Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Legközelebb 8 általánossal is...

Legközelebb 8 általánossal is lehet kormánytag valaki? Nagyon csökken a színvonal!

Figyelt kérdés

Schmitt Pál köztársasági elnökünk a doktoriját illetően plágium-gyanúba keveredett. Szóval valójában lehet, hogy nem is érdemelte ki soha a doktori fokozatot! Az 'álamfő' helyesírásáról jobb nem beszélni, mert akkor már az érettségije esetén is rezegne az a bizonyos léc...


Németnét meg felvették miniszternek úgy, hogy nincs is felsőfokú végzettsége... Lassan egy sima érettségi is elég lesz? Esetleg 8 általános, ha nagyon komál valakit Viktor?


Ennyire ne járassuk már le magunkat! Csak legalább az országot ne!


2012. jan. 12. 01:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%
a parlamentben (és önkormányzatokban) ülő képviselők szintje a szavazók szintjét tükrözi az a probléma :/
2012. jan. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
32%

Ha tudnád hány diplomamunka készül így, összeollózásos módszerrel.

"Lassan egy sima érettségi is elég lesz?" - A foxi-maxin szerzett "diploma" is sok helyre elég.

2012. jan. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
67%
Nem akarlak elkeseríteni, de most is van nyolc általánost végzett kormánytag, mégpedig Wittner Mari néne.
2012. jan. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
31%
álamfőnek 4 elemi is elég, vagyis, hogy le tudja írni a nevét, meg tudjon olvasni amikor beszédet olvas fel.
2012. jan. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
87%
Ha lenne egy olyan miniszterelnök(és társai),aki végre normálisan vezetné az országot,értene az országvezetéshez és a gazdaság jó irányba változna,nem hazudozna,nem a saját és bandája zsebét tömné milliós fizetésekkel akkor tojnék rá,hogy csak szakmunkás végzettsége van,vagy csak érettségije.Attól lehet valaki reális,jó meglátású,hogy nem futotta neki egyetemre.
2012. jan. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem mintha Orbán fan lennék, de ehhez, neki most mi köze van, hogy a Schmitt összeollózta-e a doktori disszertációját vagy nem? Valaki írta már előttem is, hogy rengeteg diplomamunka/doktori disszertáció készül így sajnos. Rengeteg anélkül lesz leosztályozva, hogy el sem lesz olvasva. Én olvastam volt egyetemi oktatómnak a disszertációját, ami minden koncepció nélkül lett összerakva, sőt megtaláltam benne egy az egyben az ő régi diplomamunkáját, ami minden koncepció nélkül lett kopipésztelve, és amivel persze az OKTV-n is indult, ami tilos. A gond ott kezdődik, hogy senki el sem olvassa ezeket, a doktorandusz megkapja a doktori címet, a konzulens meg felmarkolja a lóvét. Senki nem akar ezzel foglalkozni. A németeknél volt egy hasonló eset egy éve, ott a védelmi miniszter (Karl-Theodor zu Guttenberg) került bajba, érdemes utánnanézni, mi kényszerítette ki a lemondását (a tudományos élet amúgy), és hogy itthon lehet-e ilyesmire számítani. A vicc az egészben az, hogy a csóka a mai napig tagad, és azt állítja, hogy csak elfelejtette a lábjegyzeteket több mint 400 helyen.


A Némethnével meg nem tudom mi bajotok van, igaz, hogy nincs felsőfokú végzettsége, de 5-10 év munkatapasztalat után már nem szokták nézni, hogy hol végeztél, hanem hogy hol dolgoztál, és mit csináltál ott. Ha olyan beosztásban voltál, akkor akár a késöbbiekben mindegy is lehet, hogy van-e felsőfokú végzettséged, bekerülsz hasonló pozíciókba. A gond inkábbb azzal van, ha megnézzük, hogy az első Orbán kormány idején hol dolgozott, akkor mindjárt az is kiderül, hogy nagy pajtása lehet Viktornak. Ha ez viszont így van, akkor nem mindegy hogy egy diplomás pajtás, vagy egy érettségis pajtás kerül a miniszteri székbe? Orbánnak úgysem fog ellent mondani.

2012. jan. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
felvették miniszternek. Azért te sem döngetheted a melledet a tudásodra.A minisztereket kinevezik,nem felveszik!És a plágium az már tény?vagy csak pletyka?A bíróság megállapította már?miért kezeled tényként??
2012. jan. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Utolsónak: a bíróság az egy dolog. Az egyetemnek - ami a doktori címet adományzta - is el kell döntenie, hogy történt-e plágium, mert a doktori címtől is meg kell fosztani, ha lopott.
2012. jan. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Jogász vagy, vagy mi? Nem tökmindegy. Orbán felvette, kinevezte kész. Nekem meg van diplomám, mégse vesznek fel sehova, mert nincs gyakorlatom. Ilyen hülye világot csináltak t. politikusaink!

Schmittről meg annyit, hogy a 2 munka egymás mellé volt téve, és ugyanaz volt gyakorlatilag mindkettőben, csak más nyelven. De a helyesírása miatt már így is, úgy is lebőgött előttem, még ha valahogy ki is mossák ebből az ügyből.

2012. jan. 13. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!