Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közmunka országa leszünk?

A közmunka országa leszünk?

Figyelt kérdés

azt hiszem világos, hogy a Fidesz-KDNP pártszövetség milyen országot akar ide...

szerintem el kell kergetni (akár halállal végződően) őket, amíg még nem késő


2011. dec. 21. 09:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"olyat, melyben mindenki közmunkás lesz, aki nem elég gazdag hozzá, hogy továbbképezze magát, vagy nincs kapcsolati tőkéje"


Rengeteg olyan embert ismerek, aki mindezek nélkül is pénzért, és nem minimálbérért dolgozik. Többet, mint közmunkást, vagy munkanélkülit. Igaz: elég értelmes emberek amúgy. Nagyon rossz körökben mozoghatsz. És persze madarat tolláról...


"egyébként ha tényleg nem világos, akkor tudnék neked javasolni valamit, de inkább nem teszem, mert tiltanának engem."


Miért az első a melegebb éghajlatra való elküldés az első gondolatod, ha valakinek más egy kicsit a véleménye? Így nem csodálom, ha esetleg nehezen kapsz/tartasz meg munkát.


"új arcok, akik még nem korrumpálódtak "

Majd fognak. Hamar.


"egy biztos: a Fidesznél akármelyik párt jobb lenne "

Igaz: legalább már rég csődben lennénk akár egy MSZP-vel (jó úton haladtak felé!), akár egy Jobbikkal ("nem akarunk fizetni!"). Persze lehet, hogy ez nem is lenne annyira rossz megoldás.


"de az lenne az igazi, ha mindet kiűznénk innen és akkor talán lenne esély a megújulásra."

Kétlem. Ugyanúgy emberek kerülnek a helyükre, akik esendőek. Mind. Kivétel nélkül.

2011. dec. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"Normális munkahelyeket, ne éhbérért közmunkát!"


Ez továbbra sem csak a kormány feladata. Lojális, értelmes emberek kellenének hozzá. Egyre kevesebben vannak. Főleg előbbiek...


"Mi az, hogy kötelező önkéntes munka az érettségi kiadásának feltétele?"

Büdös, vagy mi?

2011. dec. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
37%
Én jó ötletnek tartom a kötelező társadalmi munkát, csak tudtommal sok helyen hiányos a törvény, jó pár dolog nincs még tisztázva. 50 vagy 60 órába pedig nem fognak belehalni.
2011. dec. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Az önkéntes munka jó a társadalomnak, nyugaton ez igen népszerű. Csak az önző emberek nem végeznek önkéntes munkát.
2011. dec. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

12:19 Ne keverjük össze a közmunkát az önkéntes munkával!

Madárkám: lehet férjecskéd eltart, de ezzel nincs mindenki így. Fél év igen karcsú munkakereséshez, pláne abban a gazdasági helyzetben amibe ez a kókler taszította az országot. Másrészt egy diplomás villamosmérnököt ne akarjon napi 4 órában 20-30 ezer forintért dolgoztatni.

Kifejtem: napi 4 óra pont elég arra, hogy ne tudj munkát keresni tehát, ha nem találsz melót fél év + a tartalékaid maradékának felélése alatt, bekerülsz a mókuskerékbe. Éppen nem halsz éhen de javítani sem tudsz a helyzeteden. Persze Kolopele nevezetű user hamarosan reagálni fog, hogy vállalkozni kell aki okos (vállalkozó) az jól él. Meddig? Ha nincs alkalmazott, mert mindenki "közmunkál" akkor mi lesz? Neki kell elvégezni a piszkos melót is. Persze majd a régi alkalmazottait (illetve azok megalakult cégeit, mert ők is okosak) kéri fel. Most akkor hátulról vakarjuk?

2011. dec. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Te idióta. Ki mondta hogy nő vagyok?? Csak összevissza beszélsz.
2011. dec. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

"akit rögötön bánt, ha kicsit dolgozni kéne."


te tényleg ilyen hülye vagy?


nem az bánt, hogy "dolgozni kéne"... nekem különben se mond, mert én dolgozom, szerintem te MÉG nem...

Az a baj, hogy a közmunka nem normális munkahely, az éhenhaláshoz sem elegendő.

2011. dec. 22. 17:14
 18/22 A kérdező kommentje:

"Így nem csodálom, ha esetleg nehezen kapsz/tartasz meg munkát. "


én nem személyeskedtem, veled ellentétben te fideszes troll, de akkor kezdhetjük...


Nekem van munkám, én azokért aggódom, akinek csak a közmunka jut majd...

bár nem várom el egy fidesznyiktől, hogy ezt megértse...

2011. dec. 22. 17:15
 19/22 A kérdező kommentje:

"Büdös, vagy mi?"


1. ennek mi köze az érettségihez? majd 50 óra közmunkával kellő tapasztalatot szereznek a boldoguláshoz? ezt te sem hiszed el, csak ismétled, amit a vezéred mond neked...

2. hogy lehet valami önkéntes, ami kötelező???

2011. dec. 22. 17:17
 20/22 A kérdező kommentje:

"z önkéntes munka jó a társadalomnak, nyugaton ez igen népszerű. Csak az önző emberek nem végeznek önkéntes munkát."


De ami kötelező, az mitől önkéntes???

hagyd már ezt a nyugatozást, láttam másik kérdésbe is ezt a baromságot válaszoltad, de azt sem fogod fel, hogy melyik szó mit jelent....

2011. dec. 22. 17:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!