Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán és a néhai Szlobodan...

Orbán és a néhai Szlobodan Milosevics. Van hasonlóság a kettő között eszementségben?

Figyelt kérdés
2011. dec. 25. 21:37
1 2
 1/15 Shai-Hulud ***** válasza:
93%

Nem rajongok Orbánért, ezt itt többen is tanúsíthatják.

De azért ne hasonlítsuk már egy Milosevicshez...


Pedro

2011. dec. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 mustafa33 ***** válasza:
57%
nincs
2011. dec. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
Pszichiátriai szempontból sajnos van hasonlóság közöttük, csak a terep más, ahol játszadozhatnak. Orbán nem tud véres háborúkat előidézni, Milosevics meg tudott Jugoszlávia szétverésével.
2011. dec. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%
Nincs mert orbi nem akarja a kisebbséget elhajtani ,hanem tovább nyalja a seg.üket és tömi őket píízzsel.
2011. dec. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 zozi1111 ***** válasza:
48%
Mind a kettő elmeosztályra való, de én még gyurcsányt is hozzájuk társítanám.
2012. jan. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
inkább a Duce
2012. jan. 4. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Szlobodan Milosevics személye mutatja, hogy nekünk egy mekkora hazaáruló posztkommunista baloldali elitünk van. A környező országokban mindenhol a volt kommunista vezérek küzdöttek a legvérmesebben saját népükért, szinte már-már a nemzeti szocialistákkal versengve, ilyen akár Ceausescu vagy Fico is. A saját nemzetüket minden fölé tették az ottani exkommunisták.

Nálunk meg az exkommunisták eladták egész országot, és mindenkit fasisztáztak, aki egy kicsit is büszke akart lenni hazájára.

A lényeg nálunk a rendszerváltás nem arról szólt mint a környező országokban, hogy ki tudja jobban védeni, bármilyen eszközzel a nemzeti érdekeket(ebben a kommunista elit megszervezettségével előnyben volt), hanem arról, hogy szükség van e a nemzeti érdekek védelmére, vagy egyáltalán nincs.

A politikai tagolódás ilyettén alakulása miatt, ebből a szempontból pusztán a nemzeti érdekek képviselete miatt(most annak milyenségét nem vizsgálom) valóban egy oldalra krült Orbánt Miloseviccsel, de azért mert a környező országokban még a volt kommunisták is mindent meg akartak tenni hazájukért, nem árulták azt el mint nálunk a Gyurcsány féle hazátlanok.

2012. febr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

21:02

"...de azért mert a környező országokban még a volt kommunisták is mindent meg akartak tenni hazájukért,..."


És Milosevics, a "nagy hazafi" ugyan mit tett a szerbekért? Nagy-Jugoszlávia és Nagy-Szerbia álma helyett egy igen kicsi és egyre zsugorodó tönkretett, a világból kiközösített Szerbiát hagyott a népére. Orbán is jó úton jár Magyarország nemzetközi elszigetelésének és gazdasági csődhelyzetbe juttatásának útján :(

Milosevics számára a nemzeti érdekek képviselete ugyanolyan lózung volt csak, mint Orbán esetében. Hatalommániás beteg ember mindkettő. Nekik más nem számít.

2012. febr. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ma 00:17

Milosevicset nem akarom védeni, a magyarokat tűzvonalba küldte az összecsapásokban. Mi voltunk a golyófogók.

De mégis hazája érdekében úgymond képes volt az egész világgal is szembefordulni. Mi ezt nem tettünk meg 1920-ban, a lényeg ugyanaz jelentős területektől megfosztott ország. Hogy melyik volt a jobb, az ahogy mi 1920-ban tehetetlenül néztük országunk szétszakítását, vagy az, ahogy ezzel ők a délszláv háborúkban szembementek vitatható. Kellett-e Milosevicsnek küzdenie, vagy hozzánk hasonlóan elszenvedni a beletörődést. (Persze az analógia nem teljesen helyes, hiszen nekünk akkor egy majd 1000 éves államisággal rendelkező országunk volt, kulturális egységben, a délszláv Jugoszlávia egy mesterséges alakulat volt 70 éves, és teljes kulturális differenciáltságban: keresztény, muszlim, ortodox)

Mégis képes volt akár az egész világgal szembefordulni országa érdekében.

Ezt tette Orbán is. De ezt soha nem tették volna meg a mi egykori kommunistáink, hazán érdekeinek képviselete miatt.

Körül lehet nézni, hogyan süllyedtünk mindig a posztommunista hazaáruló "szocialista" kormányaink idején a környező országokhoz képest. 2002 és 2010 közt az egykori kommunista országok közül az első helyről az utolsóra csúsztunk vissza. Szlovákia sehol nem volt hozzánk képest, Románia sem, 2010-re pedig gazdasági mutatók tekintetében mindkettő elhúzott, de a lengyelek, észtek, lettek, litvánok mind, mind. Mert nincs a politikai elitjüknek egy olyan szelete, amely gondolkodás nélkül alárendeli az ország érdekeit a különböző külföldi érdekcsoportok érdekeinek.

2012. febr. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

#01:19

Kedves válaszoló, abbahagynád a fröcsögést? Igen, tudjuk, hogy te aztán nagyon kommunistaellenes vagy, értékeljük is, de nem kell ám egyfolytában hazaárulózni, posztkommunistázni... Főleg azért, mert a posztkommunisták ott ülnek ám a Fideszben és a KDNP-ben is. Csak régebben elvtársnak szólították egymást, mert akkor éppen az volt az érdekük. Tudod, ez egy ilyen ország. Tegnap annak tapsoltak, ma meg ennek.


Pedro

2012. febr. 12. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!