Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem látják be az emberek...

Miért nem látják be az emberek, hogy a kapitalizmus a világ legrosszabb rendszere és minnél hamarabb megszabadulunk tőle, annál jobban járunk?

Figyelt kérdés

A kapitalizmus a világ egyetlen rendszere, amiben nem érdeke a fennálló hatalomnak az emberekről való gondoskodás vagy az emberek életének rendezése, csak egy olyan környezet biztosítása, ahol elég nagy "szabadság" van ahhoz, hogy a nagyember kedvére kizsákmányolhassa a kisembert.



Még az olyan régi rendszerekben is, mint a rabszolgatartó társadalom, vagy a feudalizmust, mindenkinek biztosítva volt a társadalom vagy később az állam által egy élet, amit élhet. Akár király volt, akár jobbágy, létbiztonságban élt.


A kapitalizmusban senkinek sincs biztos pozíciója, létbizonytalanság van az élet az alkalmakon való kapkodáson alapul.


Mint láthatjuk a kapitalista rendszer anyagiakat nézve jólétet biztosít, de szellemileg, pszichikailag vagy lelkileg nézve az ember számára a legroncsolóbb, legkártékonyabb rendszer.



Az én véleményem szerint a világ legjobb rendszerei a kommunizmus és a nacionalizmus. Az ezen eszmékre alapuló társadalmak, országok azért buktak el, mert a Nyugat által propagált kapitalizmus a legprimitívebb emberi ösztönöknek jobban tetszett. Ha sikerült volna annó a kommunizmusnak az egész világot meghódítania, még mindig fennálna és virágozna. Ahogy eltelt 20 év a kommunizmus megszűnése óta, egyre jobban látják be az ilyen országokban élt emberek, hogy mennyit vesztettek és a kapitalista országokban felnőtt külső szemlélők is rengeteg előnyt vesznek észre a kommunista rendszerben.



A kommunizmus és a nacionalizmus kombinációja, a nemzeti kommunizmus lenne szerintem a világ legjobb társadalmi rendszere. Ez egy olyan környezet biztosíthatna, ahol az állam és az állami cégek az embert szolgálnák, céljuk a profitszerzés helyett a nép szolgálata lenne. Ezeken kívül fennállna egy egészséges nem kapitalista kizsákmányoláson alapuló versengés a nemzetek és az állami cégek között és a nacionalizmus másik előnye lenne a különböző országok nemzeti kultúrájának, hagyományának, fenntartása, a világ diverzitásának és érdekességének megőrzése érdekében.


A kapitalista versengésben nyertesek és győztesek vannak. A kommunista versengésben csak győztesek lehetnek.


2011. nov. 25. 23:34
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

"a kapitalizmus az a rendszer, amiben jelen pillanatban a legjobban él a legtöbb ember, és nem a diktatúra, kommuniszmus, stb "

Nem tudom, éltél-e már a szocializmusban, én igen, egészen 14 eves koromig, es egyertelmuen jobb volt anyagi szempontbol. Nézd, nem lehettt hozzajutni luxuscikkekhez, pl. nem vehettél magadnak magánrepülőt és Mercedesert kulfondre kellett utazni, de mindenkinek volt lakasa, munkaja, es elérhető volt mindenkinek a muvelodes, akkoriban minden mozifilmet es minden szindarabot lattam, es minden konyvet megvettem, ami megjelent, minden kulonorara jartam, amennyire csak birtam, most meg mar 13 eve nem voltam szinhazban, moziban, 5 eve kulonoran, mert nem tudom kigazdalkodni.

2011. nov. 26. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
83%

20 év számokban, avagy a magyar kapitalizmus diszkrét bája.

Magyarország népessége.

1989-ben: 10 millió 374 ezer fő

2009-ben: 10 millió 016 ezer fő

Magyarország külső adóssága (bruttó).

1989-ben: 21 milliárd USD

2009-ben: 225 milliárd USD

Nyilvántartott munkanélküliek száma.

1989-ben: mintegy 30 ezer fő

2009-ben: mintegy 470 ezer fő

Létminimum alatt élők száma.

1989-ben: mintegy 900 ezer fő

2009-ben: mintegy 3 millió 300 ezer fő

Hajléktalanok száma (becsült adat).

1989-ben: 5-10 ezer fő

2009-ben: 50-70 ezer fő

Újépítésű lakások száma.

1989-ben: 51 ezer 500 db.

2009-ben: 28 ezer 400 db.

Házasságkötések száma.

1989-ben: mintegy 70 ezer

2009-ben: mintegy 42 ezer

Válások száma.

1980-as évek: 1000 házasságkötésre 350 válás

2000-es évek: 1000 házasságkötésre 590 válás

Élve születések száma.

1989-ben: mintegy 127 ezer

2009-ben: mintegy 96 ezer

Házasságon kívül született gyermekek száma.

1980-as évek: minden nyolcadik gyermek született házasságon kívül

2000-es évek: minden harmadik gyermek született házasságon kívül

Összes bűncselekmények száma:

1989-ben: mintegy 225 ezer bűneset

2009-ben: mintegy 410 ezer bűneset

Befejezésül még egy jelzésértékű számadat:

Bogár László közgazdász professzor szerint.

A jelenlegi átlagos 120-130 ezer forintos havi fizetés vásárlóértékét tekintve ("folyó áron") annyit ér, mint az 1978-as átlagos munkabér, vagyis 3600 forint!

Hozzáteszem:

Míg 1978-ban egy egyedül élő az átlagos keresetéből a lakása rezsijére 20%-ot költött, addig ma, ez 80%!

Döbbenetes!

2011. nov. 26. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
53%

Azért tisztázzunk már vmit, a rabszolgaság és a feudalizmus NEM gazdasági formák. A 18-19. században volt egy csomó feudális kapitalista ország, úgyhogy nem is értem ez hogy jön ide, meg milyen alapon hasonlítod össze őket? Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy szerintem a körte finomabb gyümölcs, mint a marhapörkölt.


A 73%-osnak csak annyit üzenek, hogy ez tipikusan az ő generációja hibája, akik a kommunizmus végén, az aranykorban leéltek pár évet, és istenítik, hogy az milyen csodás volt. Kérdezd csak meg a szüleidet, milyen csodás volt az 1945-1956-ig tartó időszak... Magyarország történelmének egyik legsötétebb időszaka. Ne emeljük ki a jót, és felejtsük el a rosszat, arról nem is beszélve, hogy az 1945-1956 közötti agresszív államosítás és egyebek nélkül a ti "aranykorotok" nem jöhetett volna létre, úgyhogy hozzá tartozik az is.


Egyébként nekem az a problémám a nemzeti kommunizmussal, hogy mind a nacionalizmus, mind a kommunizmus baromira korlátoz, ez a kettő egyben meg egy totál uniformizált társadalmat hozna létre. Gépek lennénk, irányítható robotok, akiknek nem szabadna mást szeretni, mint ami meg van határozva. Én szeretem a szabadságom, meg a lehetőségem az egyediségre, hidd el, ha most bevezetnének egy ilyet, többen húznának ki az országból, mint 1956-ban (mert már sokkal egyszerűbb), úgyhogy itt maradhatnának a nemzeti kommunisták igazgatni a cigányokat...

2011. nov. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
88%

Azért sok mindenben túloz a kérdező, de ezek a kapitalista imádó majmok is. Csak 1 példa a kapitalizmus "csúnya" oldalára.Ha már történelmi gaztettekről is szó volt,arról soha nem beszél senki, hogy miből és hogyan alakult ki a kapitalista rendszer.Nézzük Angliát: a tőkések jól kigondolták, hogy mivel vannak új technikai eszközök,ezekből sokat kell gyártani,hogy ezekből sokat lehessen termelni-létrehozták a gyárakat és a soki falusi parasztot a "jó" megélhetés reményében becsábították a városokba,ahol hát hogy is mondjam a mai életszínvonalhoz képest az ottani a béka se....volt.Az emberek nyomorogtak,betegségek,hús alig került az asztalra stb... egyszerűen kizsákmányolták az akkori társadalmat és ebből a jól kitalált rendszerből lettek a milliárdos tőkések.Valahogy ezt sokan elfelejtik.

Nézzük az USA-t. Több millió néger rabszolgát alkalmaztak a földeken és a gyárakban,mert az ottani fehér embernek koszos volt ám a munka, és ha van más majd befogjuk őket szolgáknak alapon tették ezt.

És akkor még nem is megyek bele a gyarmatosításba, az ottaniak hasonló szintű kizsákmányolására,hogy a britek ágyúval lőtték ketté szerencsétlen indiaiakat ha fellázadtak,hogy mit keresnek ott az angolok.

Sok igazság van ám abban amit Marx mondott,csak ugye a mai kapitalista ideológia elnyomja ezeket a dolgokat,nem jelenítik meg annyira,mint Hitler vagy Sztálin ámokfutását.A kommunizmusban sztem csak ez az egy dolog volt jó, hogy rávilágított valamilyen szinten a kapitalista rendszer "árnyoldalaira" is.Persze nem védek én semmilyen rendszert, csak ne védjük már annyira a kapitalimust se,voltak annak is áldozatai,nem is pár millió,csak őket nem nyíltan,hanem közvetetten tiporták el.

2011. nov. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
63%

ja, persze, a szocializmusban mindenkinek volt munkája. de nem azért, mert annyi emberre szükség volt, hanem mert öt emberrel végeztették egynek a munkáját.

teljesen veszteséges gyárakat tartottak fenn óriási kölcsönökből, amik nem befektetések voltak, csak pénzszórás.


és bár az átlagember úgy gondolta, hogy milyen jó, mindenkinek van munkája, fizetése, meg tud élni egy kétszobás panelban, nem látta senki (csak akik nagyon magasra jutottak), hogy az egész ország megy tönkre a szépen felfestett, kifelé mutatott kép mögött.


vajon miért járnak előrébb sokkal a régi vasfüggönytől nyugatra lévő országok? azért, mert a szocializmussal bevezetni kívánt kommunizmus olyan szuper lett volna? és ha elviselünk kb. 100 évet, utána jött volna a kommunizmus, és hirtelen hatalmas gazdagság és jólét köszöntött volna az országra?

én nem hiszem...

2011. nov. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
53%
50%, még egyszer elmondom, a rabszolgatartás NEM gazdasági berendezkedés. A gyarmatosítás meg végképp nem az. Amik ott történtek, a kapitalizmus számlájára írni elég idióta dolog. Egyébként volt már kommunista rabszolgatartó társadalom is a történelem folyamán, nem is kevés :P
2011. nov. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
62%

Nagyobb felelősség = több joggal jár.

Én nem vagyok egyenlő, senkivel sem.

Különbségek vannak, ezt tudni kell és tiszteletben is kell tartani, de nem fölényeskedés címszóval.

2011. nov. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
22%
A "megvalósuló"kommunizmust is a kapitalista tőke tartotta életben, amíg végleg össze nem omlott. A nacionalizmus is csak azoknak kifizetődő egy nemzetközi környezetben, akiktől ugye függünk, akik olyan pozícióban vannak, hogy diktálhatják a feltételeket. A rabszolgaságot meg már tényleg nem kéne visszsírni.
2011. nov. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
77%

"50%, még egyszer elmondom, a rabszolgatartás NEM gazdasági berendezkedés. A gyarmatosítás meg végképp nem az. Amik ott történtek, a kapitalizmus számlájára írni elég idióta dolog"


Igen a rabszolgatartás nem gazdasági berendezkedés nagyokos,én ilyet nem is mondtam.Én azt mondtam, hogy mindezek nélkül nem tudott volna így kifejlődni a kapitalista rendszer,ott akkor és éppen ezek a dolgok alapozták meg a mai rendszert is, a mai hatalmi viszonyokat illetve az elmúlt 100 évet.

2011. nov. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
57%
Mindegy, hogy milyen rendszer van, kapitalista, vagy szocialista, ha a társadalmi szociális háló nem jó, ha nincs munka lehetőség. Ha kiszolgáltatott az ember. Én is azt mondom, hogy jobb volt a kádár korszak, mint a kevés gazdag és sok nincstelen
2011. nov. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!