Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A romák helyzetére milyen...

Nem dávid kérdése:

A romák helyzetére milyen ésszerű megoldást lehetne kitalálni?

Figyelt kérdés

Üdv


Nem vagyok rasszista se jobbikos se cigány.


De a romák mai helyzete se magyaroknak nem jó és a cigányoknak. A két nép utálja egymást és így nem lehet élni normálisan.



Az a baj hogy cigányság nagy része bűnözésből és segélyekből él. De van egy olyan réteg amelyik meg szeretne dolgozni de nem tud mert nagyon nincs is munka meg nem is veszik fel mert roma tehát őket meg jogtalanul bélyegzik meg.


És mivel nem tudnak dolgozni a romák vagy nem akarnak ezért a magyarok tartják el őket hol segélyekből hol börtönbe. ezt magyarok meg egyre kevésbé tűrik főleg hogy szar helyzetbe van az ország.


Csak az a baj ha később nem lesz segélyekre pénz akkor még több lesz a bűnözés és szerintem itt komoly gond lesz.



Tehát valamit ki kéne találni az államnak de kérdésem miért nem teszi? miért hagyja a helyzetet elmérgesedni? ti nektek milyen megoldásotok lenne problémára?


2011. dec. 1. 00:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
70%

A kitoloncolásos megoldásod már ott elbukik, hogy Magyarország állampolgárai ők is épp úgy mint te és nem fürdés sőt egyáltalán semmi okán nem toloncolhat ki az országod. Ez van.


Elképzelésem sincs hogy lehetne megoldani. Talán a nem jársz iskolába nincs segély + közmunkáért segélyt. Valaki említette, hogy a négyes metrót már rég kiásták volna, mint anno a többit. Jót nevettem, de lehet van benne valami. Ráadásul, ha nem is csak a segélyt kapják érte, hanem fizetést is még akkor is olcsóbb lett volna valószínűleg..


A nem adunk semmi segélyt azért nem megvalósítható, mert nincs kategorizálva, hogy cigány, nem cigány, rendes cigány, rossz cigány, rendes magyar, rossz magyar a rászorulók között, így a teljes megvonással olyanok is rosszul járnának, akiknek nagyon nem kellene, szóval így egyben nem lehetne megszüntetni. Igazából ők "csak" nagyon "ügyesen" használják ki a segélyezés lehetőségeit, miattuk nem kellene elkaszálni a normális segélyre szorulókat, mert sajnos vannak bőven. De szerintem a közmunkát nekik és azért kap segélyt, meg a gyerek iskolába járjon különben nincs segély az fair lenne. A segélyt így is úgy is megkapnák, ha valamit ki is találnak nekik, nem hiszem, hogy rosszabbul állna miatta az ország.

2011. dec. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Fiúk,lányok nem koppant még ? Munka, munka,munka szintől vallástól, felekezettől eltekintve.Természetesen ÉRTELMES munka és azért elfogadható közép európai munkabér és ha ez meg lesz ,akkor el lehet tekinteni az olyan lózungoktól, amik ugy folynak ki az ember szájából, hogy a mögöttes dolgokról nem vesz vagy nem akar tudomást venni. Hány olyan "fehér" ember portájára belátok, akik a kertet hagyták benőni, vagy fűvel beszórák és panaszkodnak, hogy nincs mit enni. Én pl a segélyezésnél elsősorban azt nézném meg, hogy ki hogyan él és mit tesz annak érdekében, hogy a gyerekeinek a száját vagy a saját magáét be tudja tömni.
2011. dec. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
57%

Azért az nem igaz, hogy nem próbálnak meg semmit tenni. Milliárdokat szórtak már el a romák felzárkóztatására, még sincs semmi eredmény. Miért? Mert azt a pénzt megint nem arra költötték el, amire kellett volna.

Az egyik nagy probléma a struccpolitika. Amikor minden politikus bőszen hangoztatja, hogy nincs cigánybűnözés. Ha nem nevezzük nevén a problémát, attól az még létezik.

Mostanság egyébként veszik el a segélyeket már, bár én soha nem kértem, és nem is kaptam, szóval nem tudom hogyan működik ez. De valahogy meg kéne velük értetni, hogy ez a rendszer megszűnt. Ha nem dolgozik, nem fog kapni senkitől semmit. Szakmát kéne nekik adni, de persze ehhez az is kéne, hogy ők maguk is akarják. Családi pótlékot azonnal megvonni, ha a gyerek nem jár iskolába.

Félre kéne már tenni ezt a dumát, hogy "engem azért bántanak, mert roma vagyok". Ezt mind jól megtanulta, és általában működik is.

A kitoloncolás viszont nem lehetséges. Hova küldöd őket? Talán a senki földjére, mert ők magyar állampolgárok, bárhova mennének küldenék őket vissza.

Pl. Kanadába elindultak tömegesen, de már onnan is jönnek vissza. Mert hónapokat kell várni a vízumra, és nem tetszett a szállás, amit kaptak. Talán rájöttek, hogyha be is fogadják őket, ott sem élnek majd jobban?

2011. dec. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Egyszerűen aki nem tud beilleszkedni, azt valamelyik országba ki kell toloncolni.

Másrészt a munkáról meg annyit mondanék, hogy először nekünk magyaroknak kell munkahelyet teremteni aztán jöhetnek ők, addig csináljanak közmunkát, hogy ne ingyen kapják a segélyt.

2011. dec. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Egy magyar állampolgárt hova toloncolsz ki mégis?


Meg mi az, hogy a magyaroknak kell munkahelyet teremteni? Talán ők nem ugyanolyan állampolgárai az országnak, mint bárki más? Szabad az út, teremthetnek maguknak is, de nem akarnak.

2011. dec. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy a magyaroknak teremtsen először munkát az állam. Elnézést a félreérthetőségért.
2011. dec. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Te tényleg nem érted meg, hogy nem toloncolhatja ki az ország a saját állampolgárát? Érteeeeem? Lehet, hogy cigány de az állampolgársága magyar. Nem lehet kitoloncolni. Se a cigányt se a magyar magyart senkit! Csak a külföldieket toloncolhatod ki, de itt nem külföldiekről, hanem magyar állampolgárságról van szó.


Persze jól hangzik, vezessük be, de egy, nincs hova küldeni, kettő ez egy veszélyes dolog. Nem tudom, hogy állna a szád, ha valakinek az útjában lennél és TÉGED toloncolnának ki. Okot lehetne találni rá ez 100%.

2011. dec. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Hallottál már a diplomáciai megoldásokról?
2011. dec. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én igen, de te biztos nem..
2011. dec. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A pozitív roma diszkrimináció megszüntetése.

A rendőrség megerősítése.

Segélycsapok, elzárása.

A szociálpolitikai támogatás adókedvezményben történő folyósítása.

2011. dec. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!