Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A forint gyöngülése tényleg...

Nem dávid kérdése:

A forint gyöngülése tényleg spekulálok támadása miatt van vagy Orbán rossz döntései miatt?

Figyelt kérdés
hát már nem tudok kinek higgyek. Fideszes voltam de egyre több minden szól már ellene.
2012. jan. 5. 13:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én már itt ok-okozatot látok. Orbán rossz döntései hatására gyengül(t) a forint, erre valamilyen szinten rátettek a spekulációk. Viszont azt könnyű támadni, ami már eleve gyenge.
2012. jan. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Elsődleges ok a "szabadságharc" a semmiért.
2012. jan. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%

A pénzpiacikon tevékenykedő emberek ha lehet spekulálnak is, és ez nem valami bűn, ez a sajátossága a rendszernek.


Ha valami kikezdhető és gyenge, ott megtalálják aztokat a lehetőségeket amikkel pénzt kereshetnek. Sajnos a gazdaságunk gyenge ahogy a Ft is, és erre még folyamatosan rátett Orbán is.


Nem minden rosz amit Orbán akart, csak nem jó utat váalsztott a megvalósításhoz.


Pld A jegybankot muszály megregulázni, mert a kamatpolitikája siralmas már 21 éve.



Mit vársz?


Mindenki a pénzből él.

2012. jan. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Isis. Ott kezdődött a mostani hullám, hogy Orbán atyánk maga is elhitte, hogy ő itt az isten, és beszólhat a világnak, aztán most pofáncsapkodják egy kicsit. Aztán nyilván ilyenkor megjelennek a dögkeselyűk is, hiszen ingyen préda.
2012. jan. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

A forint árfolyama függ többek között attól, hogy a pénzük egy részét magyarországi állampapírban tartó befektetők mennyire érzik biztonságosnak vagyonuk megtérülését. Ha úgy érzik, hogy az ország a csőd felé tart, igyekeznek szabadulni ezektől a befektetéseiktől, és helyette mondjuk svájci frankot vagy aranyat vesznek. Ezzel nő a kereslet a külföldi fizetőeszközökre, ugyanakkor a piacon levő forint mennyisége is növekszik, vagyis egyre kisebb a forint iránti kereslet, ezzel csökken az árfolyama, azaz gyengül.


Amikor romlik egy ország gazdasági helyzetének, fizetőképességének és a kormány hitelességének a megítélése, egyre kevesebben akarnak forintot vagy forint alapú kötvényeket vásárolni. A jelenlegi helyzetre ez igaz. Vagyis a válasz: a forint gyengülése a kormány öntörvényű, elhibázott intézkedéseinek a következménye.

2012. jan. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem hogy ugyebár miért spekulálnak elennünk? ha most mi bedőlünk az az UNIÓNAK se lenne jó meg nekünk se.
2012. jan. 5. 13:41
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Jaj istenem nem ellenünk spekulálnak közvetlenül, de közvetve már ilyen hatása van. Ha nekem lenne egy rahedli pénzem, megszabadultam volna a forinttól, ezzel gyengítem az árfolyamot. Ráadásul nem vesznek állampapírt sem, akinek van az meg szabadulna tőle. Ennyi és már esik a forint.


A mi családunk is átváltotta a forintot és ezzel minimben mi is támadjuk azt. Ilyen a piac működése.

2012. jan. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem ellenünk, hanem pénzért és nem az unió.
2012. jan. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem országok támadnak minket, hanem a milliárdos befektetők szabadulnak a magyar állampapíroktól és adják el a forintot. Ezzel nem Magyarországot támadják, hanem a saját pénzüket mentik.
2012. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

""<covenant> válasza:



Ne már haver, nem vagy te ennyire hülyegyerek.


Az nem spekuláció, mikor a hosszúlejáratokat veszik a rövidekkel meg kivárnak hogy emeljen a jegybank, csak mert tudják az elmúlt 21 év tapasztalataiból hogy egy-két sikertelen aukció után úgy is emelnek?

Vagy a hosszúlejáratú állampapírokat a bukni akarók veszik csak?


Ne viccelj.


Ok hogy a gazdaságunk egy rakás kaki, és Orbán hihetetlenűl diletáns gazdaságpolitikát folytat, de van a Ft gyemgeségében spekuláció bőséggel.

2012. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!