Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Annak az orszagnak a sorsa,...

Annak az orszagnak a sorsa, amely az IMF-tol vesz fel hitelt tenyleg ellehetetlenul?

Figyelt kérdés

Nem polgarpukkaszto kerdes, laikus vagyok,es ha ugy tetszik meg "kicsi", 17eves, csak szeretnem atlatni az esemenyeket. Mar utana neztem mit jelent az IMF, ezt ertem is. De akkor az IMF mukodesenek is torvenyes keretek kozott kellene lezajlania,viszont ha igy van miert evidens az ellehetetlenules, amit sokak emlegetnek?


Mely orszagok vettek fel hitelt az IMF-tol? Igaz,hogy vizsgalja Hollandia es Franciaorszag helyzetet,es ha igen miert pont az oveket,miert nem a szlovak vagy roman helyzetet? Nem mintha utalnam oket,csak eleg eros labakon all szerintem e a francia es a hollan gazdasag.


2011. nov. 30. 16:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

187 ország van az IMF-ben. Célja a pénzügyi biztonság stabilitása a problémás országokban.


A hitellel amúgy nincs gond, ha normális beruházásokra költik, amik termelnek annyi profitot, hogy később vissza lehessen fizetni őket.


Sajnos itt Mo.-n a szocializmustól kezdődően napjainkig a hitel inkább a mesterséges jólét fenntartására szolgált. Ám ez nem tarthat a végtelenségig, ezért van, hogy mára jólét sincs, csak egy rakás hitel. Manapság már csak a problémák elodázására elégséges, legalábbis ebben az országban.

2011. nov. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%

Nem lehetetlenül el egy ország sem,ha IMF-hitelt vesz fel. Ezt csak az összeesküvés elméletek gyártói állítják.

Az igaz,hogy egy ország gazdasága akkor működik jól,ha a termelés emelkedik,az állam bevételei emelkednek, a kiadásai csökkennek. Egy jól működő gazdaságnak csak kevés hitelre van szüksége.

A mienk viszont katasztrofálisan működik.

Az IMF nem csak hitelt ad. Adhat un. készenléti keretet. Ez annyit jelent,hogy nem kell a hitelt felvenni. Ha később szükség lenne rá,akkor lehet egy részét vagy az egészet igénybe venni,de nem kötelező.

2011. nov. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Stabilizálását akartam írni az első mondatban.
2011. nov. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

ma 17:06


Ritkán látni ilyen lényegre törő választ ebben a kategóriában.

Magam sem foglalhattam volna össze jobban :)

2011. nov. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mármint válaszokat.
2011. nov. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azért lehetetlenül el, mert aki már az IMF-től vesz fel, annyira pocsékul áll, hogy csak tönkremenni tud. Az IMF próbálja valamennyire kordában tartani a rossz gazdaságirányítást, de csodákra nem képes. Korrekt és hozzáértő gazdaságpolitikával semmiféle kölcsönt nem kéne felvenni.
2011. nov. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hol lehet megnezni azokat az orszagokat?
2011. nov. 30. 17:20
 8/14 anonim ***** válasza:
2011. nov. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

Én elhiszem, hogy az IMF csak jót akar, de egy kicsit olyan, mint a sportszeletes csávó. Amihez nyúl, az szarrámegy.

Konkrétan az a baj, hogy csak a költségvetési hiánycél teljesülését tartja szem előtt, bármi áron. Így aztán ahelyett, hogy a hosszútávú növekedési pályára állást segítené, csak értelmetlen megszorításokat erőltet az országok kormányaira. Így aztán egyre csökken a fogyasztás, zsugorodik a gazdaság, csökkennek az adóbevételek, és megyünk lefelé egy spirálban.

2011. nov. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk nem az IMF követelései miatt megy lefelé az ország. Hanem a kormány értelmetlen gazdaságpolitikája miatt.

Az egykulcsos adóval több száz milliárd hiányt generál,ugyanakkor a kis jövedelműeket sújtja. Ennek következtében a fogyasztás is csökken. A gazdaság emiatt süllyed.

2011. nov. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!