Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok akik a sorkötelezettség...

Azok akik a sorkötelezettség mellet azzal érvelnek, hogy jó barátokat lehet szerezni akkor azok miért nem gondolnak az egyetemre? Ott is ugyanúgy jó barátságokat lehet kötni.

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 17:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Én több olyan embert is ismerek, akik nem voltak katonák, mégis visszaállítanák.
2011. nov. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

19:13


19:02 vagyok. Igen. Miért?

2011. nov. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Sz1u ***** válasza:
40%

Simán visszaállíttatnám a sorkatonaságot a masírozgatásból kielégületlen jobbikos-magyargárdás-betyársereges nyikhajok miatt. De csak nekik és miattuk! Ott legyenek faszacsávók.


(Voltam katona másfél évet)

2011. nov. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
51%
Azoktól akik annyira irtóznak a sorkötelezettségtől csak annyit kérdeznék hogy mit tennétek ha a hazátokat támadás érné? Gyáva féreg módjára elmenekülnétek az országból vagy az életetek árán is megvédenétek? És most nem kell azzal érvelni hogy ki támadná meg Magyarországot vagy hogy már a modern 21. században vagyunk mert háborúk mindig is voltak vannak és lesznek a jövőben is egyszerűen azért mert az emberiség képtelen huzamosabb ideig békében élni pl. csak a II. Vh. óta több mint 100 kisebb vagy nagyobb háború volt már szóval nekem nagyon úgy tűnik hogy a 21. századot sem fogjuk háborúk nélkül megúszni és most nem az iraki vagy afganisztáni háborúkra gondoltam elsősorban hanem azokra amik csak ezután lesznek mert hogy lesznek az szinte biztos! Ezzel most nem azt akarom mondani hogy Magyarországnak min. 500 000 fős honvédségre lenne szüksége de mondjuk egy félévig vagy max. 1 évig tartó katonáskodásba senki sem halna bele sőt inkább erősebb emberként jönne ki mint amilyenként bement! Basztatni sem basztathatják már úgy az újoncokat mint a szocializmusban mivel már a katonáknak is vannak jogaik!
2011. nov. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
49%
Körülbelül akkora szégyen egy férfira nézve az hogy semmit sem ért a honvédelemhez, mint egy nőre nézve az hogy nem tud főzni, varrni, háztartást vezetni.
2011. nov. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
41%

Igy van, nevetseges, h kezedbe adnak egy fegyvert es azt se tudnad mit kell vele csinalni.

Ez a duma meg eleg unalmas, h "jaj hat egy evvel kesobb tudok dolgozni"

Elmondanad hova sietsz?Ugy is 70 eves korodig dolgozni fogsz, ha nem palyakezdo munkanelkuli leszel.

2011. nov. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

"Igy van, nevetseges, h kezedbe adnak egy fegyvert es azt se tudnad mit kell vele csinalni. "


Tényleg nagyon jó. Úgyse nagyon tanuljuk meg vele lőni. Ismerőseim mondták, hogy jó ha 2x lőttek el 1 tárat.


És mire vannak a katonák. Feltehetőleg aki meg akar halni az katonának megy. Én személy szerint nem akarok katona lenni, ugyanis nem ehhez értek. Nem ez lesz a munkám. ÉS ugyanakkor nem sokra mennénk a gyorstalpalón elvégzett katonákkal. Az egyik legfontosabb dolog manapság már a technika. Egy kis nagyon jól felszerelt sereg könnyedén meg tud semmisíteni egy nagyobb sereget. Nézd meg az amerikai hadseregben. Ezer számra ölik úgy az embereket, hogy a közelükbe se mennek. Mindezt predátorokkal. ÉS hol van a magyar hadsereg egy fejlett orosz vagy amerikaihoz képest? Nekünk szinte gépeink is alig vannak.


AZ ok egyszerű. Nincs rá pénz.

Azért azt se mondjuk, hogy a főzés olyan mint hogy fegyverrel tudjunk bánni. Nem ugyanaz a kettő. Nem ugyanaz megsütni valamit, mint megölni valakit.

ÉS az is jó kérdés, hogy hányan lennének képesek másokat megölni?

2011. nov. 24. 07:46
 18/22 anonim ***** válasza:
69%

Regebben tobbet lottek, de az is tobb, mint a semmi, mert legalabb tudod milyen megfogni egy fegyvert.

Egyebkent meg egy haboru nem ugy nez ki, h ma delben elkezdjuk es akkor este 9re kesz.

Evekig eltarthat es eloszor a katonak mennek aztan jon a lakossag.

Szal latszik, h alapveto dolgokkal nem vagy tisztaban es akkor ugy hoborogsz itt.

Jah es majd lazadj be a fosulin is, ha pszichologiat,politologiat vagy egyeb toltelektantargyat kell tanulnod.

2011. nov. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
42%

Az egyik korábbi - más számára közhelyes - válaszolónál a pont. Engem 9 hónapig tartottak benn. Tudom, hogy mi az, hogy felettes - elöljáró. Tudom, mi az, hogy összetartás. Rend. Fegyelem.

Persze akkor ezt állami szopatásnak éltem meg, de most tudom, hogy életem olyan 9 hónapja volt, ahol az ÉLETRŐL a legtöbbet tanultam. Azt hiszem nagy hiba volt eltörölni. Akik edzettek, keményebbek, azok nem ágálnak ellene. Akik elutasítják - na azokat a taknyokat kellene vele megtörni.

2011. nov. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"Azoktól akik annyira irtóznak a sorkötelezettségtől csak annyit kérdeznék hogy mit tennétek ha a hazátokat támadás érné? Gyáva féreg módjára elmenekülnétek az országból vagy az életetek árán is megvédenétek?"


Miért, te mit csinálnál? Tuti sohasem volt katona, vagy nő az illető...

Az életed árán duma ócska és unalmas, 100.000 emberből fél adná oda az életét a hazájáért. A szájhazafiak közül konkrétan egyik sem.

2011. nov. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!