Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a jobb? Egy éhséglázadás...

Mi a jobb? Egy éhséglázadás ami polgárháborúvá fajúl és ott a csőd, vagy csőd, és vagy lesz lázadás vagy nem?

Figyelt kérdés

Ez kb ez az alternatíva lehetséges.


Ha elfogadjuk az IMF és az Eu feltételeit akkor az előbbi, ha nem akkor az utóbbi.



Melyiket választod?



Aki szerint nem lesz csőd, az indokolja meg hogy miért nem. Az nem érdekel hogy az az IMF pénzt, mert azzal csak elodázzuk, nem kikerüljük a csődöt.


2011. dec. 21. 19:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem lesz semmi. Nyugodj meg. Magyarországon messze nincs akkora gond, csak a magyarok szeretik sajnáltatni magukat, közben meg mindenük megvan.
2011. dec. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem lesz itt lázadás, birka a magyar, bármit eltűr.
2011. dec. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Tehát két végkifejlet lehetséges szerinted:

1. elfogadjuk az IMF feltételeit -> éhséglázadás -> polgárháború -> csőd

2. nem fogadjuk el az IMF feltételeit -> csőd -> talán nem lesz éhséglázadás stb.


A 2. opció TALÁN nem járna annyi vérrel szóval jelöljük meg a 2.-est.

2011. dec. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

""Nem lesz semmi. Nyugodj meg. Magyarországon messze nincs akkora gond, csak a magyarok szeretik sajnáltatni magukat, közben meg mindenük megvan.



Te ugye nem Magyarországon élsz, vagy ha igen akkor a XII kerben vagy valahol a Budai doombok között?



Nem magyaráznád el hogy miként oldjuk meg a további problémáinkat a csőddel kapcsolatba? Mert nekem kevés az hogy nyugodj meg.

2011. dec. 21. 19:34
 5/13 A kérdező kommentje:

"Nem lesz itt lázadás, birka a magyar, bármit eltűr.



Nem hiszem hogy tűrés kérdése.

Az ország egy jelentős részének már nincs mit veszítenie.

Nincs munkája, vagy annyira alacsony a jövedelme hogy nem él meg belőle. A hitelek szétnyomják sok sok ember életét.

Ha még erre. az IMF kérésére rápakolnak egy kis terhet, borúl a patikamérleg.


Az a veszélyes akinek nincs mit vesztenie,és ma már nagyon sok hasonló sok 100e sőt ha az IMF kérései beteljesednek akát több millió hasonló is lesz pillanatok alatt.

2011. dec. 21. 19:38
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Magyarországon élek, Budapesten, de nem egy elit környéken. Látom azt hogy az emberek csak panaszkodnak, nyavalyognak, de azt hogy bármit is tennének a saját életük jobbítása érdekében, az már nem megy! Sokkal egyszerű azt kiabálni hogy hibás a kormány, hibás az EU, hibás az IMF, hibás mindenki más, csak ő maga nem! Mindenki legyen a saját életéért a felelős! Munkámból kifolyólag sokat járok vidékre és ugyanez a helyzet! Csőd pedig nem lesz, mégpedig azért, mert sokkal jobb helyzetben van az ország, mint Görögország, és még a görögöknél sincsen csőd!(Ami egyébként az általad utált IMF-nek köszönhető!) A munkanélküliek jelentős rész egyébként nagyon keveset tesz azért, hogy munkába álljon! Én magam is vállalkozom és volt jó pár ember, aki visszautasított egy, a magyar átlagot jóval meghaladó fizetési ajánlatot, csak azért, mert ő vidéken lakott és nem akart kimozdulni a saját kis kényelmes életéből! Na erre én azt mondom, hogy haljon éhen a saját lakásában, ha annyira ragaszkodik a vidéki életéhez! (Ha minimálbért ajánlottam volna és nem fogadja el, azt még megértem, mert azért nem érdemes Pestre jönni, de egy magyar viszonylatban jó ajánlatot csak azért elutasítani, mert neki kényelmesebb a saját, megszokott városa, az luxus! Utána meg panaszkodik, hogy nincsen munka, meg persze szidja a vállalkozókat.)
2011. dec. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%
Mióta van a magyar a jóhoz hozzászokva? Most sem jött be ,a Fidesz sem, és kész.
2011. dec. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Magyarországon élek, Budapesten, de nem egy elit környéken. Látom azt hogy az emberek csak panaszkodnak,


Na nézzük!


Bp n egy albérlet "garzon" 35-40e, +a rezsi kb minimum 55e + az otthoni lakásom rezsje az kb 40e + az utazgatás havi 2× az autóval 25e + a kajám az 45e az az


: 195e + 20e szerény megtakarítás = 215 nettó

Az az kb 320 bruttó.


Ha ezt nekem kifizeted akkor megyek hozzád.


Ha valamit ki lehet ütni a költségekből jelezd.

2011. dec. 21. 20:35
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Bp n egy albérlet "garzon" 35-40e, +a rezsi kb minimum 55e + az otthoni lakásom rezsje az kb 40e + az utazgatás havi 2× az autóval 25e + a kajám az 45e az az


: 195e + 20e szerény megtakarítás = 215 nettó

Az az kb 320 bruttó."


A rezsi 55 ezer? Miért ilyen sokat számolsz? Ne a távfűtéses, panelos lakásokat vedd alapul. Nekem még 25 ezernél soha nem volt magasabb rezsim. (Villany: 6500 Ft, Gáz: 8000 Ft, Víz: 4000 Ft, Szemét díj: 2500 Ft) Havi 2-szer mész haza az oké, de mehetsz busszal vagy vonattal, az olcsóbb! Vagy telekocsi. A kajaköltség is nagyjából stimmel, de én magam nem nagyon eszem otthon, általában rendelek, mert a vállalkozásom mellett nincs időm főzőcskézni. Egyébként én 225.000 Ft nettó fizetést ajánlottam egy miskolci fiatalembernek, és mivel vidéki volt, támogattam volna a hazajárását is havi 6500 Ft-ig! De sajnos nem fogadta el az ajánlatot. Jelenleg egy nagykanizsai ember tölti be a poziciót.

2011. dec. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%
Polgárháború?:D ezen jót nevettem. Azért nem kell túldramatizálni a helyzetet. Persze azt elismerem, hogy nem élünk jól meg nem vagyunk túl jól helyzetbe. De 1. Az EU nem fogja hagyni, hogy csődbe menjünk hiszen rántanánk magunkkal sok nemzetet 2. Vannak még lehetőségeink a kilábalásra és szerintem meg is fog jönni és minden rossz után jön a jó minden esetben ebben kell bizni
2011. dec. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!