Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért korcsosultak el olyan...

Miért korcsosultak el olyan fogalmak eszmék, mint a szabad kereskedelem a liberalizmus és a nacionalizmus?

Figyelt kérdés
2011. dec. 30. 17:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Aha, értem. Szóval csak az az igaz amiben te hiszel és aki ettől eltér az korcs. Így már világos...
2011. dec. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Én tudom, nem hiszem hanem tudom, hogy amiben én hiszek az az igazság. A liberalizmusra mondtam, hogy korcs, nem pedig az emberekre.
2011. dec. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Vallási toleranciáról nem hallottál még?? Mert ennyi erővel én is tudom hogy egy bóvliban hiszel. Tessék, cáfold meg.
2011. dec. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Honnan tudom, hogy az igazságban hiszek?

Nem egész 1hete volt Karácsony, Krisztus Urunk születésének ünnepe. Jézus mint isteni személy azért jött le közénk hogy kinyilatkoztassa magát.


De már előre látom a következő kérdéseid, ezért ha megengeded válaszolnék is rájuk:


Honnan tudom, hogy Jézus isteni személy volt?

Azért tett csodákat, hogy ezzel ezt bebizonyítsa. Mert olyan dolgokat tett amikre csak Isten képes. Például talán a legszemléletesebb példa, hogy halála után feltámadt. Mondj nekem valakit akit keresztrefeszítettek, átszúrták a szívét, majd harmadnapra felkelt.


Erre azt fogod mondani, hogy ez csak mese.

Tudom, hogy nem az. Abban nyilván egyetértünk, hogy voltak római-pun háborúk. Ezt, aki járt iskolába és tanult történelmet az tudja. Honnan tudjuk ezt? Volt 1, hangsúlyozom 1! személy, nevezetesen Lívius aki erről írt, innen tudunk róla. Jézusról 4, hangsúlyozom 4! evangélista is ír, ezen kívül római feljegyzések.



Egyéb kérdés? :-)

2011. dec. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
nőjj már fel b@zdmeg
2011. dec. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Van már rá pár tudományos magyarázat miért "támadhatott" fel a kereszten. A másik dolog pedig az, hogy az összes Jézusról szóló evangéliumot az ő halála után írták olyanok akik nem is találkoztak vele (én így emlékszem). Ezért igen, eddig csak egy mese és hit kérdése, elhiszed e vagy sem. Ezenkívül a bibliából nagy kegyesen kihagytak részeket, vagy átírták őket, én úgy tudom az is egy zsinaton döntötték el szavazással!!!, hogy Jézus Isten fia volt-e vagy nem. Erről ennyit.


Nem érdekel, hogy hiszel benne, higgy benne ha jól esik, cseppet sem zavar. De ilyen kijelentést nem tehetsz, hogy ez az igaz. Mert mondhatják a mormonok is ugyan ezt, vagy a buddhisták, esetleg az iszlám. Pont a hozzád hasonló fundamentalisták voltak az inkvizíció nagymesterei, máglyára küldtek több ezer nőt, nagy tudósok műveit égették el. És ezt persze mind ezt Isten nevében tették. Pont ezek miatt a dolgok miatt semmiben sem különbözik egy keresztény fundamentalista egy iszlám fundamentalistától.


Remélem megnyugtatsz és azt mondod legalább az evolúciót elhiszed, és nem gondolod azt hogy a Föld 6000 éves.

2011. dec. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Még csak annyit tennék hozzá, hogy az iskolában tanultunk a Minotoszauruszról is, és apáról és fiáról akik túl közel repültek a naphoz.
2011. dec. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Az evolúcióban sem hiszek.

Darwin is elismerte a halálos ágyán, hogy tévedett.


Több száz oldalt írt róla, hogy minden élőlény az élete során különböző tulajdonságokat szerez, példákkal szemlélteti, ez mind teljesen igaz. Aztán a több száz oldal tudományosan is alátámasztott tény után van egy téves mondat. Mégpedig, hogy ezek a tulajdonságok örökletesek. Ez viszont nem igaz, vannak tulajdonságok amik örökletesek, de nem a szerzett tulajdonságok.


Tételezzük fel van egy férfi és egy nő. Mindkettejüknél kialakul a lúdtalp, ami egy szerzett tulajdonság. Az evolúciós elmélet szerint amennyiben gyerekük születik a gyermeknek lúdtalppal kellene születnie, de ez nem így van.

Illetve az evolúció feltételezi, hogy az élőlények előtt élettelen dolgok voltak. De abból az élettelenből valahogy csak lett élő. Hogyan ha nem Isten teremtette? Most itt van előttem mondjuk egy dvd lemez. Hiába dobálózol itt akár ezer milliárd évekkel is, ebből a lemezből soha a büdös életben nem lesz élőlény.

2011. dec. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

az evolúció egy lassú folyamat ami nem 1 generáció alatt megy végbe. A lúdtalp egy hiba, ami bárkinél kialakulhat, semmilyen evolúciós előnye sincs, viszont az ember talpa alkalmazkodik a megváltozott körülményekhez és ezért alakul ki. Viszont ez egy idő után akár öröklődhet is, ha egyszer az összes ember csak egyenletes talajon jár születésétől fogva, semmilyen göröngyös egyenetlen talajon akkor ez lesz a természetes. De mint mondtam az evolúció nem pár év alatt megy végbe, és mindig a környezethez igazodik


Rengeteg fosszilis maradvánnyal nyomon lehet követni az evolúciót, vagy magán az emberi testen is. Mivel vannak olyan szerveink, tartozékaink amik az idők folyamán elkorcsosultak. Ilyen például a vakbél.


Arról nem hallottam hogy bevallotta volna hogy tévedett. Valószínűleg ez is csak egy kreacionista álhír, a nevének befeketítése. Nem tudom, hogy mi igaz ebből. Annyi biztos, hogy ha azt is hitte, hogy tévedett, a tudomány bebizonyította, hogy igaza volt.


Igaz hogy a DVD-ből nem lesz élő, és az igaz, hogy nem tudjuk mi indította el az életet. Azt a valamit talán lehetne Istennek nevezni, mert nincs rá jobb szavunk. Viszont ez az Isten nem az az Isten ami a keresztény tanításokban van, vagy bármelyik vallás tanításaiban. Ez egy valami, ami beindított egy folyamatot, de nem küldte el a fiát, nem vezette ki a zsidókat Egyiptomból Mózessel.

2011. dec. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

A régi kérdésem pedig még mindig áll.


"Mert ennyi erővel én is tudom hogy egy bóvliban hiszel. Tessék, cáfold meg."


Cáfold meg azt például, hogy nem Zeusz és a többi görög Isten az igaz Isten.

2011. dec. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!