Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyit ér egy diploma?

Mennyit ér egy diploma?

Figyelt kérdés
[link]
2011. nov. 29. 08:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Az ilyen közgazdász, gazdasági projeckt menedzser, kommunikáció, lótenyésztő, fényképész, bölcsész, szabadbölcsész, képzőművész......stb. Büfé diplomák például semmit sem érnek. "

a kommszak és a szabad bölcsészet kivételével egyikre sem igaz, amit írtál :)

2011. nov. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

hát ez attól függ hogy válság van e vagy sem.

amit ti büfészaknak neveztek nos azokat el kellett nevezni valaminek de nyilvánvaló hogy a végzettek oroszlánrésze nem a szakmában helyezkedik el.Az egyetemek elsősorban diplomásokat képeznek és egy csomó munkakör annyira hasonló hogy egyik kolléga anno ilyen szakon másik olyan szakon harmadik amolyan másnevű szakon végzett most mindhárman ugyanazt csinálják kb.

én jogászként nem tudok elhelyezkedni és igen vagyok olyan válogatós hogy dr.-ként nem fogok vécét pucolni

Előbb mennék el bérgyilkosnak(najó most persze csak vicceltem)

2011. nov. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

"Az ilyen közgazdász, gazdasági projeckt menedzser, kommunikáció, lótenyésztő, fényképész, bölcsész, szabadbölcsész, képzőművész......stb. Büfé diplomák például semmit sem érnek. "


Lótenyésztő? Az mióta diplomás szak? Van állattenyésztő, amit szakközépben lehet elvégezni.

2011. nov. 29. 18:27
 14/20 A kérdező kommentje:
De azt se felejtsük el, hogy vannak szakok amik jó fizetést és jó elhelyezkedhetőséget ad.
2011. nov. 29. 18:28
 15/20 anonim ***** válasza:
32%

Jó ég. Nem tudom, hogy most az irigység, vagy a tudatlanság árad jobban belőletek.


Igazából leszarom, én egyetemre járok, ha lesz jó állásom jó fizetéssel, akkor megérte, ha meg nem, akkor is sokkal-sokkal nagyobb előnnyel indulok, mint egy érettségivel. Lehet, hogy fáj, de ez az igazság. És ezért már megérte, hogy én legyek az esélyesebb.


Na szevasztok, bekaphatjátok.

2011. nov. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Érdekes, bárki bármit ír, lepontozzátok.


Az utolsónak: Szerintem nem az irigység, hanem a keserűség szól az emberekből.

Minden diák arról ábrándozik az egyetemen, hogyha elvégzi, akkor tárt karokkal fogadják majd a jobbnál-jobb ajánlatokkal, nettó millás fizetésért. Aztán jönnek a pofonok, hogy szétszórsz 100 önéletrajzot, és a tapasztalat hiánya miatt még interjúra sem hívnak be. Ha mégis, akkor meg közlik veled, hogy megkapod a nettó 100-at, ha egyáltalán téged választanak. Persze, még mindig jobb, mint 8 általánossal, de szerintem azért ennek nem így kéne működnie.

2011. nov. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Antimod ***** válasza:

"a végzettek oroszlánrésze nem a szakmában helyezkedik el."


Megerősítem, kommunikáció-büfészakra jártam, most ugyan marketinges vagyok egy kis cégnél, de erősen informatikai vonalon. Újságírással szerintem a mai napig nem lenne állásom, legalábbis nem tartanék ott, ahol.

2011. nov. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

tegnap 19:03


Én, mint főiskolát végzett ember, elismerem, hogy az egyetem a kulturált stílust nem tudja megadni, ez látszik is rajtad.

2011. nov. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Fúúú, de nagyon leoltottál hallod, nem fogok tudni aludni. Leszarom, ha bepofázol neten keresztül, és azt is leszarom, mit gondolsz rólam, nem is ismersz. Foglalkozzatok saját magatokkal, ne máséval, azért nem halad előre az ország.
2011. nov. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A primitívségedtől sem fogunk sokat előre haladni.


Csupán szükségesnek tartottam megjegyezni, hogy nem minden diplomás ilyen tahó, mint te.

2011. nov. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!