A magyar belpolitika szempontjából lényeges az EP választás kimenetele? És ha igen, miért?
Igen, fontos az EP-választás. 22 képviselőnk lesz, de nem a szokásos többség-kisebbség arányok számítanak. A nemzeti ügyekben vagy egyfélét mondunk, vagy akár meg se szólaljunk. Európa nem érti a sokféle nemzeti álláspontot. Ha akár egyetlen saját képviselőnk is a magyar érdekek ellen szól, akkor azt mondják, a magyarok megosztottak, jó lesz nekik a rosszabbik megoldás. A többi tagállam képviselői ugyanis mind a nemzeti érdekekért politizálnak, és csak egyéb kérdésekben vitatkoznak.
Ha másért nem, azért fontos a választás, hogy kiderüljön az eddigi gyakorlatunk tarthatatlansága. Összefogunk vagy kiveszünk - válasszatok.
Lényeges mert véleményt mondasz bármelyik pártról ha rá szavazol, valamint ellenérzésedet fejezed ki azokkal szemben akikre nem szavazol.
Demokráciában minden szavazás lényeges és hatással van a belpolitikára, ez a demokrácia lényege.
Ha nagyot bukik az MSZP, akkor másnap be fogják jelenteni, hogy nincs az EP-választásnak belpol. következménye. Harmadnap pedig megindul a belharc az MSZP-ben a biztos listás helyekért és utána feloszlatja magát a parlament, hogy választás lehessen még idén ősszel (az MSZP ugyanis abban reménykedik, hogy ha most ősszel lesz a választás, akkor legalább a következő önk. választásra felszívhatják magukat).
Ha nem szenved súlyos vereséget az MSZP, az legitimálja Bajnait a szocik szemében, és akkor nem lesz előrehozott választás. Ez az EP-választás belpol tétje.
Igen, ez igaz.
Meg lehet nézni, mi volt 2004-ben: a Fidesz 12, az MSZP 9 mandátumot szerzett júniusban, ami akkor elég kínos MSZP-vereségnek számított. Augusztusban megbuktatták Medgyessyt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!