Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kit hogyan érint az étkezési...

Kit hogyan érint az étkezési utalvány elvétele?

Figyelt kérdés

Biztos hallottatok az étkezési utalvány tizennyolcról, ötezerre való csökkentéséről. Akkor adhat a munkáltató még 12.500 ft-ot, ha saját működtetésű kajáldája van. Mert ebből aztán marha sok van!

Persze ez sem megszorítás, az egyszerű ember meg sem érzi. Tizenháromezer mínusz, és még az adójóváírás megszűnését nem is említettem. Igaz örülhetünk, mert a "szép kártyát" felemelik 450 ezerre! Ugyan ezzel kinek kedveznek?! Mi lesz ebben az országban?


2011. nov. 23. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Azok, akik 3 éve még üvöltöttek a 300 forintos vizitdíj miatt, most bizonyára tapsolnak és bólogatnak, milyen zseniális ötlete van az Orbán-kormánynak, és inkább éhen halnának, de legalább egy szép kártyát nézegethetnek, nem a csúnya francia Cheque Dejeuner-t...
2011. nov. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 csacsi2 válasza:
100%
Nem szoktam politizálni , de a fő kérdésre válaszolok.Édesanyám nyugdíjas, amellett a megélhetésért dolgozott (95.000 rezsi) Első lépés volt az utalvány megszüntetése, 2. a leépítések (kirúgták). Jogos mondhatják, legyen hely a fiataloknak, viszont nem vettek fel mást a helyére, inkább megszüntették a munkakört (liftes)és amit nem tudtak azt elvállaltatták a más munkakörben lévőkkel. Tehát munkahely nem teremtődött. Az ember fizetésének nagy része az étkezésre megy, ezért ez mindenkit mélyen érint. fizikum kell a munkához, fizikumhoz enni kell étkezéshez pénz (utalvány) és így tovább. Lassan nem lesz mit elvegyenek!
2011. nov. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az utalvány ilyen mértékű lecsökkentése, sok más dologra is hatással lesz. Drága kormányunk azt szeretné, ha nőne a fogyasztás, a vásárlóerő. Naná! Így biztosan fog is.

Az emberek legnagyobb része, az élelmiszerüzletekbe költötte el az utalványt. Ti is láthattátok, hogy rengetegen fizetnek étk.jeggyel. Ennek hiányát rendesen megérzik majd az üzletek is, mindenképp forgalom kieséssel fog járni.

2011. nov. 23. 21:05
 4/11 A kérdező kommentje:
Tehetek én arról, hogy a munkaadómnak nincs étkezdéje? Ezért büntetnek engem? Enni azért még én is szeretnék.:)
2011. nov. 23. 21:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Bezzeg az ő étkezésük gondtalanul biztosítva van gondolom...
2011. nov. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én inkább növeltem volna az értékét. Na mindegy, legalább a gazdagoknak egyszerűbb lesz nyaralni.
2011. nov. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Havi 13000 Ft-ot mínuszba!!!
2011. nov. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

És a kártya kinek jár? Mert nem hiszem, hogy egyszeribe majd a cégünk, aki 12000 kajajegyet és bérletet ad, az majd évi 450000-et ad, s azt én oszthatom be.


Bár örülni kell ennek is, én azt mondom, csak kérdés, hogy hogyan lehet így megélni.


Szerintem elég kevés olyan kajálda van, amely a cég sajátja, s miért is kapnak ők akkor többet?


Most úgy hallom, hogy megmarad az utalvány, csak Erzsébet lesz a neve.

2011. nov. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

-Szép kártya = Széchenyi-Pihenő Kártya


-Ki kaphat szép kártyát = Minden olyan munkavállaló, akinek munkaadója ezt az elemet felveszi a cafeteria kínálatába. A valamikori üdülési csekket váltotta fel.


-Miért diszkriminálják azt, akinek nincs üzemi konyha a munkahelyén?! Tehetek én erről?


-Igen megmarad, de a neve mellett az értéke is változik. A most maximum 18000, nem lehet csak 5000!! Kit érdekel minek hívják!


A lényeg: Az én munkaadóm, két éve rendszeresen megadta a havi maximumot. Most ha meg is tartja, legfeljebb 5000 ft értékű Erzsébet utalványt adhat, szeretett kormányunknak köszönhetően. Én meg fogom érezni rendesen. Még ha lenne is szép kártyám b@szhatom, ha közben meg éhen halok. Sokan vagyunk ezzel így, de az emberek zöme majd csak jövő évben fog feleszmélni!

2011. nov. 24. 14:38
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez a kormány NEM NORMÁLIS!!! Teljesen tönkretesznek mindent! Le kellene őket váltani minél hamarabb!!!
2011. nov. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!