Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért korcsosultak el olyan...

Miért korcsosultak el olyan fogalmak eszmék, mint a szabad kereskedelem a liberalizmus és a nacionalizmus?

Figyelt kérdés
2011. dec. 30. 17:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
9%

Mert Jézus az egy igaz Isten fia volt, nem pedig Zeuszé. Ilyen egyszerű.


De akkor most én is kérdeznék Tőled:

Mire gondolsz amikor a Magyar Himnuszt kezded énekelni és jön az első sor: "Isten áldd meg a magyart"

Mindig is érdekelt mit gondol ilyenkor egy olyan magyar ember aki nem hisz Istenben... mert a válaszaidból ítélve Te nem hiszel.

2011. dec. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"Mert Jézus az egy igaz Isten fia volt, nem pedig Zeuszé. Ilyen egyszerű"


Sajnálom de ez nem cáfolat, sőt, a közelében sincs. Zeusznak is voltak fiai lányai, miért nem ők a megváltók, miért nem Zeusz az 1 igaz Isten? Erre továbbra is várom a választ.


Nekem ahogy felcsendül a himnusz, és nem csak az első sora, mindig a magyar nép viharos történelme jut eszembe, az hogy mennyit szenvedett, és hogy igazán megérdemelnénk már egy normális országot normális emberekkel.

2011. dec. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Én egy szóval sem mondtam, hogy nem hiszek Istenben, én egyszerűen nem a Te és a keresztényegyház Istenében hiszek. Mint írtam, volt valami ami elindította ezt az egész folyamatot, én őt tartom egyfajta Istennek. De a keresztény maszlag nélkül. Ennélfogva én is hiszek Istenben, csak a magam módján.


Ez persze nem azt jelenti, hogy ellene vagyok annak, hogy valaki higgyen. Mindenkinek kell hinnie valamiben, ezért is alakultak ki a vallások. Egyszerűen csak hiányolom a toleranciát tőled más vallások iránt. Vannak nagyon jó barátaim akik keresztények, sőt van egy olyan is aki az Iszlámban hisz. Ettől függetlenül nem vonom kétségbe a hitüket, és jól el is tudunk beszélgetni a vallásról, mivel úgy vagyok vele hogy a vallás jó dolog, mivel bizonyos erkölcsi minimumot nevel az emberbe.


Volt olyan barátom is aki fundamentalista volt, ez is lett a barátság vége mivel egyre jobban erőltette, hogy én is ezt kövessem vagy különben ez meg ez lesz. Na az ilyentől kiver a víz.


Ezenkívül hiszek az emberi lélekben, a halálutáni életben. Bár ez az utóbbi lehet csak félelemből van mivel nem akarjuk azt gondolni, hogy átlagban 80 rongyos év jut nekünk utána meghalunk és minden köddé válik. Az egész addigi életünk, a tetteink, a gondolataink, egyszóval minden.


És most kapaszkodj meg, hiszek a földönkívüli értelmes életben is, hiszem, hogy egy ekkora Univerzumban amiben trilliónyi csillag van és ennél legalább 10szer több bolygó, nem csak nálunk alakult ki élet.

2011. dec. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Ez esetben bocsánatodat kérem. Ez a része nekem nem jött le, hogy hiszel egy teremtő Istenben.


Zeusz fiairól, lányairól nincs semmi tény. Az, hogy Jézus élt tény. Ezt még a zsidók is tényként kezelik. Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen többistenhitű vallás saját magától fogva sem lehet igaz. Mert akárhogy is nézzük mi Isten egyik tulajdonsága? Arról, hogy Isten mindenható. Ha több istent tételezünk fel, akkor azok már nem mindenhatóak.


Mint említettem 4evangélista is leírta Jézus Krisztus tetteit, olyan részletességgel és alapossággal, ahogy mondjuk egy rendőrnyomozó egy bűncselekmény helyszínét. Ez a 4evangélista ugyanazt írja le, nincsenek egymás között ellentmondások.

2011. dec. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!