Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jogosnak tartjátok, hogy a...

Jogosnak tartjátok, hogy a tartósan külföldre költözött magyarok szavazhassanak a választásokon?

Figyelt kérdés
Külföldön élő magyar vagyok. Azon gondolkodtam, hogy nekünk, akik nem élünk Magyarországon, mi jogunk van szavazni, ha ránk nem lesznek hatással a választott párt politikusainak döntései? Eleve a kormánynak rengetegbe van, hogy a szavazásokat külföldön le tudják bonyolítani. Nem olyanokra gondolok, akik kimentek pár hónapra, hanem akik már örökre máshová költöztek, akik már kb. 8-10 éve máshol élnek. Jogosnak tartjátok, hogy ők is szavazzanak? Külföldről könnyű magyarkodni, ha nem abban élnek, amiben a Magyarországon élőknek kell. Nem csak a Magyarországon élőknek kellene megadni a lehetőséget, hogy a saját sorsukról döntsenek? A helyemben ti élnétek a szavazati jogotokkal?
2009. máj. 26. 13:39
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
18:00: ha nem élsz Magyarországon, akkor nem gondolod, hogy nem jogos szavazni? Nem tudom, hogy mióta élsz külföldön vagy örökre mentél-e ki. Most nem olyanokra gondolok, akik elmentek dolgozni 2 évre máshová. Szóval gondolom, hogy te is majd egyszer kettős állampolgár leszel, ha örökre elköltöztél és akkor lesz jogod beleszólni az ottani dolgokba. Nekem külföldön van a családom, nem köt Magyarországhoz sok minden, nem élek ott. Ha szavaznék, azt érezném, hogy olyan felett hozok döntést, amihez nem lenne jogom, mert én nem élek benne.
2009. máj. 26. 18:36
 12/18 anonim ***** válasza:
94%

Érdekes, ha ez így van, viszont én meg úgy tudom, hogy csak magyarországi állandó lakhellyel rendelkezők szavazhatnak. Magyarán a kitelepülők nem. Érettségibe is beírtam és kipipálták. Most akkor mi van? :D

Viszont ha tényleg szavazhatnak, az hülyeség, mert nem ide fizetik az adót, akkor meg miről akarnak rendelkezni a szavazatukkal?

2009. máj. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
86%
Nem tartom jogosnak.Ha nem jó itt élnie,akkor ne akarjon már befolyással lenni azoknak a mindennapjaira,akik itt szeretnének és szeretnek boldogulni.Ha mégis,tessék hazaköltözni!
2009. máj. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
20:49: nem tudom, hogy hogy megy, mert én nem jelentkeztem ki. Tehát nekem van Magyarországon is bejelentett lakcímem.
2009. máj. 26. 22:35
 15/18 anonim ***** válasza:
83%
Mivel nincs semmilyen jogi definíciója a "tartósan külföldre költözés" fogalmának, nincs értelme erről vitázni. Akinek van bejelentett magyarországi címe, az szavazhat, ennyi.
2009. máj. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
5%

Aki külföldön él, azok 99 %-a nem vándorolt ki hivatalosan, azaz van magyarországi lakcíme, így szavazhat, ha a szavazás napján hazautazik vagy kéri a külföldön való szavazás lehetőségét. Az emberek óriási többsége azonban nem szokott élni a lehetőséggel, azaz sem nem utazik haza, sem nem kéri a külföldön való szavazást.


Én szoktam szavazni, mert érdekel, de én inkább kivétel vagyok, mely erősíti a szabályt. S nem is tartom magamat magyarnak, mert nem is vagyok az, "csak" az anyanyelvem magyar és magyar állampolgár vagyok.

2009. máj. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
81%

Ami az adóérvet illeti, hogy ne szavazzon aki nem fizet adót, értelmetlen. Magyarországon is él egy rakás magyar állampolgár, akinek nincs adóköteles jövedelme, mégis van szavazati joga.


Ami az informáltsági érvet illeti, megint értelmetlen. Egy hosszú évek óta külföldön élő, a magyar politikai iránt érdeklődő magyar állampolgár JOBBAN ismeri a dolgokat, mint egy Magyarországon élő bunkó.

2009. máj. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
22%
Egy rakás országban még a bejelentett belföldi lakcím sem feltétel a szavazási joghoz. Magyarországon is simán el lehetne törölni ezt a követelményt, mert értelme most sincs. Viszont minden országra igaz: a külföldön élők óriási többsége nem megy el szavazni, hiába van rá joga.
2009. máj. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!