Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerdán ujra áremelés. Szerint...

Szerdán ujra áremelés. Szerintetek mennyi idő kell még az 500Ft-os benzinhez? A kormány miért nem tesz ez ellen semmit sem?

Figyelt kérdés
[link]
2012. jan. 14. 16:06
 1/9 nem dávid ***** válasza:

Szerintem év végére eléri az 500forintot.


A kormány 2dolgot tehet.


Erősíti a forintot vagy vesz le az illetéki adóból.



De mivel egyre kevesebb van az üzemanyagból hosszútávon mindig csak drágul fog.

2012. jan. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A Fidesz az adócsökkentés pártja, új útra tereli az országot egy unortodox gazdasági iskolával, amelyet csodál majd a világ :)


[link]

2012. jan. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem örülhetünk, ha év végére nem éri el az 500-at a benzinár.

Forintgyengülés, rossz gazdaságpolitika, nemzetközi helyzet, fogyó kőolaj, és a többi.


A kormány nem fogja a benzint terhelő adókat csökkenteni, mivel még több bevételre lenne szükségük. A benzint pedig meg KELL venni. Nagyon sokan egyszerűen nem rúghatják ki maguk alól az autót, pl. másképp nem tudnak bejárni dolgozni, vagy kifejezetten része a munkának az autókázás (területi képviselő, ect.)


Államcsőd és hiperinfláció esetén lesz az még több is, nem csak 500 forint....

2012. jan. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát ha azt nézem, hogy 2010. végén még azt latolgattuk, mikor lesz a benzin 400, akkor az 500-tól se vagyunk olyan messze, sőt most nem kell az év végéig várni, szerintem az 500 meglesz áprilisra. Ugyanis nem lesz IMF-megállapodás szerintem, vagy legalábbis elhúzódik, és a Ft/EUR árfolyam 350 köré gyengül, ami nagyon meglöki a benzinárat. Meg a nemzetközi kilátások se túl jók, nyakunkon lehet egy iráni háború, vagy legalábbis az olajszállítást érintő embargó, ami megint csak árfelhajtó hatású.
2012. jan. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, a kormány szerepére nem válaszoltam. Nem nagyon vannak/lesznek abban a helyzetben, hogy lemondjanak az üzemanyagokból bejövő bevételekről, tehát én arra nem számítok, hogy csökkentenék a jövedéki adót. Csak akkor nem kellett volna folyton Gyurcsányéknak beszólogatni, hogy ők egy-egy benzinárcsúcsnál miért nem csökkentettek adót, és nem kellett volna azzal kampányolni, hogy a FIDESZ az adócsökkentés kormánya lesz.
2012. jan. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát jah,ha nagy ritkán csökkentik 3 Ft-tal,akkor köv héten 10-el emelik.Szóval lesz még az idén 500,főleg nyáron,akkor nagyon fel szokták tolni.Mi már most hanyagoljuk az autót,amikor csak lehet.
2012. jan. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ha így megy tovább sokan hanyagolják majd az autójukat,nem baj átállunk biciglire csak félő hogy azt is meg adóztatják majd:kerékátmérő/megtett kilóméter vagy a pedálra ható erő alapján,majd a politikusok találnak erre is megoldást csakhogy a kisembernek ne legyen jó!
2012. jan. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bármennyire szeretné a kérdező nem lesz 500 forint a benzin.
2012. jan. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem lesz 500Ft a benzin, mert ezzel a kormánnyal nem 500 lesz, hanem 500.000Ft lesz 1L benzin.
2012. jan. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!