Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig kell még titkolni,...

Meddig kell még titkolni, hogy valaki Jobbikos?

Figyelt kérdés
Sok barátom még mindig nem vállalja fel. Félnek, hogy bármilyen hátrány éri őket iskolában, munkahelyen, a mindennapokban. Mikor lesz végre elfogadott és teljesen normális, felvállalható dolog, ha valaki Jobbikos?
2011. dec. 13. 08:05
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
47%

Ha valaki nyiltan vállalja:hogy MSZP-s, akkor az kommunista.

ha SZDSZ-es,LMP-és,akkor vagy meleg, vagy zsido,ha Jobbikos,

akkor a náci,bélyeget sütik rá.

Én vállalom,hogy Jobbik szavazo vagyok, de nem NÁCI.

2011. dec. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
64%

Az a baj, hogy a Jobbik kissé összemosódik a nagyon szélsőséges eszmékkel (nácizmus, fasizmus). Néha pl. a kurucinfo-ra hivatkoznak, ami nyíltan nácibarát portál (holokauszt-tagadás, Hitlert dicsérik, stb.). De tudnék mondani más példákat is. Egyszerűen nem határolódnak el elég élesen a nácizmustól.


De ettől eltekintve is úgy vélem, hogy addig örüljünk, amíg "titkolni kell", hogy valaki jobbikos. Legjobb lenne,(saját vélemény, senkire nem akarom ráerőltetni) ha szépen lassan sikerülne kiverni az emberek fejéből a nacionalista, radikális eszméket. Ja és ha lenne egy normális, hatékony, baloldali, liberális ellenzék. Ami ma nincsen.

2011. dec. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

""ha az Országházban nem úgy viselkednek, mint egy csürhe"

tisztában vagy vele, mi folyik a brit, olasz, ukrán, stb stb parlamentben? ahhoz képest a mienk olvasóklub.

2011. dec. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 escrogar ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy mi folyik más államokban. A mi politikai kultúránk a rendi gyűlésekben gyökerezik, és átível a Habsburg-féle országgyűléseken keresztül a dualizmuson át a Horthy-rendszerig és a rendszerváltás utánig. A kommunizmust nem venném ide, érthető okokból. Aki olyanokat ordibál az Országházban, hogy "Kötelet neki!", és hasonlók, az meggyalázza azt a politikai értékrendet, követelményrendszert, amit a haza nagyjai építettek fel.
2011. dec. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Előzőnek: ez egy ideologikus, hamis történelemkép. A többi állam országgyűlése talán nem történelmi eredetű?

Amúgy meg régen sokkal durvábbak voltak a rendi/parlamenti gyűlések. Nincs semmiféle értékrend, amit ma kirívó módon meggyaláznának. A rendi gyűléseken tömegverekedések voltak, sokszor karhatalmat vetettek be az ellenzék ellen, a kora újkorban még gyilkosságokra is sor került. A dualizmus korában pedig nagyon utálták egymást a különböző oldalon álló pártok, s nem válogatták meg, milyen szitkokat szórnak a másik félre.


Egyébként én is nevetségesnek tartom azt, ami a parlamentben folyik. Viszont akkor az LMP szánalmas lépéseit (arceltakarás és hasonlók) is ide kell venni.


Ha egy szélsőséges párt bejut a parlamentbe, az lenne a furcsa, ha nem pattognának össze-vissza. Én is elítélem azt, amit a Jobbik a parlamentben művel, sőt magát a Jobbik létezését is.

Csak azt fontos tudnunk, hogy az, ami ma megy a parlamentben, nem egyedülálló jelenség, nem újdonság.

2011. dec. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Én nem titkolom. Ennek ellenére nem bonyolódok politikai vitába a munkahelyemen, mert nem látom értelmét. A főnököm mszp-s egyébként. De a politikai meggyőződés magánügy, ezt én nem szellőztetem senkinek.
2011. dec. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
44%

Én titkolom.

Nem szeretném, ha a kicsi művészeti egyetemen rám sütnék a hülye náci jelzőt. Jól arcon is csapná a karrieremet.


Amúgy alapvetően tényleg a hozzáállás a baj az emberek részéről. Itt tépjük egymást ebben a picurka kis országban, miközben oly mind1 ki mire szavaz.


Én Jobbikosként elfogadom mások véleményét. Elfogadom ha egy barátom vagy barátnőm pl az LMPre szavaz. A pártot rühellem, de az embert nem.

Ez olyan mintha megvetném azt, aki szereti a köménymagos levest, mert én ki nem állhatom.

Tolerancia nagyon fontos!


Akik írták, hogy a jobbiknak a cigányírtáson kívül nincs más értelmes programjuk, azoknak üzenem: van. Rengeteg szakember működik közre a pártban, csak a munkásságukat általában leszavazza a 3 párt.


Amúgy én az ország felvirágzásába vetett hitemet rég feladtam. Hosszú ideje tudatosan tették tönkre olyanra, ahogy most áll. Meg kell hagyni, szép munkát végeztek.

A magyarok kihalófélben vannak, nem csinálnak nagyon gyerekeket, utálják egymást, mindent. A kerestek nagy része arra elég épp, hogy főzz magadnak valamit. A fiatalság meg megy külföldre, akinek van sütnivalója, mivel mind rájön egy idő után, hogy otthon élni vagy 1000 kmrrel nyugatabbra nem ugyanaz.


Szavazok a Jobbikra, mert talán ha elég hatalmuk lesz, meg állíthatják ezt a káoszt. Vagy nem. Nem vagyok elvakult, de bizakodom.

2011. dec. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Elozo: Azta, nem hittem volna, hogy egyszer talalkozni fogok egy tolerans Jobbikossal... Kedves kerdezo, ha tobb ilyen lenne, mar nem is lenne ciki!
2011. dec. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

nem kell azt titkolni. sosem a valamelyik párthoz való tartozással van a baj (legalábbis számomra nem) hanem a megnyilvánulásokkal


- mennyire tud észérvekkel vitatkozni egy ember? (vagy csak 5 szájbarágott mondatot sorol?)

- mennyire tud kulturáltan vitatkozni? (esetleg egyből elkezd korcsozni, buz*zni, cigányozni?)

- mennyire reálisak az érvei?

- mennyire tudja alátámasztani azokat? (sajnos számomra a kuruc.info nem egy díjnyertesen hiteles oldal, amivel lehet bizonyítani valamit.)

- mennyire tudja figyelembe venni az érveimet? (esetleg el sem olvassa őket, mert én írtam, és ez már elég a vitához/lepontozáshoz?)

- mennyire képes kompromisszumot kötni bizonyos dolgokban? (vagy csak hajtja ész nélkül az érveit, másokra való tekintet nélkül?)

2011. dec. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Nem az ezeken a helyeken való politizálást értettem, mert annak valóban nincs helye. Hanem azt, ha valakiről kitudódik a pletyka egy máshol zajlott (akár részegen folyt) beszélgetés miatt, hogy Jobbikos, és nemsokára az egész közössége tudja róla. Vajon más szemmel néznek rá onnantól, vagy elfogadják és nem tulajdonítanak neki jelentőséget? (Utóbbi lenne a kívánatos)
2011. dec. 14. 05:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!