Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen különbséget éreztek,...

Milyen különbséget éreztek, a'80 - as évek, és napjaink között?

Figyelt kérdés
Az 50-60- asok válasza érdekelne, Mivel volt jobb, vagy rosszabb, a '70 - '80 - as években élni, mint ma?

2011. dec. 25. 09:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Minden tekintetben jobb volt. Volt munkád, tudtál boldogulni, építkezni, családot alapítani. Ma már csak szolgálni tudsz.
2011. dec. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Egyetértek az elsővel.
2011. dec. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Remélem, sok válasz érkezik kérdésemre, mert szeretném tudni, hogy én vagyok - e elfogult, vagy, hogy rosszul látom - e a világunk? Különben 56 éves vagyok!
2011. dec. 25. 10:20
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Vállalom, hogy lekommunistáznak, de volt jövőkép, tudtad, ha 4-5 évig dolgozol, meglesz a lakásod, melyet fenn tudsz tartani, gyermekeidet fel tudod nevelni a fizetésedből, nem ismerted a segélyt, nyáron nyaralni mehettünk, mindenre jutott, már 21 éve nem voltam sehol 53 éves vagyok. Pedig sose voltam párttag, mégis meg tudtam mindent szerezni.
2011. dec. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

istenem mennyi komcsi nagypapa...

menjetek moszkvába, csókolgassátok a leninszobrot.


volt munkátok, de nem dolgoztatok, minden ingyen volt, és ezt is vártátok el. ez a ti bajotok. Fogjátok fel, hogy munkából kell megélni, nem azt kell várni, hogy az állam eltartson!! ez már nem a kommunizmus!

2011. dec. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Jobb volt élni a 70-es 80-as években. Valóban volt munkája mindenkinek. Minden évben lehetett menni nyaralni, spórolni sem kellett hozzá. De az akkori kényelmes életünk következményeit még ma is nyögjük és még az utódaink is fogják évtizedekig. Nem munkából volt több akkor sem, csak munkahelyből. Az meg az akkori vezetést nem érdekelte, hogy ez így nem gazdaságos. Nekik az volt a lényeg, hogy az emberek elégedettek legyenek, ne lázadozzanak.(tanultak '56-ból) Az állam hitelekből tartotta fenn a jólétet, nem abból amit a munkások megtermeltek. (mivel az mínuszba jött volna ki)
2011. dec. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Nagypapám azt mondta, hogy ő nem szerette a kommunizmust, de még mindig jobb volt a mai Magyarországánál. Volt mindenkinek munkája, és nem csalásokból éltek az emberek, szóval jobb volt, mint ma.
2011. dec. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon jó a kérdés.

(Én 50 múltam)

Szóval annak idején a 80-as években sokkal fiatalabbak voltunk...és ez pozitívum.

Akkor bíztunk a változásban.

Akkor nem kérdezhettünk 40 évig.


Mára korosabbak lettünk.

Ma kérdezhetünk, de 40 évig nem kaphatunk rá választ.

Akkor ha egy pártrendezvényre mentem felszólalni, vittem magammal a fogkefémet, hátha este nem otthon alszom.

Eza fajta félelem lassan kezd elmúlni, amiatt, hogy ha úgy adódik, csak kiveszem a protézisem, beleteszem egy pohár vízbe, és reggel nem kell fogkefe, hogy tiszta legyen.

E tekintetben is jobb ma mint 30 éve.


Egyéb tekintetben nem sok a különbség a 80-as évek politikája és a ma között.

Akkor is voltak beteg politikusok, és mai is vannak.

[link]

2011. dec. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 doboszoli ***** válasza:
79%

Ma 14:18

"de nem dolgoztatok"

Ezt milyen logika alapján következtetted ki kisokos?

2011. dec. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem unalmas még ez a kommunistázás, különessen, ha a szó jelentésével nincs tisztában a leírója. Ez talán, egy divat szó napjainkban!Talán nagyobb lesz aki kimondja? Aki olyan ökörséget le tud írni, hogy nem dolgoztak az országét,nagyszüleink, apáink, akkor talán a szomszéd építette fel az országot, a háború pusztításából, ami hazánkban nagyobb rombolással járt, mint bármelyik európai országban. A kommunistázók azt is elfelejtik, hogy a hőn áhított nyugat bennünket nem támogatott, hanem sarcolt! De apáink, - és egy kicsit mi is - a romokból, házakat,hidakat, gyárakat építettek építettünk! De a nyugati tőke, mindent megtett, hogy eltapossa a rendszert, mert félt, mi lesz, ha még is beválik! Persze, sok hiba volt! - Ma nincs? Minden JÓL megy? Nem hiszem, pedig nem kommunizmus van! - hogy az adósság? Ez a legnagyobb baromság! Ha a mostanit kivetítenék, minden lakosra, tört rész nem lenne, a mostaninak! Csak annyi a különbség, hogy akkor a "nép" élt, de most, csak egy kivételezett réteg dőzsöl belőle!
2011. dec. 25. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!