Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Segítsen az állam közpénzből...

Segítsen az állam közpénzből a devizahiteleseknek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 13:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

Ne. Jutalmazzuk a felelőtlenséget?

Akkor én is veszek fel hitelt, csak hogy segítsen az állam.


Le lehet pontozni, de ez a véleményem.

2011. márc. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell segíteni rajtuk, mert aki felelőtlenül felvette, az oldja is meg. Csak a másik véglet, hogy akadályozni sem kell őket, ha tudják fizetni. Mert erről keveset beszélnek. Nem olyan intézkedéseket kell hozni, amivel könnyebb, sok esetben elég, ha nem nehezítik meg a hiteles dolgát.


Mielőtt lehurrogtok nekem is van chf alapú hitelem és én is nehezebben fizetem, mint azelőtt.

2011. márc. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Én felpontoztalak. Ugyanis nekem is. Ráadásul nagy igazság a "Segíts valakin és eszébe fogsz jutni, ha újra segítségre lesz szüksége!". :/

Az emberek nagyon felelőtlenek a pénzzel. Sose értettem honnan gondolják hogyha nincs havi X000Ft-juk amit félretehetnének, akkor ugyanezt a pénzt ki tudják majd fizetni hiteltörlesztésre. :P

2011. márc. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Miért segítsen ha valaki nagy lábon akar élni,és nem mérte fel,hogy mennyit képes vállalni? Nekem nincs lakásom,mert nem vettem fel hitelt,valamiért tudtam,hogy nem fogom tudni fizetni a havi 60-80 ezres hiteltörlesztést..De ha segít akkor szaladok és felveszek én is hiszen akkor nincs gond..fognak nekem is segíteni...
2011. márc. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem az állami pénzből kell helyettük kifizetni a tartozást. A bankoknak kell olyan megoldást találni, hogy az adósok ki tudják fizetni a saját adósságukat! Én nagyon sajnálom a tönkrement családokat, mégis úgy gondolom, hogy ők a hibásak. Aláírtak egy olyan szerződést, amiben kerek-perec benne van, hogy kockázattal jár. Nem foglalkoztak vele, csak a gyorsan megszerezhető pénz lebegett a szemük előtt. Felvettek 20 évre egy olyan hitelt, ami nagyon bizonytalan. Mit gondoltak, mit jelent az árfolyam kockázat? Miért nem foglalkoztak vele? Senkinek nem jutott eszébe, hogy nem mindig lesz ugyanannyi a pénz értéke? Én ezt felelőtlenségnek tartom. Megértem, hogy olcsóbb volt, mint a forint alapú hitel. Én tudtam, hogy nem szabad bevállalni. Forint alapú hitelt sem tudtam felvenni, nekem is drága, vagyis nincs saját házam, alul maradtam azokkal szemben, akik felvették ezt a hitelt, mert nekik van házuk, mégis én vagyok az, akinek nyugodt éjszakái vannak. Lehet, hogy albérletben élek, de lehet, hogy ezek a hitelesek, akik most saját házban alszanak, nemsokára utcára kerülnek. Ugyanott lesznek, ahol most én, vagyis sehol az előrehaladásban. Nagyon elszomorító a helyzet, hogy manapság nincs lehetőségünk a saját otthonra! Ezért nem mi vagyunk a hibásak. Dolgozunk, kűzdünk, hajtunk! Mégis megélni alig tudunk a kevéske fizetésből, nemhogy milliós nagyságrendű saját otthon teremtsünk belőle. Áldozatok vagyunk.

Ennek ellenére továbbra is a devizás hitelek felvételével kapcsolatban azt gondolom, hogy felelőtlenség volt, hiszen nem árultak zsákba macskát. Sok ilyen szerződést olvastam át, benne volt a kockázat, csak senki nem foglalkozott vele. A bankokat nem védeni akarom, igaz, hogy benne volt a szerződésben a kockázat, de most ők azok, akik sok családnak megnehezítik a dolgát. Szinte mintha szándékosan akarnának tönkretenni rengeteg családot. Olyan feltételeket támasztanak a hiteleseknek, amelyeket lehetetlenség teljesíteni.

Ha már megtörtént a baj, így jártak nagyon sokan. Viszont kívánok mindenkinek sok erőt, kitartást a továbbiakhoz! Remélem kilábalnak a bajba jutottak ebből a helyzetből előbb vagy utóbb!

2011. márc. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%

jobban tenné...


a dolog messze nem arról szól, hogy kell nekik.


mi 2006ban vettünk lakást, az adataim arra vonatkoznak.

az OTP max 5 millió forintot adott forint alapon, ha ennél több kellett, akkor az e feletti részt devizában kellett felvenni. akkoriban egy 28 nm lelakott lyuk pesten 5-6 milló volt. akinek nem volt a fiókban 1-2 millója (szülei nem tudtak segíteni), annak önerőnek maradt a szocpol, azt viszont használtra nem lehetett felhasználni csak újépítésűre, amiből a 38 nm egyszobás indult 12 millótól. szintén pest.


mivel nekünk volt 2 millánk (örökség részesedés), ezért én 20% önerőt feltételezve 8 milla kölcsöneket nézegettem mindenféle banknál. az eredmény az, hogy CHF alapon a havi törlesztő az akkor árfolyamon 48e-64e, euro alapon 56e-72e, forint alapon 96e-112e. ez azért nem a minek választotta az olcsót kategória...

mellékesen még most sem annyi a havi törlesztőm, mintha forintban vettem volna fel.


viszont én szerencsés vagyok, mert nekem nem pakkoltak bele plussz költségeket. nem egy pénzintézet pl. OTP a "magyar bank" azt csinálta, hogy nem csak az árfolyammal emelte a törlesző részleteket, hanem bizony belapakkolta a felsővezetők prémiumától kezdve az atyaúristenig mindent. ami lássuk be sok minden csak nem korrekt. (sok olyan van, akinek duplájára nőt a törlesztője, márpedig az árfolyam ezt messze nem indokolja) itt konkrétan az lenne állambácsi feladata, hogy beavatkozzon, mert ez egyszerűen szemétség.


arról se feletkezzünk meg, hogy maga a FIDESZ, is jócskán tehet a jelenlegi árfolyamról. a gazdasági válság egy dolog, azt még lenyeli az ember, azt mindenki szívja egyformán, de az amit a Kósa meg a Navracsics csinált, az azért pofátlanság javából. ketten együtt kb. 20 forintot rugtak a chf árfolyamán (ez egy olyan 10-es kb. havi szinten törlesztőben). meg azért azt se felejtsük el, hogy még mindig nincs rendes gazdaságpolitika (pedig állítólag már évekkel ezelött készen voltak a kormányzásra), ami baromira kellene az árfolyam stabilizálásához.


de ez még mindig nem a lényeg.


jelenleg áll a lakáspiac köszönhetően a válságnak, annak hogy le vannak tiltva a deviza hitelek (a forint meg baromi drága és min. 25% önrész kell) és persze annak, hogy a kilakoltatási tilalom miatt a bankok egyáltalán nem tudják behajtani a tartozásaikat, azaz hitelezni se tudnak.


ráadásul ha esetlegesen az lesz a "megoldás", hogy engedik bedölni hiteleket, elárverezni a lakásokat, akkor lesz aztán csak igazán cudar világ, mert ez sokezer lakás megjelenését fogja jelenteni a lakáspiacon, ami még a mostaninál is jobban fogja lefelé nyomni az áraka, amit meg a forinthitelesek is nagyon megfognak szívni, ugyanis ha a lakásuk értéke annyival csökken, hogy már az eladása nem fedezné a maradék tartozásukat, akkor bizony az ő hiteleiket is fel fogják mondani a bankok...


mellékesen én nem kérem, hogy pénzzel segítsenek. normális gazdaságpolitikát akarok, meg stabil árfolyamot, lehetőleg 200 alatt, nem pedig fölette. ez pedig nem kerül pénzbe. sőt éppenhogy pénzt hozna, mert ezt csak rendes reformokkal, állami kiadáscsökkentéssel lehet megcsinálni.

2011. márc. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34%

Kedves Utolsó. Mindent leírtál amire gondoltam. Még annyi hozzá, hogy a kormánynak mindig az ország pénznemében való eladósodást kéne támogatni és erősen szabályoznia.

Nem a közpénzből kell segítenie, hanem lehetőséget teremteni az adósoknak a talponmaradáshoz, hiszen később mégtöbbet kell költeni közpénzből szociális alapon a kilakoltatott, reményvesztett családokon, akkor gondolom senki nem fog fintorogni ennyire.

2011. márc. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes.Segitsen is az állam.Megengedte a felelőtlen hitel felvételeket,se törvény,se szabályzat,semmi nem akadályozta meg,hogy egyszerű emberek minimál bérekre milliókat vegyenek fel.

A gyerekes családok lakásokat nem kaptak,a szoc.polt megszüntették,semmiféle segitség nem volt.

Helyes segitsenek,az ő dolguk nem másé.Arról nem beszélve,hogy a közpénzek sorsáról ne aggódjunk már ennyire!!!!-az mennyivel jobb,ha a politikusok nyaralni mennek majd el belőle,meg három villát épitenek (még)és svájci bank számlára lesz kimenekitve.Példa volt már elég nem?

2011. márc. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
11%

A 19.38 as kommentelővel tökéletesen egyetértek.

Csak még annyival kiegésziteném. HA A KÖZPÉNZEKET használnának fel a bajba jutott családok megsegitésére,azt végül is nem ajándékba fogják adni,még mielött elterjedne eme rémhir.Azt az önkormányzatok lakbér cimén vissza veszik,ezenfelül megszűnik a tulajdon jog az ingatlanukban.Ők onnantól nem tulajdonosok,csak sima bérlők,akiket ugyancsak kilehet lakoltatni ha nem fizet.Viszont nem lehetetlenitik el őket,mint most a bankok.Valószinüleg egy kifizethető lakbért fognak megszabni,és nem akkora összegeket,amekkorát a fizetésük sem fedez.

2011. márc. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%
Én viszont egyáltalán nem értek egyet vele. Az egyszerű embernek is van esze, bele tud gondolni, hogy minimálbérre nem vesz fel milliós hitelt, főleg nem devizában. Aki mégis, az így járt, de nehogy ezért a többitől kelljen elvenni. Az állam nem egy jóságos apuka, hanem egy szervezet, ami rendezetté teszi az életünket.
2011. márc. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!