Ki volt Magyarország diktátora a rendszerváltás előtt?
Ugye diktatúra volt, ennek ellenére mégse nagyon mondták h ez vagy az a diktátor. Ki volt Magyarország diktátora a rendszerváltás előtt? Kádár?
Na meg a diktatúrában van személyi kultusz is, Kádárnak nem volt.
"Na meg a diktatúrában van személyi kultusz is, Kádárnak nem volt."
Természetesen volt neki, csak nem primitív, mint Rákosinak, hanem kifinomult és modern, mint egy mai politikusnak. Személyi kultuszának egyik fő eleme volt az, hogy "nincs személyi kultusza", mert ő olyan szerény, meg a nép egyszerű gyermeke stb.
Rákosi "bölcs vezér" volt, harsány és primitív volt a kultusza, amit nem vett be senki. Kádár "szerény" volt, aki "sakkozott és krumplilevest evett", mint akármelyik proli, tehát "közel állt a néphez". Ezt sokan bevették, és az idős korosztályból egy csomóan még mindig itt tartanak.
"Az 1920-as évektől a nyugati közvélemény a keleti blokk országainak sztálini típusú államterrorját illette a proletárdiktatúra elnevezéssel (sokak szerint helytelenül)."
Hát hogy helyesen, vagy nem?
Szerintem igen, szerinted nem.
De igazad van, Kádárnak is megvolt a megfelelő kultusza. Sokáig nem is tudták/tudtuk elképzelni, hogy mi lesz ha Kádár elvtárs már nem lesz... :-D
Pedro
1, Kádár semmilyen szinten nem volt diktátor.
2, A proletárdiktatúra sokkal demokratikusabb, mint a kapitalista demokrácia. Sőt, Lenin sem szerette a proletárdiktatúra kifejezést, inkább a proletárdemokrácia kifejezést erőltette volna. Mikor a proletárdiktatúra kifejezést megalkották, a diktatúra szó még teljesen mást jelentett, mert nem volt még Hitler, Franco, Horthy és egyéb fasiszta társaik.
3, A kérdésre a válasz, hogy Rákosi tényleg diktátor volt, a kommunisták szerint is. Kádár a Rákosi rendszerben börtönben ült koholt vádak alapján. A marxisták ezért utálják Rákosit-Sztálint. Csak ezt az iskolákban nem tanítják.
Szoci forgatókönyv a foxi-maxi egyetemről:
1. lépés forradalom (káosz, zűrzavar, hatalom megragadása)
2. lépés proletárdiktatúra ( a megszerzett hatalom megerősítése diktatórikus eszközökkel a szent cél érdekében, az osztályellenség meggyengítése és likvidálása.)
3. lépés szocialista centralizmus ( a hatalom által megmutatott út a széles tömegek jóléte felé és ezen való haladás központi biztosítása)
4. lépés népi demokrácia ( a kiválasztott osztály - munkásparasztéertelmiségi hatalomban való részvétele, a párt által ellenőrzött mértékben és általa megállapított módszerekkel a népfronton vagy nemzeti fronton keresztül)
(5. titkos lépés mindezek ellenőrzése és a párthatalom biztosítása a hatalmi erőszakszervezetek által, természetesen a népjólét és a kommunizmus építésének érdekében.)
A kérdésre a választ kihagytam: A kommunista (vagy hol hogy hívták, szocialista munkáspárt) mindenkori első (vagy fő) titkára. Nagyobb volt a miniszterelnöknél és államelnöknél.
Egyébkén mindez ugyanúgy vonatkozik a nemzetiszocializmusra is.
A kínaiaknál is elég mélyen be van ivódva a tekintélyelvűség, jobban mint itt a Horthy-rendszerben.
1 kinában kapitalizmus van 2 és nincs tekintélyelvűség ..
, A proletárdiktatúra sokkal demokratikusabb, mint a kapitalista demokrácia:
1 olyan hogy proletárdiktatúra nem létezik mert oximoron. 2 kapitalizmus és demokrácia sehogy se férnek össze .
Szittyatarzan,
1. győzd meg a Recsket, Hortobágyi munkatáborokat és Gukegokat megjártakat arról, hogy proletárdiktaúra nem létezik (létezet). Hasonló tagadást más vonatkozásban büntetnek.
2. A kapitalizmus gazdasági fogalom, a demokrácia poltikai. Nem keverhető, és ezértz egymást nem kizáró.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!