennek sokan, mert nem egy ismeretlen jött toborozni, hanem egy volt diák, akit sokan ismerünk. Nekem például az edzőtársam volt.
Egyébként én ezt a 10 embert is keveslem, ahhoz képest, hogy milyen feltételek vannak.
"ott a megélhetési költségek legalább annyit tesznek ki mintha itt egy drága költségtérítéses képzésre járnátok."
Hát épp ez az. Ott ugyanannyi pénzt emészt fel, hogy színvonalas oktatást és biztos "pozíciót" szerezzen az ember, mintha itt rohadna egy szar egyetemen.
A különbség, hogy az itt befektetett pénz rohadtul nem térül meg.
akkor visszatérve:oké nyelvi nehézségek kihúzva jóindulattal(mondjuk reál szakokon nincs is különösebb szükség a csacsogásra)
viszont megüti a szememet ez a naivitás ami pont a tizenévesekre jellemző.már az durva hogy a magyar egyetemeket ánblock lesz@rozod(az ilyeneket megnézném mit alakítanának egy-két vadabb szakon) node továbblépve :nézzük a mézesmázos részt:nincs felvételi,nem számítanak a jegyek,nem megy rá a gatyád a költségekre......és ez ugye egy mérvadó egyetemi kar menő szakja???-igen gondolják,majd a hülye kelet-európaiak ezt be is kajálják.
tanuld meg mi a vadkapitalizmus-ami minőségi az ott méregdrága ...te pl vennél 100forintos bort ha valaki győzköd hogy ez márpedig díjnyertes márka?
jó hát vagy az isten lábát fogjátok meg vagy pofáraestek a jövő majd megválaszolja
A reklámozó külföldi egyetemek többsége előrébb van a rangsorban, mint a Corvinus.
A magyar egyetemek leszarozását pedig-nem tudok jobban fogalmazni- csak "átvettem". Érdeklődtem bizonyos magyar egyetemekről, és szinte mindegyikre azt mondták, hogy "büfészak". Nem csak pár embertől kérdeztem, hanem neten is utánaolvastam stb... A végén kiderült, hogy a Corvinus-ELTE-BME háromszögön kívül, mindegyik "büfé". Viszont az említett három jó egyetemet pedig a külföldre járok savazták, hogy nem gyakorlatias, a tanárok "elmaradottak" etc.. Szóval, igen, a magyar egyetemeknek nagyon rossz a híre, de ahol füst van, ott tűz is van :S
Viszont még rosszabb egyetemnél is megéri kimenni, mert addig az ember megtanulja a nyelvet, utáni pedig le tud telepedni.
"büfészakról" én is hallok a szlengben "büfékarról" már kevesebbet "büféegyetemről" eddig még egyáltalán nem
mint tudni lehet rólad még egyetlen magyar egyetemen nem tanultál korodból adódóan de káprázatos és velős folyósópletykák alapján megállapítottad hogy egyik se méltó arra hogy a hallgatója légy
említettél 3türhető helyet de a többi szerinted büfé...ebből arra következtetek hogy pl egy SOTE neked büfé...............érdemes akkor ezekután győzködnöm téged vagy vitáznom a magadfajtákkal??? hasztalan úgy látom
"de káprázatos és velős folyósópletykák alapján megállapítottad hogy egyik se méltó arra hogy a hallgatója légy"
Pontosan így van. Itt most egyetemekről beszélünk, amin nagyon sok múlik. Ezek nem általános iskolák, ahol lényegében nincs veszíteni valója az embernek, mert csak simán átmegy máshova. Az egyetemet gondosan kell megválasztani, és már bocsáss meg, de amiről sok rosszat hallok, ott nekem valami gyanús, ezért elkerülöm.
Ugyanis, ha elcseszem, azzal nagyon sokat veszítek: pénzt, időt, tudást, önbizalmat.
A külföldi egyetemeknek is utánanéztem, érdekes módon ott nagyságrendekkel kevesebb rossz véleményt olvastam.
"ebből arra következtetek hogy pl egy SOTE neked büfé"
Azt azért nem tettem bele a felsorolásba, mert általában nem szokták hozzácsapni a 3 nagyhoz. Pont a legrosszabb példát hoztad fel, ugyanis a SOTE szerintem a legjobb magyar egyetem.
A Corvinus-ELTE-BME trióról pedig nem én állapítottam meg, hogy a többi fölött áll, hanem az egyetemisták. Bár ebből a 3-ból is rendesen "büfézik" egymást.
Direkt vigyáztam a fogalmazásomra, nehogy félreértsed, de nem jött össze: Azt írtam, hogy én csak a nagyon, de nagyon sok rossz vélemény miatt mondom, hogy sok a "büfé". Ha az ember lényegében mindenhonnan ezt hallja, akkor valószínűleg van benne valami, ezért hittem el.
"érdemes akkor ezekután győzködnöm téged vagy vitáznom a magadfajtákkal???"
Nem. Ha azt olvasom, hallom n+1 helyről, hogy rosszak a magyar egyetemek, és egyedül TE vagy, aki kiáll mellettük, akkor mint minden épeszű ember nem egy egyedüli véleményen fog múlni a döntésem.
Azt még hozzáteszem, hogy a külföldiek sok mindent ígérnek, de ha annak csak a negyede igaz, már jobban megéri kimenni.
Nem tudom, hogy te mennyire ismeret a külföldi felsőoktatást.
Olvasd el az első sort: "A reklámozó külföldi egyetemek többsége előrébb van a rangsorban, mint a Corvinus. "
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!