Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán miért nem húzza le a 20...

Orbán miért nem húzza le a 20 leggazdagabb embert pár milliárddal?

Figyelt kérdés
Nekem már elég lenne 50évre 1milliárd forint is eléldegélni luxusban, de a "felső 20nak" több 10-100 milliárdja van. Elvennének azoktól az emberektől pár milliárdot és még a szépunokájuk szépunokája is elfog tudni élni a megmaradt pénzből + a hazáját segítené.
2011. dec. 17. 22:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
De bizony le! A rossz nyelvek szerint Leisztingertnek például azzal a feltétellel nem firtatják a régi ügyeit, hogy fél milliárdot költ a diósgyőri focira.
2011. dec. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Én még azt fűzném hozzá, hogy ha bevezetnék az ilyen "vagyonadót", akkor egy pillanat alatt kivinnék a mozdítható milliárdokat az országból, és akkor se fizetne senki sem, viszont még kevesebb pénz lenne az országban...


Mellesleg, ha most beszednek mondjuk a felső 20-tól 5 milliárdot fejenként (vagyis 100 milliárdot), abból hosszútávon nem lenne sok minden, mert pl. az államadósság teljesen más nagyságrend és ehhez képest 100milliárd csak csepp a tengerben. Gondolj bele, hogy a magánnyugdíjpénztáraktól 1000milliárdokat szedtek be, és már annak sincs semmi nyoma...

2011. dec. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

utolsónak +

én is épp ezt akartam mondani,

azt akarja a kormány hogy pénz jöjjön ide, és maradjon Magyarországon. Szóval, a kormánynak most az a jó ha a gazdagok igen is itt akarják tartani a pénzüket, ahelyett hogy kiviszik, mondjuk németbe..

Vegyenek lakást, csináljanak üzleteket, meg ilyen dolgok, amit gondolom, ha nekem is lenne erre pénzem én is csinálnék hasonlót..

2011. dec. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
43%
Mert kemény pénzeket kap hogy ne tegye.
2011. dec. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
44%
vadkapilista barátaim, nem tünt fel, hogy az általatok favorizált rendszer egy kalap szart sem ér?
2011. dec. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
"Egyébként te mit szólnál ahhoz ha lenne több milliós nagyságrendű havi kereseted és bedobnák hogy holnaptól mondjuk 80 % lesz az adó? Főleg ha tudod hogy ezért keményen meg is dolgozol. Ez nem így működik." - KEMÉNYEN MEGDOLGOZOL???????? Hahahaha Persze, gondolom 12 órát dolgozol váltott műszakban 1 helyben állva. Azt meg hagyjuk, hogy aki tehetséges, az feljebb kerül, mert ez az ami nem így működik, az kerül feljebb, aki minnél több emberen tapos keresztül. Ja és amúgy kolopele, te hol voltál tavaly nyaralni? Spanyolba, olaszba? Ja, hogy TE azt megérdemled! Ja és igen, szép dolog, hogy megfizeted rendesen az alkalmazottaidat, de mégis a profit hány %-át teszed zsebre??? 80-90????
2011. dec. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
78%
"vadkapilista barátaim, nem tünt fel, hogy az általatok favorizált rendszer egy kalap szart sem ér?" - nem ér egy kalap sz*rt sem, úgy ahogy a kommunizmus, szocializmus sem!!!
2011. dec. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
50%
Mert ostoba. mint egy marék sárgaföld.
2011. dec. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Ésa szocializmus/kommunizmus miért nem? Azért, mert páran lejáratták? Annak köze sem volt az eszméhez te vadbarom.
2011. dec. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Ésa szocializmus/kommunizmus miért nem? Azért, mert páran lejáratták? Annak köze sem volt az eszméhez te vadbarom.

" - működött valahol ???

2011. dec. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!