Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jönnek annyian a nehogym...

Miért jönnek annyian a nehogymárazénadómból szöveggel, azt miért nem veszik figyelembe, hogy más is fizet adót?

Figyelt kérdés
2011. dec. 27. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

mert az "én adómból" olyan embereket tart el az állam, akik nem fizetnek adót: munkanélküliek, hajléktalanok, segélyen élők.


ez nem álláspont, hanem válasz.

2011. dec. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Mert azt hiszik az az ő adójuk. Pedig tévednek. Az adó a költségvetésé. :)
2011. dec. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

talán az államnak a munkához jutást kéne segíteni ezesetben nem?

nem kell ez a cinikus hozzáállás, hogy akinek nincs munkája és nem fizet adót, az nem is ember.

egyébként akinek van munkája az is szeret adót csalni, szóval ennyit erről a "válaszról"

2011. dec. 27. 21:30
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

Jelenleg nekem sincs állásom, mégis embernek gondolom magam. Éppen ezért írtam, hogy ez nem álláspont, hanem válasz a kérdésedre. te azt kérdezted,hogy miért példálózik ezzel sok ember. Ezért.

2011. dec. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

"akinek van munkája az is szeret adót csalni"-re reagálva: akinek "csak" munkája van (értsd: alkalmazott, az egyszerűség kedvéért tegyük fel, hogy annyira is van bejelentve, amennyit kap), az éppen az egyetlen állampolgár, aki nem tud adót csalni, mert levonják a béredből, mielőtt a maradékot megkapod.


A "nehogymárazénadómból" vélemény pedig (szerintem) főleg nem az álláskeresési támogatásokra vonatkozik, hanem az olyan emberek olyan segélyeire, akiknek szándékukban sem áll önállóan boldogulni, vagy az olyan szemet szúróan felesleges kiadásokra, mint például (és itt mindenki helyettesítse be, ami véleménye szerinte ilyen).

2011. dec. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtobb adot a vallalatok es cegek fizetik be az allamnak az emberek csak kisebb hanyadat a tovabbi adok az afa jovedeki stb adobevetelek amit mindenki fizet aki akar 1 db kiflit is vesz. Adokbol meg rengeteget visznek az allami alkalmazottak berei, kulonbozo vallakozasok tamogatasa, partok alapitvanyai, allami intezmenyek fenntartasa, hadugy, gazdak tamogatasa stb. persze vannak sotet emberek akik nem tudjak mennyi mindenre koltenek az adokbol es csak egyet hatanak allandoan...
2011. dec. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"talán az államnak a munkához jutást kéne segíteni ezesetben nem? "


Mért kéne? Az állam feladata, hogy utakat építsen, kórházakat, hidakat. Hogy dolgozz az a tiéd!

2011. dec. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A "nehogymárazénadómból" a személyi jövedelemadóról szól, amit ugye a bérből vonnak le. A többi levonás ( tb, nyugdíj ) után valamilyen ellátás jár, de a levont adó után nem jár semmi. Ösztönösen jön a gondolat, fizetek, de nem kapok semmi kézzel foghatót sem cserébe. Az állami szolgáltatásokat mások is megkapják, olyanok is akik nem fizetnek SZJA-t. Van aki azt mondja, OK fizetek, de közbiztonságot, tiszta utcákat, jó egészségügyi ellátást, működő államot várok el cserébe. A politikus uraknak viszont pont ezeket a dolgokat nem sikerül elintézni. De épülnek a stadionok...
2011. dec. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!