Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Annak az orszagnak a sorsa,...

Annak az orszagnak a sorsa, amely az IMF-tol vesz fel hitelt tenyleg ellehetetlenul?

Figyelt kérdés

Nem polgarpukkaszto kerdes, laikus vagyok,es ha ugy tetszik meg "kicsi", 17eves, csak szeretnem atlatni az esemenyeket. Mar utana neztem mit jelent az IMF, ezt ertem is. De akkor az IMF mukodesenek is torvenyes keretek kozott kellene lezajlania,viszont ha igy van miert evidens az ellehetetlenules, amit sokak emlegetnek?


Mely orszagok vettek fel hitelt az IMF-tol? Igaz,hogy vizsgalja Hollandia es Franciaorszag helyzetet,es ha igen miert pont az oveket,miert nem a szlovak vagy roman helyzetet? Nem mintha utalnam oket,csak eleg eros labakon all szerintem e a francia es a hollan gazdasag.


2011. nov. 30. 16:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Annak az orszagnak a sorsa, amely az IMF-tol vesz fel hitelt tenyleg ellehetetlenul?"


Igen, ha elszórja ezt a pénzt segélyekre meg nyugdíjra.


Nem, ha értelmesen használja fel.


"Nem polgarpukkaszto kerdes, laikus vagyok,es ha ugy tetszik meg "kicsi", 17eves, csak szeretnem atlatni az esemenyeket."


Akkor ha érdekel a gazdaság, olvass bevezető, főiskolás közgazdasági tankönyveket, pl. nemzetközi gazdaságtant.


"miert evidens az ellehetetlenules, amit sokak emlegetnek?"


Nem evidens, csak a demagógok szerint az. Tény viszont, hogy erősen vegyesek az IMF-programok eredményei. Vannak sikertelenek és sikeresek is.


"Igaz,hogy vizsgalja Hollandia es Franciaorszag helyzetet,es ha igen miert pont az oveket,miert nem a szlovak vagy roman helyzetet? "


Minden tagállamét felülvizsgálják minden évben. Nyilván nem egy napon csinálják az összes ilyen felmérést.


"eleg eros labakon all szerintem e a francia es a hollan gazdasag."


A holland igen. A francia nem annyira.

2011. nov. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
63%

Az IMF soha nem ad gazdaságélénkítésre, csak az érdekli hogy a hitelezőink megkapják a pénzüket.


A hiteleinket fogjuk fizetni az IMF hitelből.


Az az, semmi értelme.

2011. nov. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
9%

Az IMF nem egy segélyszervezet. A hitelért cserébe aktívan beleszólhat a gazdaságpolitikába, azaz az ország máris nem független. Őket csak az érdekli, hogy a pénzüket kamatostul visszakapják, nem az, hogy az adott ország valóban elkezdjen fejlődni. A görögöknél is abból dőlt ki a liszt, hogy az újabb és újabb megszorítások miatt egyre zsugorodik a gazdaság, és az új IMF hitel csak arra jó, hogy a korábbiakat fizessék.

Ha jön az IMF, akkor őket nem fogja érdekelni az, hogy a lakosság belerokkan a megszorításokba, mert szociálisan teljesen érzéketlen. És a nagytőke irányítja. Jöhet pl. a magyar földek és vízkészlet privatizációja, az állami szférában leépítések és bércsökkentés, ingatlanadó stb. Ha a lakosság lázadozik, azért meg vigye el a balhét az adott ország kormánya.

2011. nov. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az IMF rengeteg afrikai országot tönkretett már. Most Európán a sor.
2011. nov. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!