Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kéne kilépni az EUból?

Miért kéne kilépni az EUból?

Figyelt kérdés

Én külföldön élek,és itt más szemszögből lehet látni a dolgokat és mi másképp is éljük meg ezeket.Nagyon sok magyar él külföldön,miért kéne kilépni az EUból?Sajnos nagyon rossz irányba mennek a dolgok több mint 20 éve,egyetlen párt,egyetlen politikus sem tett az országért semmit,már akkor is hanyatlott Magyarország gazdasága amikor még EU tag sem volt!

Sajnos a magyar ember 4 évente bünteti a kormányokat..."Te most sokat loptál,akkor büntetésből a másikra szavazok,aztán 4 év múlva megint ugyan ez!" Miért az EU a hibás?


2012. jan. 15. 18:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
40%

""A 19,01 azért nem egészen ír igazat.


Akkor hogy igaz?


""A cukorgyárakat nem az EU tagság miatt zárták be,henm azért mert a privatizációkor külföldi kézbe kerültek.


Nem nem!

De hol is kezdjem?

A cukorrépa egy olyan növény ami éghajlat függő, pld délebben sem északabbra nem terem gazdaságosan.

Az az, igazán csak a mi és a lengyelek érdekei sérűlhettek. 20 éves multra tekintett vissza a répatermelés, az az olyan nem volt hogy kevés a répa.

Az igaz hogy előtte már a korrupt politikusaink privatizálták az ágazatot, de hatalmas termelő tevékenység volt mág így is. Sajnos az Eu ban néhányan rájöttek hogy ezt a helyzetet kilehet használni és ha kiírtják a cukoripart az Eu ből, akkor a Brazíl cukor konkurencia mentesen működhet.

Megvonták a kvótáinkat, és kifizették az olasz és a német tulajdonosokat. Erdekes hogy az olasz és a német cukorgyártás "ami sokkal alacsonyabb hozamú" nem merték bántani.


""Nekik nem volt érdekük a termelés fenntartása,és a cukorrépa termelésünk sem volt elegendő.


A magyar cukorfogyasztást és kb aznon felül annak az 1/3 exportot jelentett. Ma meg a 20% át állítjuk elő a folyasztásunknak.


""A mezőgazdaságot már előtte tönkretették a kormányok. A Fidesz előző kormányzása alatt pedig végképp tönkre tette.


Ebben is van sok igazság.

De amíg nem voltunk Eu tagok, addig azt a sok szemetet nem lehetett behozni.


""Az EU korlátozásai már csak kegyelemdöfés volt.


Sajnos nem csak ilyen problémák akadnak, mert sokkal szerteágazóbbak.

A lényeg hogy ki van találva, az hogy amit adnak, azt duplán visszafizessük, És ezt nem lehet fenntartani.

2012. jan. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
55%

crem én sehogy sem tudom kiolvasni az adatokból amit te bizonyítottnak vélsz.

Látok pár dolgot, mikor volt a válság, mikor tartották Gyurcsányék erősen a forintot,(vagy hogy Orbán mikor teremtett 1millió munkahelyet :D ).

a számszerűen, forintban mért adatok nagyságán látszik az infláció is.

Megneveznéd azokat a sorokat amelyekből kiolvasható az únió bűne?

2008 2009 a válság mélypontja, azelőtt viszont elég vegyes minden. 2010-11 pedig itt volt az orrunk előtt nem hiszem hogy nagyon az únióra lehetne kenni.

2012. jan. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
32%

""<covenant> válasza:


"Ennél hitelesebb és illusztrisabb nincs."



Kovi!


Nem vagy te ennyire hülyegyerek!

Egy sarokszámot kiemelni és azzal példálózni.


Látod ez vagy te, tudod hogy mást is nézni kell a hiteles képhez, de te beköpöd a tutit.


Nézd meg a GDP csökkenésünket is, meg a munkanélküliség növekedését is, meg a GDP/ államadósság növekedését is és rádöbbensz hogy azt az ipari termelés emelkedését nem a magyar nemzetgazdaság hozata létre, hanem külföldről jött és oda is távozott.

2012. jan. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
8%

"Sajnos az Eu ban néhányan rájöttek hogy ezt a helyzetet kilehet használni és ha kiírtják a cukoripart az Eu ből, akkor a Brazíl cukor konkurencia mentesen működhet. "


Hahá :DD

tehát az eu brazília csatlósa mi? szép vagy mondhatom.

Az eu ahelyett hogy tőlünk venné (mert csak mi tudjuk ugye hatékonyan termeszteni) direkt drágábban szerzi be :D


A privatizáció meg a gyárbezárások az Antall kormány sara, nem kéne keverni a dolgokat.

a 10. válaszoló észrevétele szerintem megérne egy reagálást

2012. jan. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
32%

""crem én sehogy sem tudom kiolvasni az adatokból amit te bizonyítottnak vélsz.

Látok pár dolgot, mikor volt a válság, mikor tartották Gyurcsányék erősen a forintot,(vagy hogy Orbán mikor teremtett 1millió munkahelyet :D ).

a számszerűen, forintban mért adatok nagyságán látszik az infláció is.

Megneveznéd azokat a sorokat amelyekből kiolvasható az únió bűne?


Én soha nem állítottam hogy az Eu bűne, csak azt hogy a mi gazdasági berendezkedésükkel, padlóra tett, és ennél csak lejebb kerülhetünk.


2008 2009 a válság mélypontja, azelőtt viszont elég vegyes minden. 2010-11 pedig itt volt az orrunk előtt nem hiszem hogy nagyon az únióra lehetne kenni.


2004-2007 ig nézd, és főleg az arány eltolódásokat.


Ezeket vesd össze:


GDP növekedés %-ban (éves átlag)

Ipari termelés növekedése (%)

Munkanélküliségi ráta (%)

Fogyasztói árindex (%,éves átlag)

A központi költségvetés bruttó adóssága (a GDP %-ában)


Pld olyan hogy a GDP csökken, a munkanélküliség nő, az iparitermelés az egekben, miközben a fogyasztói ái nem lefelé megy, és még egy rakás hitellel sem tudunk kompenzálni, az csak azt jelentheti hogy kintről jött a termelési indukció és a profit is távozott.


Máshogy ez nem lehetséges!


Csak egy kis fantázia kell.

2012. jan. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%

"hanem külföldről jött és oda is távozott."


igen külföldről jött, aztán meg válság volt. nézd meg annak az országnak az adataid ahova szerinted távozott.

2012. jan. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
32%

""crem én sehogy sem tudom kiolvasni az adatokból amit te bizonyítottnak vélsz.

Látok pár dolgot, mikor volt a válság, mikor tartották Gyurcsányék erősen a forintot,(vagy hogy Orbán mikor teremtett 1millió munkahelyet :D ).

a számszerűen, forintban mért adatok nagyságán látszik az infláció is.

Megneveznéd azokat a sorokat amelyekből kiolvasható az únió bűne?


Én soha nem állítottam hogy az Eu bűne, csak azt hogy a mi gazdasági berendezkedésükkel, padlóra tett, és ennél csak lejebb kerülhetünk.


2008 2009 a válság mélypontja, azelőtt viszont elég vegyes minden. 2010-11 pedig itt volt az orrunk előtt nem hiszem hogy nagyon az únióra lehetne kenni.


2004-2007 ig nézd, és főleg az arány eltolódásokat.


Ezeket vesd össze:


GDP növekedés %-ban (éves átlag)

Ipari termelés növekedése (%)

Munkanélküliségi ráta (%)

Fogyasztói árindex (%,éves átlag)

A központi költségvetés bruttó adóssága (a GDP %-ában)


Pld olyan hogy a GDP csökken, a munkanélküliség nő, az iparitermelés az egekben, miközben a fogyasztói ái nem lefelé megy, és még egy rakás hitellel sem tudunk kompenzálni, az csak azt jelentheti hogy kintről jött a termelési indukció és a profit is távozott.


Máshogy ez nem lehetséges!


Csak egy kis fantázia kell.

2012. jan. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
9%

A válság 2008-2009 re datálják, és előtte csak a nagyon nagyon okos és tályékozott közgázok sejtették hogy baj lehet.


Én 2004-2007 közötti állapotról írok..

2012. jan. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
71%

Hahá :DD

tehát az eu brazília csatlósa mi? szép vagy mondhatom.

Az eu ahelyett hogy tőlünk venné (mert csak mi tudjuk ugye hatékonyan termeszteni) direkt drágábban szerzi be :D


Az Eu ban is politikusok ülnek és korruptak.

És igen, drágábban szerzi ma be, ahogy mi is, mert csak néhány hónapig volt azonos árban, ma meg már a 3× osa a cukor. Persze azt nem is mered feltételezni hogy a Brazíl cukor lobbi is létezik, vagy valami Eu fejes gyorsan csinált egy cukor export-import kert.



A privatizáció meg a gyárbezárások az Antall kormány sara, nem kéne keverni a dolgokat.

a 10. válaszoló észrevétele szerintem megérne egy reagálást


A francot!

Még ma is privatizálnának ha lenne mit.

Még Gyurcsányéknak volt is mit.

2012. jan. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
40%

"Miért kéne kilépni az EUból?"


Mert az éhhalál sokkal hosszabb és nagyobb szenvedéssel jár mint a halálnemek többsége.

2012. jan. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!