Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szkíták indo európaiak voltak?

A szkíták indo európaiak voltak?

Figyelt kérdés
2011. dec. 12. 09:21
1 2
 1/11 hollófernyiges ***** válasza:
A sírokban talált fagyott holttestek és a korabeli leírások szerint világos bőrű, szőke vagy vörös hajú nép volt, a mitokondriális DNS-ek szerint azért jócskán keveredtek mongolokkal és törökökkel is.
2011. dec. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, turániak.
2011. dec. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ugymond mi is szkíták vagyunk
2011. dec. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nem
2012. szept. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 ettro ***** válasza:

A szkíták nem voltak indo-európaiak. Semmi közük hozzá.

Csak az "indo-európai" népek szerettek volna minden ókori népet az ősüknek tudni.


Ugyanígy az aryák, vagy ariánusok sem voltak indo-európaiak, pedig annó őket tették meg ősüknek.


A kelták sem voltak indo-európaiak, pedig róluk még mindig tartja magát ez az állás pont.

2013. márc. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 hollófernyiges ***** válasza:
Kedves ettro: először is az ariánus egy nagyon más dolog mint az árja. Másodszor meg ha az árják és a kelták nem indoeurópaiak, akkor milyen nyelvcsaládba sorolod a szanszkrit és ír nyelveket?
2013. márc. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 ettro ***** válasza:

A ragozó nyelvűek családjába sorolom.


Az europid, kaukazoid tipusú népeknek három nagyobb nyelvcsaládja van.


Az egyik az indo-európainak nevezett hajlító, másnéven flektáló nyelveket beszélő népek.


Vannak a sémi, szemita nyelveket beszélő népek.


A harmadik és egyben a legősibb a ragozó nyelvet beszélők családja.


/az ariánusokat nem vallási értelemben írtam, de tényleg félreérthető, úgyhogy azt visszavonom. A népre gondoltam Aria/

2013. márc. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 hollófernyiges ***** válasza:
Jó lenne a nyelvészeknek is elmondanod, hogy akkor mostantól az oroszt, a latint meg a többi ragozó nyelvet átteszed a magyar mellé :)
2013. márc. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 ettro ***** válasza:

Nem hallottam róla, hogy az orosz ragozó nyelvű lenne, max. csak szeretnék ha az lenne.


A latinról sem hallottam, hogy ragozó lenne.


De akár az orosz, akár a latinról beszélünk, mind két nyelv alapjait ragozó nyelvből merítették.


Az ókori latin nyelv a ragozó nyelvű Etruszk és a valószínűleg flektáló ős-latin keveredéséből jött létre.


Az orosz meg szintén a ragozó nyelvekből kölcsönzött, vagy nőtt ki. De nem ragozó nyelv. Bár olvastam már én is tanulmányt arról, hogy ragozó nyelvnek szeretnék minősíteni.

2013. márc. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A diktatúrákban hamisított történelmet valahogy mindig tovább öröklik az európai kultúrák... Ez miért van? németeke- a szkíta indoaeurópai rokonságot... románok- a dako elméletet, morva- szlovák kapcsolat

mi magyarok meg a finnugor történelmet, hogy 2-3 ezer évig elszigetelten fenntudtunk maradni a sztyeppén. 1-300 ezres menekülő nép elfoglalta a gazdag Kárpát-medencét (amit még a Rómaiak se tudtak teljesen birtokukba venni) Sőt ez a kis létszámú űzött vadnép asszonyokkal és gyerekekkel, bejárta egész európát zsákmányolt várakat foglalt el királyokat győzött le (pl.: Argentina városa)...

Hát nem tudom, itt valami nem stimmel a történelem oktatásban ... Talán az se véletlen, hogy szittya felmenőkről írnak a krónikáink... ógörögök is a szittya szót akarták a saját korlátozott betűkészletükkel leírni, amit a magyarokon kívül mindenki felismert .... Más népek (pl angolok, finnek) Scythia-t szitjának vagy szittyának ejtik, nálunk meg szkíta olvasat van ... illetve feltételezhető, hogy a sztyeppe (szteppe) szó is innen maradt vissza, mint régi ősi lakóhelye a szittya népeknek ... Szkíták nem magyarok, de bizonyos hogy a magyarral is rokonítható népről van szó ...

2013. márc. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!