Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy is van ez?

Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Azthiszem van egy olyan törvény vagy mi, ami kimondja, hogy egy kormány leváltható, ha a tevékenysége veszélyezteti a nép létét. Vagyis ha jól értelmezem, ha kétséges lehet a kormány tevékenysége miatt az emberek megélhetése, stb... Akkor leváltható! Namost, ha a kormányunk fsz, és nem tud megegyezni az IMF-el, akkor a csőd fenyeget velünk. A veszély valós, nem lehetne ilyen indokkal tenni már vmit???
2012. jan. 11. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Csak úgy nem váltható le a kormány. A Köztársasági Elnök feloszlathatja az országgyűlést,kellő indokkal,és új választást irhat ki.
2012. jan. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ott írtam az indokot. Van valami ami kimondja, hogy ha a nép létét fenyegeti a kormány tevékenysége akkor lelehet váltani. Nem találom most hírtelen, de halottam sok helyen. Az államcsőd nem elég fenyegetés?
2012. jan. 11. 11:54
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Hát van ám sokféle torvény. De a demokratikus torvények egyik nagyon fontos jellemzoje, hogy alig találsz olyat, amelyik ne utkozne egy másikkal. Ha tehát találtál egy ilyen torvényt, mérget vehetsz rá, hogy létezik egy olyan is, amely ezt nem teszi lehetové. :)
2012. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Antimod ***** válasza:
56%

"Nem találom most hírtelen, de halottam sok helyen."


A régi, 1949 előtti alkotmány szerves része volt.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És nyilván a rádióban meg a tv-ben úgy állítják be mintha még most is élne. Egészen biztosan ma már egy nem élő dologról van szó? Ez elég szomorú :\
2012. jan. 11. 13:04
 6/7 Antimod ***** válasza:
33%

Jogilag vitatott, hogy hatályos-e még, mert volt valami jogi zűr Rákosiéknál. Nem vagyok jogász, de azt hiszem az is benne van a történelmi alkotmányban, hogy nem helyezhető hatályon kívül, tehát elvileg ma is él.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A sztori nem rossz de annak az esélye, hogy SP feloszlatja a parlamentet kb annyi, mint hogy holnap kifizetjük Svájcot!
2012. jan. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!