Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehet az, hogy 2010-ben...

Hogyan lehet az, hogy 2010-ben a szavazók 2/3-a nem látta át, hogy a fidesz tönkre teszi az országot? 16/f

Figyelt kérdés

Nem volt programjuk, csak lázítottak, konkrétumokat nem mondanak, hülyének nézik az embereket, és az a szomorú, hogy van, aki még most is bízik bennük, főleg a nyugdíjasok, meg a nem túl értelmesek...

Lehet, hogy csak 16 éves vagyok, de annyira átláttam már tavaly is, hogy ennek nem lesz jó vége. Az elmúlt 20 évben 2 olyan politikus volt, aki tudta kezelni a kialakult helyzetet: Bokros és Bajnai. Vélemények?


2011. nov. 28. 19:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%

Az a 2/3 valójában 52,7%, remélem tudsz róla.


> Nem volt programjuk, csak lázítottak, konkrétumokat nem mondanak

Egy választást nem a programmal, kidolgozott tervekkel lehet megnyerni, hanem az emberek érzelmeire hatással.


> Az elmúlt 20 évben 2 olyan politikus volt, aki tudta

> kezelni a kialakult helyzetet: Bokros és Bajnai.

És mégis milyen népszerűtlenek voltak. :/

2011. nov. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%

Ja, Bokros meg a hírhedt csomagja..Isten mentsen mégegyszer tőle.

Ezek mind egyformák, egyik sem jobb se fidesz, se bokros, se bajnai és az összes többi sem.

2011. nov. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%

A 2/3-ad valójában csak 1/3-ad. Az összes választásra jogosult közül ennyien szavaztak rájuk. Csak a választási törvények értelmében van 2/3-uk.

8 év alatt mást sem tettek.,mint kampányt folytattak. Sokan pedig elhitték,amiket ígérgettek.

2011. nov. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Valóban az emberek nagy része nem ért a gazdasághoz, csak annyit ért, hogy egyre nehezebb a megélhetés, és ha valaki azt ígéri, hogy jobb lesz, annak elhiszi. Ezzel nyert az MSZP is 2-szer is, és ők sem tudták betartani. Már ott is volt megszorítás, de nem elég. És az ígéreteiket felvett hitelekből tudták csak finanszírozni. Ha végighallgatod az őszödi beszédet, erre vonatkozott Gyurcsány: hazudtunk az embereknek mondata. Vagyis ez a pazarló jóléti gazdasági állam nem tartható fenn, akárhogy ígérgetik a pártok. Bizony nem emelhető minden évben a nyugdíj, nem mehet el mindenki korkedvezményes nyugdíjba, nem lehet 3 évig otthon az édesanya a kisgyermekkel, stb. mert ez az ország nem tudja ezt finanszírozni.

A 2 említett politikus: Bajnai Gordon: ő nem csinált mást, mint pontról pontra végrehajtotta amit az IMF kért. Mellesleg ő sem volt egy szent, libákkal tüntettek Pesten az emberek a kinevezésekor. (Csak nézz utána, hogy ez mit jelent.)

Bokros-csomag. Huh, hát most így utólag ezt is sokan emlegetik, hogy nehéz volt, de megérte. Ennek is érdemes utánanézni. Mivel is rázta gatyába az országot Bokros Lajos? A forint csúszó leértékelésével, és a vámpótlékok bevezetésével (ezáltal a belső fogyasztást élénkítette). Na, ezt most nem tehetjük meg az EU miatt. Pedig egy jó kis mezőgazdasági védővám most is jót tenne az országnak. A többi népnyúzó intézkedése csak töredéke volt a bevételnek. Azóta mind az MSZP, mind a Fidesz ennél sokkal több és durvább megszorító intézkedéseket tett. Még sincs semmi hatása.

Orbán egy dologban tévedett nagyon nagyot. Azt hitte, hogy mi megtehetjük, hogy megadóztatjuk a multikat, és móresre tanítjuk a bankokat. Hát nem, hiszen ők uralják a világot, ez az ország túl kicsi ahhoz, hogy szembeszálljon velük.

2011. nov. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%

Azért lehet, mert a választók eddig egyszer sem látták a 20 év alatt, hogy egyik párt sem javít (sem ront) különösebben az ország helyzetén. Csak végig kell elemezni az elmúlt 20 évet elfogulatlanul.

A probléma nem Fidesz-szimpatizáns specifikus.

2011. nov. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%
Én anno a Fideszre szavaztam, tetszett a nem-ortodox gazdasági módszerük. Csak sajnos nem működik. Emellé még a nyakunkba kaptunk egy majdnem egyházállamot, vagy legalábbis szeretik felrúgni a szekularizáció szabályait a "jó ügy érdekében" (pl. iskolák egyházasítása).
2011. nov. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%

Jó kérdés. Én abban látom a problémát, hogy Magyarországon a demokrácia, a jogállam, a jogbiztonság nem érték. Nem ismerik, nem szeretik az emberek, illetve csak porhintésnek tekintik őket. És ha már említetted a korodat, akkor te külön tiszteletet érdemelsz, hogy rájöttél ezekre a dolgokra. Mert hát honnan tudja egy ember, hogy mik a jogai, hogy működik egy demokratikus állam, és ez miért jó nekünk, ha nem az iskolából? És sajnos ezeket az ismereteket a magyar iskola nem tanítja. Meg is van az eredménye. Itt a gyk-án is tele vagyunk olyan kérdésekkel és támogató válaszokkal, hogy jobb lenne egy diktatúra, és a tinik körében a demokrácia felszámolása nem csak hogy nem probléma, de erre is vágynak, és az ezt megjelenítő Jobbik a legnépszerűbb.


Nekem egyből világosak voltak OV tervei a jogállam megdöntésére, mikor a centrális erőtérről beszélt. Más, aki kevésbé képzett, ezt elengedte a füle mellett.


És ha már a demokráciára nem voltak érzékenyek a magyar szavazók, a pénztárcájukra érzékenyek lehettek volna. Nekem pl. az is világos volt előre, hogy abból nem lesz érdemi kormányzás, ha csak annyit tudunk, hogy eddig minden rossz volt, és ha mi jövünk minden jó lesz. Én tudtam, hogy ez egy nagy semmi, jó esetben sodródás, rosszabb esetben ámokfutás. De az emberek többségének ebben sem volt tapasztalata. Én már láttam egyet s mást, és nem csak itthon...

2011. nov. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%
Ahha.. Szóval szerinted az ország tönkretétele az utóbbi 1.5 évnek köszönhető..
2011. nov. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%
A Fidesz annyira ördögi, hogy 2002-ig visszamenőleg aláásta a gazdaságot. :->
2011. nov. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
71%
Mert a magyar választók többsége protest-szavazó. Mindenkitől nagyon sokat vár, és miután ez nem megy, egyből ellene fordul. Amúgy pedig a politika a megtévesztés tudománya, az győz, aki a leghihetőbben hazudik.
2011. nov. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!