Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig hagyják még a magyar...

Meddig hagyják még a magyar állampolgárok hogy egyre jobban kínozza őket Magyarország farkas törvényei? Miért nem teszünk már valamit? Mire várunk?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 15:54
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

"Hány éves lehet a kérdező?"


Azt nem tudom (állítása szerint több diplomája van), de elnézve a hsz-eit lehet tippelni.

Abban viszont igaza van hogy gazdagabb vagyok nála. Fejben mindenképp.

2012. jan. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Az én tippem kb.15-16
2012. jan. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
Mintha eltűnt volna. Ha ilyen gyorsan kitették, akkor gratulálok a GYK-nak!
2012. jan. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

Kérdezo kolléga, ha jól vettem ki a szovegedbol, akkor a nemzeti radikális oldalhoz tartozol. Én is. Viszont én annak vagyok a híve, hogy a neten folosleges ilyen hangnemben védened az igazságot (minek? úgyse tudod, kinek pofázol, o sem tudja, hogy Te ki vagy, ha meg valaki attól érzi jól magát, hogy inkognitóban anyázik, stb. annak gratulálok). Hidd el, a birkákat jobban felhúzod azzal, ha higgadtan, valós érvekkel támasztod alá a mondanivalódat, amibe nem tudnak belekotni (max anyázással, de attul nekik nem lesz konyebb, rólam meg lepereg - már ha neten torténik és nem szemtol szembe).


Ami meg a vita lényegét érinti, sajnos, jelenleg nincs még elég jó táptalaja annak, hogy bármit csinálj/csináljunk. Az elmúlt 5 év alatt annyi tuntetés volt már - legtobbjuk sajnos tok foloslegesen - hogy az emberek már erre is imunisak. Nagy dolognak kell itt torténnie, hogy valami megmozduljon. Addig a legjobb amit tehetsz, hogy vársz, és próbálsz élni valahogy. Valami változásnak jonnie kell - de ez érzodik is a levegoben - de addig folosleges hepajkodni.


Amit még megemlítenék, hogy kissé ironikus, ahogy hangoztatod itt az osoket meg a Hazát, aztán meg leírod, hogy egy hónapon belul eltakarodsz innen - oké, végulis ha valaki kimegy kulfoldre, nem jelenti azt, hogy ott is marad. De hogy ezt egy ilyen vita kozben hangoztatod, az elég nagy ongól - feltéve, hogy jól kovetkeztettem a politikai besorolásodra. Ugyanis, mi maradna a Hazából, ha mindenki kivándorolna nyugatra?

2012. jan. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Egy több diplomás embertől némileg több intelligenciát várnék el, én is 15-6 évesre tippelném (agyilag mindenképp)


Másrészt, viccesnek tartom mikor jönnek ezzel a "lázadjunk, mert csak" szöveggel, attól aztán minden megoldódik.


És amitől én fel tudom kapni a vizet, az ez a viselkedés ahogy a kedves kérdező közli a véleményét. Hogy beszél itt mindenki arról hogy szabadság, meg összefogás, meg nyomjuk el a diktatúrát ami nincs, és mellette ilyeneket mondasz egy honfitársadnak hogy "ku.ssolj és hallgass végleg".


Tüntetésekkel is az a baj, hogy ész és érvek nincsenek mögötte, nagyrészük nagyjából olyan mint az opera előtt szervezett akció volt, hogy kimennek Orbán ellen tüntetni, aztán a 2 tábor nekiáll egymást nácizni meg Gyurcsányozni, és amíg a legnagyobb érvük az hogy "ku.ssolj, a k.urva anyád" addig nem is lesz itt változás.

2012. jan. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Nincs mit tenni,mint várni.Magyarul... majd lesz valami "oszt" jólvan az. Az ember megélhetése nagyon csekély szintű.Egyik napról a másikra élünk a családommal... 10 évvel ez előtt mi volt a környék legtehetősebb családja akik mindig is szeretetben éltek....most is szeretetben élünk, de akkora a nyomás rajtunk hogy akrva akaratlanul is emgbántjuk egymást a pénztelenség miatt....hihetetlen hogy még mindig nem bírtam munkát találni, már agyvérzést kapok a keresgetésétől...

Hogy jönnek ahhoz is errefelé... hogy az ember nek még jövedelme sincs? Még azt sem kapjuk meg errefelé... lehet ez törvénybe ütközik, de még ha abba is ütközik ami szinte lojális...azért sem szólnék már senkinek,hisz nem tudnak semmit tenni a fejesek ellen...

Néhánnyal előttem komizónak üzenem hogy lám, nem tiltottak ki,sőt meg sem lettem figyelmeztetve,amúgy meg tökmindegy már a múlté.

Nem kell itt lázítani nem emberek? nincs itt semmi baj,minden a legnagyobb rendben, de még ha nem is,akkor is maradjunk nyugton,mert mást nem tehetünk.Az öngyilkosságon jár az agyam 2 hete.És már a múltkor sem volt sok híja, mire jó ez az élet? most komolyan? lesz itt valami csoda? soha... nem vagyok pesszimista típus...de ez már nekem sok... azon gondolkodunk sokszor,hogy honnan a krva istenből kaparjunk össze egy kenyérre valót emberek! gondolom ti is így vagytok.. szó szerint a kenyér ami már gondot okoz... régebben kb 10 éve mindenünk megvolt...most meg a 300ft ot az ember kölcsön kér hogy majd megadja ha lesz pénze, de errefelé már nem adnak még a rokonok sem..mindössze 300ftot...lehet sokan kinevetnek,de senkinek nem kívánom ezt.Most felmerül az hogy hogyan van számítógépem ugye?... úgy hogy megvettem egy 3as gépet 4 évvel ez előtt kompletten 6000ft ért.És ismétlem, nincs jövedelem.Miért? azt válaszolták az önkormányzatnál hogy mert nincs.Erre varjatok gombot...minden jót.

2012. jan. 11. 04:07
 27/38 anonim ***** válasza:

Figyelj, panaszkodással nem mész semmire sajnos. Az álláskeresés még ha magunkról van szó akkor is egy nehéz téma, nem mindenkinek sikerül, nem mindenkinek jön össze úgy ahogy szeretné, a legfontosabb, hogy TE tegyél meg mindent amit tudsz, próbálkozz. Hidd el sokan vannak még így munkanélküliek. A lényeg, hogy ők sem adják föl, és hiszik, hogy lehet még jobb. (Tudom, mondani könnyű stb)


Egy valamit jegyezz meg: mindenkinek vannak problémái. Lehet, hogy a te szemedben semminek tűnnek, de attól még neki ott vannak.

2012. jan. 11. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
79%

Azért látom, itt is van jó néhány farkas, aki szerint jól van minden így, elvégre jól meglehet még (egyenlőre)élni a szegény ember bőrén is.Persze, hogy a dőzsölő réteg veri az asztalt, mikor a kisemmizettek panaszkodni mernek.Na de ezek is csak addig élnek jól, amíg van kit fejni, amíg van honnan lopni.De már nagyon apadóban van számukra a pénzforrás, egyre többen szegényednek el, egyre kevesebb bőrt lehet lenyúzni az emberekről.

Szóval, a mai világban már az a gyanús, akinek még van mit ennie és nem panaszkodik.

Kérdező, nem próbálnál szerencsét külföldön?Én is ezen gondolkozom, mert itt már javulás az életben nem várható.Én is munkát keresek, de még semmi eredmény, inkább azt látom, hogy még ingyen, önkéntes munkára sem kell ember.Undorító, ami itt van!!

2012. jan. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Ez teljesen így van, de-de intézzük a külföldi melókat, úgy néz ki összejön, de tudod mi a biztos... amikor már ott vagy és amikor a fizetésedet is meg kapod.

Németország a célpont.

2012. jan. 11. 21:09
 30/38 lewis0817 ***** válasza:
Kérdező, együtt érzek veled, mi is hasonló cipőben jártunk. Nekünk annyival volt könnyebb hogy az iskola után hála istennek 5 nappal munkahelyet tudtam találni, de így is a havi 140.000Ft-os fizetésből max 20.000ft-ot tudtam magamnak félre tenni, a többi ment a számlákra.Jó formán azért dolgoztam hogy a számlák be legyenek fizetve. És év végével a főnökség "létszámleépítés" címszóval elküldött. 20 éves vagyok lenne még pár évem arra hogy éljek egy kicsit de itt jelenleg ebbe az országba nem lehet. Szerencsére a hónap végével távozom. Üdv: Lewis
2012. jan. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!