Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Manapság Miért szégyen azt...

Manapság Miért szégyen azt kimondani hogy én magyar vagyok? És miért bélyegnek meg ha ezt hangsúlyozom zászlóval? És nemzeti érzelmű zenét hallgatok, de tiszteletbe tartom mások önrendelkezési jogát.

Figyelt kérdés
2009. máj. 16. 19:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
14%
utolsó válaszolónak: ennyi a véleményed? elég szegényes a gondolkodásod... vagy nem mersz véleményt alkotni?
2009. máj. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
reagálnék a komentedre nos diszgráfiás vagyok ennek születésre vissza vezethető ókai vannak, válaszom és kérlek gondolatot közölj és ne észre vételt ha nem valóban saját gondolataidat mert amit te leírtál az észre vétel és nem gondolat
2009. máj. 16. 21:06
 13/22 anonim ***** válasza:
72%
Nem szégyen,én is büszkén vallom.Akik miatt te szégyenkezel,azok szégyellhetnék magukat!
2009. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem szégyen magyarnak lenni. Azonban! Attól még hogy valaki magyar, semmivel sem különb másnál. Attól még, hogy 100-200 éve miket találtak fel magyarok, vagy milyen emberek voltak, ez nem adhat okot arra, hogy valaki ezzel büszkélkedjen, ugyanis ez NEM AZ Ő ÉRDEME! (más kérdés, hogy magyarok feltaláltak 1-2 fontos dolgot, ennyi erővel külföldiek meg 100-200 fontos dolgot feltaláltak, amik nélkül ma ugyanúgy nem tudnánk élni mint a gyufa nélkül)


Ahogy senki sem tehet arról ha pl kínainak születik, úgy arról sem ha amerikainak, svédnek, vagy magyarnak. Nem ettől lesz valaki jobb, mint ahogy sokan hiszik!


És amikor a nagymagyarok büszkélkednek a MÚLTAL (amihez semmi közük nicns!! nem tettek semmit érte, csak ide születtek), akkor elfelejtik említeni a nagyobb bakikat amiket a múltban elkövettünk. Erre persze senki sem büszke, de az igazsághoz hozzá tartozik.

Azt kellene az embereknek megértnei, hogy nem azzal kellene foglalkozni ami volt, hanem a jelennel és méginkább azzal, ami lesz.


Őszinte elszek: én különösebben nem vagyok büszke hogy magyar vagyok. Nem szégyenlem, viszont igazából nem is érdekel. Ide születtem, hát magyar vagyok, de elnézve a mai politikát (és itt nem csak a kormányról van szó, hanem az ellenzékről is) inkább szégyellni kellene, de nem teszem, mert ez sem érdekel!! Rengeteg külföldi ismerősöm van, és ők sinscenek elszállva amguktól, még ha tehetősebb, vagy jobb múltú országból is származnak.


NEM AZ ÁLLAMPOLGÁRSÁG SZÁMÍT, HANEM AZ EMBER AMI MÖGÖTTE VAN!

2009. máj. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
én nem irtam minden embert egyforma jogok iletnek meg de amint irtam úgyérzem nagy globalizációba leflejtetünnk gyökereinket és összefogás kell, hát meg nézed egy usa álomapolgárnak háázán kint van a zászló egy angolnál és egynémetni és válalják de mi meg nem én nem azt irtabb jobb vagy roszabb ha nem hogy válajuk
2009. máj. 16. 21:47
 16/22 A kérdező kommentje:
igazad van hogy jelen és jövő fonttos de ha egy ország úgymegy jövő be hogy nem ápolja múltját hagyómányait akkor az hallot és csak nevében magyarország ország sok kérdésröl nnmem merünk beszélni mert nem ész érvek alpján gondolkozunk
2009. máj. 16. 21:51
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igazad van hogy azok akik a történelmünkben nagy dolgokat tettek nem mi vagyunk, de rajtunk múlik hogy az ő áldozatuknak volt-e értelme.. Mert most rajtunk van a sor, hogy olyanná tegyük az országot, hogy büszkén mondhassuk hogy magyarok vagyunk és erre egy külföldi azt mondhassa, hogy de jó nektek, tök jó lehet ott élni!! Ez a mi feladatunk, hogy elérjük hogy jó legyen itt élni! És miért ne lehetnénk büszkék a magyar jellegzetességekre is? A finom gyümölcsökre, amik kétségtelenül finomabbak sok más országokénál, a természeti szépségekre, a népszokásainkra? És igen, a jelenben kell tennünk valamit.. Tudod ha nem vagy büszke hogy magyar vagy arról Te is tehetsz!!
2009. máj. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nem tökmindegy ki milyen nemzetiségű? De most komolyan, ez annyira szűk látókör. Mindegy, ember-ember.

Szerintem nem szégyen kimondani, engem nem különösebben érdekel, ha valaki ezt csinálja (nyilván, amíg nem okoz károkat, de te elmondásod szerint nem ebbe a csoportba tartozol), de azt légyszi mondd már el, hogy mi visz rá, hogy egy kellemes délután kárpátiás pólóban egy nagy zászlóval a kezedben sétálgass valamelyik téren?

2009. máj. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
valóba nem , csak az zavar hogy nemzeti érzelmüséget összzemosták ezzel, talán az vinne rá hogy igyis ki lehet fejezni magyarságót és nem úgy hogy törünk zuzúnk és zsidúnk más nemzetiségeket és etnikumokat mert már annak idején szent istván is rájöt hogy magyarságnak és vele együt léő népeknek harómóniába kell élni és nem szabad egymást elnyomniuk
2009. máj. 17. 13:35
 20/22 anonim válasza:
Egyáltalán nem szégyen kimondani! Igenis legyünk rá büszkék. Nézzük csak meg Amerikát. Kint van mindenhol a zászló, I love New York-os pólóba, sapkába járkálnak. És büszkék rá hogy amerikaiak. Bezzeg ha te I love Magyarországosat vennél fel, vagy nemzeti színű karszalagot akkor máris nacionalista, hungarista vagy. Osztálytársam táskáján van egy Nagy Magyarország minta, és a tanár odament megkérdezni, hogy miért van rajta, és csak nem szélsőséges gondolkodású.. Le merem fogadni, ha amerikai zászló lenne rajta nem kérdezte volna meg, miért van rajta.. ennyit erről. Igenis legyél rá büszke, hallgass sok magyar zenét, és ne törődj más véleményével.
2011. jan. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!