Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Délvidéki Vérengzésekről...

A Délvidéki Vérengzésekről miért nincs szó a magyar történelemkönyvekben?

Figyelt kérdés
Éppen ma átlapoztam újra a 4-es középiskolai történelemkönyvemet, és azt vettem észre, hogy a Délvidéki Vérengzésekről 1 mondat sincs, a 42-es újvidékiről viszont van szó a könyvben. Pedig a kettő között azért van némi "különbség". Először is ott van a számbeli különbség: 42-ben 3300-3800 ember esett áldozatul, 44 végén, 45 elején viszont a magyar civil áldozatok száma 40000 és 50000 közé tehető. Másodszor ott van a tömeggyilkosság "módszere". 42-ben a magyar katonák "egyszerűen" lelőtték az áldozataikat, és kész, 44-45 telén viszont a szerb kommunista partizánok civil magyarok ezreit végezték ki középkori barbár módon, mint pl. lefejezés, karóba húzás, agyonverés, és ezt gyerekek szeme láttára. Természetesen elítélem az Újvidéki Vérengzéseket is, de a szerb partizánok által elkövetett tömeggyilkosságokról miért nincs szó a történelemkönyvekben, ha az újvidékiről viszont van?
2011. dec. 22. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
A holokausztra gondolsz előző? Mert arról is csak egy anyag van...
2011. dec. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Az én középiskolai történelem könyvemben a Donkanyari hősökről sem írnak semmit.
2011. dec. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, az enyémben mindkettőről volt szó (tavaly érettségiztem)
2011. dec. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
11%

fogalmam sincs, miért nem került bele, ha ugyan...


ezeket a dolgokat el kell mondani azért, hogy okuljanak belőle a jelen és a jövő alakítói!


Azonban érdemes tisztán látni ezeket az eseményeket.


Egyrészt nem mennyiségi kérdés, hiszen egy ember halála is elég szörnyű, viszont 10 emberé nem 10X szörnyűbb, hiszen ez normális emberek számára nem fokozható.


Azt is érteni kell ehhez az eseményláncolathoz, hogy a másodikat a bosszú szülte, míg az elsőt a nacionalizmus.


Azt sem árt tudni, hogy akkoriban a magyarokat fasisztának tartották a környező népek. nem is minden jogalap nélkül...


ez plusz "legitimációt" adott a partizánok bosszújának az ő olvasatukban.


Azonban, hogy jó hír is legyen, azóta már mindkét ország politikusai kölcsönösen szembenéztek a múlttal és megkövették a másikat.


Sztem ez az igazi jövőbe mutató hozzáállás.

2011. dec. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

[link]

[link]


Mielőtt patyolattisztára mosnánk a bűnbánó szerbeket...

2011. dec. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hát pedig van róla szó. Az újabb könyvekben biztos. Sőt az egyetemeken külön előadásokat is szoktak tartani ebben a témában. Az más mese, hogy a szerb történelemkönyvekben egy szó sincs a partizánok által elkövetett népirtásokról. (Se a délvidéki vérengzésekről, se a délszláv háborúkban elkövetettekről.)
2013. febr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!