Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a jó a devizahiteleseknek...

Mi a jó a devizahiteleseknek az új mentőcsomagban?

Figyelt kérdés

[link]


Semmi mást nem csinálnak, csak szétbarmolják az egyetlen normális utat, a végtörlesztést. Arra számítottam, hogy majd a végtörlesztést meghosszabbítják tavaszig vagy nem tudom, nem arra, hogy szigorítják...

Kit érdekel a retkes 180 forintos árfolyamrögzités, mert az csak megnöveli a visszafizetendő hitelt (a pénz többi része gyűjtőszámlára kerül ami még kamatozik és ha visszaugrik az eredeti árfolyamra (amit ki tudja 2016-ban mennyi lesz) akkor izzadhat az adós)...

Ja és akik nagy bajban vannak (pontosabban voltak) szeptemberben), azoknak forintra váltják a hitelét és a 25%-kát elengedi HA a házának értéke a szerződéskötéskor nem érte el a 20 millió ft-ot.

A Nemzeti Eszközkezelőnél meg úgy nézi ki, hogy marad a nevetséges 15 milliós felsőhatár ami ráadásul nem is az ingatlan mostani értékére, hanem a szerződéskötésben leírt értékre vonatkozik (mindenki tudja, hogy néhány éve jóval magasabbak voltak az ingatlanárak, maga a NET sem tagadja, hogy csak néhány ezer lakást akar venni, miközben 1.2 millió devizahiteles van Magyarországon). Ja de ezt csak akkor kapod meg ha már legalább 90 napos elcsúszásod van. Nem az lenne a cél, hogy ezt elkerüljük? Miért nem lehet segíteni azokon is akik úgy törlesztenek pontosan, hogy közbe másra már nem is telik.

A végtörlesztés az egyetlen normális ötlet de azt most szétbarmolták...

Azt pedig senki nem mondja, hogy ez az alibi 500 milliárdos veszteség a bankoknak mert nem hiszem el.

De ha így folytatják lesz nagyobb veszteségük is...


2011. dec. 15. 20:22
 1/8 nem dávid ***** válasza:
59%
én azt hogy kár beleölni ennyi pénzt. Én nem vettem fel hitelt direkt elkerültem a csapdát és az én adómból segít most másoknak az állam.
2011. dec. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Még így is túl sokat kapnak. Ezek az emberek egyszerű spekulánsok...csak nem jött be nekik.Az hogy mennyi lesz a z árfolyam 2016-ban, miért nem érdekelte őket a hitelfelvételkor. Felénk van egy mondás, addig nyújtózkodj amíg a takarod ér, ha nem telik 20 milliós házra akkor ne vegyél.
2011. dec. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Ha van annyi pénzed,hogy végtörleszthetsz,akkor sokkal jobban állsz anyagilag,mint azok,akinek az adójából segíti az állam azokat,akik felelőtlenül vették fel a hitelt!

A szerződésben benne volt,hogy az árfolyam változhat! Erre számítanod kellett volna.

A bankoknak a végtörlesztés még 500 milliárdnál is több!

2011. dec. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Arra számítottam, hogy majd a végtörlesztést meghosszabbítják tavaszig vagy nem tudom, nem arra, hogy szigorítják..."


Pedig ha figyelted volna a híreket, akkor inkább azon kellene meglepődnöd, hogy a végtörlesztést nem szigorították még jobban. Ugyanis roppant költséges.


Ez a szigorítás, ami most van, kompromisszum a kormány és a bankok között.


"Kit érdekel a retkes 180 forintos árfolyamrögzités"


Azokat az okosokat, akik úgy számoltak a hitelfelvételkor, hogy "ha 200-ig felmegy a frank, azt még kibírjuk". Nekik nem mindegy, hogy 180 vagy 240.


"A Nemzeti Eszközkezelőnél meg úgy nézi ki, hogy marad a nevetséges 15 milliós felsőhatár"


Miért nevetséges?

2011. dec. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Unom már a devizahiteleseket. Miért kell megmenteni őket? Tudták, hogy kockázatos. Miért írhatnak alá olyan emberek szerződéseket, akik képtelenek szöveget értelmezni? Miért kell saját ház, miért nem jó a bérelt? Miért akarnak az emberek megvenni olyan dolgokat, amit nem engedhetnek meg magunknak?
2011. dec. 16. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem te vetted fel a hitelt? Én fizessem vissza helyetted a manyup megtakarításaimból? Hogy képzeled?
2011. dec. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Á, látom kaptam 0%-t

ezek szerint én fizessem vissza manyupból, adóból


értem

2011. dec. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Üzenem a lepontozó brigádnak, hogy igenis én és a többiek akik nem vettek fel devizahitelt, mi fizetjük ki a hiteletek egy részét, ha tetszik, ha nem!
2011. dec. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!